Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Kto odpowie za spadek rezerw? Nikt, bo...

23.06.15 21:06   em   3  

Bo tak naprawdę nikt za tę drużynę nie odpowiadał, bynajmniej oficjalnie się nie przyznawał. Trener? Sorry, ale ta drużyna nie miała trenera, był co mecz opiekun. W rezerwach nigdy nie było dobrze, nawet jak zespół w poprzednim sezonie zajmował czwarte miejsce, to nie było wesoło...

I właśnie po sezonie 2013/2014 zaczęło się dziać bardzo źle. Odszedł trener Michał Alancewicz, którego niektórzy do tej pory się nie szanują. Skoro trener zajął czwarte miejsce z zespołem IV ligi to umiał jakoś to wszystko ogarnąć, a miał identyczne warunki jakie były teraz. Brak boiska treningowego, co mecz przeróżni piłkarze, często wyjazdy sam ogarniał. Nikt jednak nie chciał zatrzymać go przy rezerwach, bo po co? Ten zespół przecież mógł się sam poprowadzić, no to się poprowadził... Rok temu w klubie jeszcze był Andrzej Biedrzycki, który też sporo pomagał przy rezerwach. Z miesiąca na miesiąc zespół kroczył tej okręgówki i nikt nie chciał tego kryminalnego procederu zatrzymać. Kiedyś na boisko to by wyszedł Michał Alancewicz i np. Grzesiek Żytkiewicz, a teraz?

A o to wybrane cytaty z "Bez napinki" na temat rezerw Stomilu II Olsztyn, co pokazuje, że fatalnie było już dawno temu:

20 sierpnia 2013 r.

Stomil II Olsztyn to bardzo ciekawa drużyna. Rezerwy rozegrały trzy spotkania i w każdym miały innego... opiekuna. I to nie wynikało z fanaberii kogokolwiek, a z życiowej konieczności. Z Vęgorią zespół prowadził trener Alancewicz, ze Startem Nidzica trener Łopatko, a z Romintą trener Aziewicz.

8 kwietnia 2014 r.

W III lidze ma zagrać także Stomil II Olsztyn. Tylko, że z tak krótką ławką rezerwowych i bramkarzem w polu, to się mija z celem. Pocieszające jest to, że za rok wiek juniora kończą piłkarze z 1995 roku. Tylko czy będą chcieli tu zostać? Oczywiście chciałbym, żeby zespół awansował, ale i też chciałbym, żeby drużyna rezerw była traktowana nie w myśl zasady "jakoś to będzie".

24 czerwca 2014 r.

Czasami miałem wrażenie, że drużyna rezerw jest taka trochę przez nikogo niechciana. Mogę podać kilka przykładów, że spotkanie mogło się nie odbyć. I dopiero byłby wstyd... A wiecie, że zespół nie ma kierownika z prawdziwego zdarzenia? Ktoś inny liczy kartki, ktoś inny zajmuje się zamawianiem autokaru na wyjazd, a jeszcze ktoś inny (akurat tutaj te osoby robią to z grzeczności) wypisuje w meczu skład i kartki na zmiany. I taki zespół wyobrażacie sobie na boiskach III ligi? Ja nie...

7 kwietnia 2015 r. 

Rezerwy Stomilu lecą do V ligi. To będzie dopiero wstyd spaść ze słabej IV ligi. Jeżeli ten zespół dalej tak będzie funkcjonował to niestety... O zespole to chyba mówić nie można, bo nigdy nie ma mowy o jednym chociaż wspólnym treningu przed meczem. Prędzej, czy później, to tak musi się zakończyć... Jest jeszcze czas ogarnąć się i uratować IV ligę dla rezerw, nie mówię, że ma być w Olsztynie III liga, bo to są wtedy większe koszta organizacyjne, ale niżej to już wręcz nie wypada. Nie idźmy drogą Olimpii Elbląg, której rezerwy ostatnio spadły, a teraz zniknęły...

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil II Olsztyn, IV liga


Komentarze

  1. 25.06.15 16:17 czerkasow

    1) Awans do ekstraklasy, 2) ART-B, FOZZ i inne bajery, 3) tajemnica handlowa, 4) Arkadiusz Klimek, Grzegorz Lech i Sylwester Czereszewski, 5) Są na testach - kontraktu jeszcze z nimi nikt nie podpisał (ani Zawisza, ani Nieciecza), 6) Pilnuje swego, 7) Opala się na Majorce, 8) Podpiera taboret w sekretariacie Prezydenta Olsztyna, 9) Jako zwykły obywatel możesz sam ruszyć do Prokuratury i im zadać to pytanie. Większość odpowiedzi jest idiotycznych zgodnie z pytaniami tego samego rodzaju. Tak na marginesie - nie wiedziałem że masz prawo stawiać takie pytania? No chyba że zostałeś większościowym udziałowcem klubu :)

  2. 25.06.15 15:16 Piotr Bajero

    Kochani wróciłem znowu z podróży służbowej (z Chin)- pozdrawiam moich kumpli z czatu J i wpadam na stronkę Stomilu a tu cisza, mam nadzieję, że przed burzą…. :) Widzę, że Grzymek poukładał wszystkie klocki, zadbał o swój PR a ponieważ Borkowski i Szwed są ubezwłasnowolnieni to mogą tyle zrobić w klubie co ślepy szukający właściwej drogi w mroczną noc bez psa tropiciela opiekuna. Zarządzanie klubem zawodowym (przynajmniej z nazwy) to nie Stomil Cup. W związku z sytuacją klubie mam kilka pytań do Prezesa Borkowskiego; 1. Jaki ma pomysł na prowadzenie klubu w sezonie 2015/2016? 2. Jakich ma tajemniczych sponsorów czy też inwestorów? 3. Czy przypadkiem ten tajemniczy sponsor to nie jest inwestor czy też wykonawca nowej Galerii przy dworcu kolejowym i autobusowym? Jeśli tak to pewnie będziemy mieli powtórkę z Galerii Warmińskiej, która się wycofała ze sponsoringu, ponieważ tak naprawdę była przymuszona przez miasto do finansowania klubu. Taki sposób naszego prezydenta do pozyskiwania sponsorów (wymuszanie a nie zachęcanie)? 4. Jakich zawodników pozyska Stomil Olsztyn? 5. Dlaczego nie zarabiamy ani złotówki na transferach (Koval, Wełnicki,)? 6. Co w otoczeniu klubu robi znowu Pan Budnik (kret Prezydenta), który transferuje Tomka Wełnickiego do Zawiszy Bydgoszcz? 7. Gdzie jest najlepsza przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w Polsce p. Bagińska (zwana znaną „Bizneswomen” z Zatorza)? 8. Co dzieje się z tym sławnym strasznym audytem, na który powoływał się nasz kochany Pan Prezydent? 9. Co dzieje się z tym sławnym śledztwem prokuratorskim za rzekome nieprawidłowości w klubie (trwa już 11 miesięcy)? Wiele pytań –mało odpowiedzi. Klub ma obecnie przyjazne warunki działania tylko efektów brak. Kiłdan nie był idealny lecz w tak wrogich warunkach pracy, które posiadał efekty, które uzyskał to takie mistrzostwo świata. Prezesie Borkowski, Prezesie Szwed czas odkryć karty !!!!!

  3. 23.06.15 21:20 Kot

    Można zwalić na Andrzeja i go ponownie zdegradować. A nie, już nie ma kozła ofiarnego. Ciągnijcie zapałki.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!