Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Krzysztof Piekarski

"Bez napinki": Olsztyn z nagrodą "Budowniczy Polskiego Sportu"

26.10.17 22:45   em   7  

"Olsztyn wyróżniony za działalność na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej" - to nie jest wiadomość opublikowana z okazji 1 kwietnia, to autentyczny wpis na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

Miasto otrzymało tę nagrodę w konkursie "Budowniczy Polskiego Sportu" w kategorii "Udana Rewitalizacja". Chodzi dokładnie o obiekt Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego "Słoneczna Polana".

Przyznaję, że rewitalizacja obszaru nad jeziorem Krzywym jak najbardziej miastu się udała. Skłamałbym, że nie korzystam latem z tego obiektu, a zimą przy okazji morsowania można przebrać się w porządnej szatni. Tak. To wszystko prawda.

Tylko nie można natychmiast ogłaszać wszem i wobec, że się otrzymało nagrodę za działalność na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Przecież to żart. Kiepski żart z mieszkańców tego miasta.

Stadion się sypie, w Uranii śmierdzi (ale niby jest cieplej niż parę lat temu), Aquasfera po pięcioletniej działalności została zamknięta, bo dach trzeba naprawiać (i nie prawdą jest, że dach przecieka, bo prawie nie pada).

I żeby było tego mało OSiR dostaje tytuł "Firma na medal". Za co? Cytuję: "Za wysoką jakość usług i produktów, innowacyjne podejście oraz budowę i modernizację obiektów rekreacyjnych i sportowych w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, nowocześnie i efektywnie, dając gwarancję wysokiej jakości, trwałości, bezpieczeństwa oraz racjonalizacji kosztów użytkowania".

Innowacyjność? Rozwój? Modernizacja? Gdzie? Co? Jak?

I o to jedna udana inwestycja jakim jest Ukiel powoduje, że się jest super miastem sportowym, ma się super obiekty sportowe i w ogóle jest ekstra.

To tak jakby Stomil za dwa zwycięstwa z liderem I ligi w nagrodę dostał awans do Ekstraklasy...

ps. sukcesami trzeba się chwalić, ale przesadzoną propagandą można narazić się na odwrotny efekt. 

Tagi: Stomil Olsztyn, Bez napinki


Komentarze

 1. 28.10.17 14:12 allenstein81

  ... Po prostu kpina, propaganda lepsza niż za PRL i towarzystwo wzajemnej adoracji...

 2. 27.10.17 22:08 czerkasow

  Gratulujemy Panu Grzymowiczowi za: ruinę stadionów przy ulicy Piłsudskiego (żeby Pan Prezydent wiedział o jaki stadion chodzi - Piłsudskiego dawna Zwycięstwa), przy ulicy Sybiraków (dawna Gagarina), Stadionu Leśnego (takie cuś za WDK-iem), masakrę na boisku na Jeziornej, piękną Halę Urania (nawet Planetarium miało wewnątrz jak i na zewnątrz remont a było budowane równocześnie z Halą Widowiskowo-Sportową - a nazwaną na część muzy astronomii). Panu Litwińskiemu chciałbym podziękować za zalane pomieszczenia stadionu Stomilu, za brak chęci (może i przekracza to możliwości umysłowych zdolności) do udrożnienia chociażby studzienki przy dawnej bramie na Targowisko (przy parku imienia Janusza Kusocińskiego - gdyby pan dyrektor Litwiński nie wiedział - Park Czynu Partyjnego) od strony tzw. Aquasfery (ciekawa rzecz - ten kto odbierał budowę tego kompleksu wodnego powinien być powieszony drutem kolczastym i to wentylem do góry - na pierwszy rzut oka było widać że jest on zrobiony z najtańszych dostępnych materiałów). Co tu więcej pisać - miasta nie stać na wydatek 1 500 zł na doprowadzenie do używalności boiska asfaltowego na energolu (tak dla przypomnienia - szkoły są w gestii urzędu miasta).

 3. 27.10.17 15:30 Tiger

  Dobrze napisane, władzom Olsztyna to nie wyróźnienie a czerwona karta się należy, chyba nigdzie nie ma takiej "padaki" z obiektami. Ukiel - owszem robi wrażenie ale to raczej miejsce rekreacyjne a sportowe to może mały dodatek

 4. 27.10.17 14:49 edward acki

  forum rozwoju olsztyna czyli stowarzyszenie leszka balcerowicza autora rozwoju emigracji zagranicznych zarobkowych chciało dworzec zrobić zabytkiem jeszcze troche i stadiony stomilu warmi i hala urani bedą zabytkami chyba nigdzie w kraju nie ma juz stadionu imienia edwarda gierka ostatni twórca budowy stadionu i remontu e stadio dela gruz koloseum olsztynskiego,,,,, gdyby zrobić marketing miasta może z wstydu zaczeli by coś robic

 5. 27.10.17 10:50 waldi812

  Propaganda rodem z PRL-u Radia Erewań korelująca z jakością obiektów sportowych: stadion Stomilu, stadion Leśny, stadion Warmii, hala Urania, TO JEST TA INNOWACYJNOŚĆ????!!!!!

 6. 27.10.17 08:56 Martini

  Kolejna kompromitacja. Mieszkancy stracili zaufanie do urzedu miasta...

 7. 27.10.17 00:13 edward acki

  za rok wybory i rózne wyróznienia nagrody mile widziane towarzystwo wzajemnej adoracji miasto i osir od wielu lat na stołkach bez zmian te same osoby które od 17 obiecują stadion,,,,, zabrakło troche zdań co sie dzieje w klubie ale ok zima bedzie dużo czasu na rozmowy i narzekanie

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!