Relacja z meczu Błękitni Pasym - OKS II Stomilowcy Olsztyn

2009/2010 - IV liga Pasym - Stadion przy Gimnazjum
Sportowa 1, 12-130 Pasym; Jana Pawła (stadion)
Błękitni Pasym 1:2 OKS II Stomilowcy Olsztyn
0:1
75' Marcin Gołębiewski Bramki Mateusz Różowicz 38'
Sebastian Spychała ż
Bramki Błękitni Pasym: 12. Patryk Malanowski - 77. Piotr Grzegorczyk (68, 17. Damian Kruczyk), 4. Tomasz Panikowski, 20. Mateusz Stalamach (78, 5. Krzysztof Łączyński), 14. Piotr Domżalski - 8. Michał Romanowski, 13. Artur Łazar, 10. Bartosz Nosowicz (64, 6. Marcin Gołębiewski), 15. Mateusz Mikulak, 9. Arkadiusz Foruś (85, 7. Michał Nosowicz) - 11. Maciej Magnuszewski.
OKS II Stomilowcy Olsztyn: 77. Marek Maleszewski - 13. Paweł Podhorodecki, 8. Szymon Niestatek, 7. Łukasz Wasilewicz, 5. Sebastian Spychała - 22. Mateusz Różowicz (90, 6. Piotr Czuryłło), 10. Tomasz Laskowski, 9. Jarosław Kaszuba (74, 3. Patryk Stadnicki), 16. Wojciech Kardaś, 11. Karol Miller (70, 4. Andrzej Sindel) - 19. Piotr Żurawel.
Szczegóły Sędzia: Tomasz Brygoła (Reszel).
Widzów: 120.

Stomilowcy wygrali w Pasymiu z Błękitnymi 2:1 (1:0). W drużynie gospodarzy w pierwszym składzie wystąpili znani olsztyńskim kibicom - Artur Łazar, Michał Romanowski oraz Mateusz Mikulak. Z powodu urazu cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Grzegorz Naczas.

Na boisku stroną przeważającą był olsztyński zespół. W 2. minucie dogodnej sytuacji niewykorzystał Mateusz Różowicz. Drugie dziesięć minut to przewaga drużyny z Pasymia, dobre okazje do zdobycia bramki zmarnowali Arkadiusz Foruś oraz Maciej Magnuszewski. W 37. minucie Karol Miller wbiegł w pole karne, jednak uderzył zbyt słabo i bramkarz wybił na rzut rożny. Chwilę później Mateusz Różowicz wykorzystał dogranie z prawej strony boiska i pewnym strzałem pokonał Patryka Malanowskiego.

W 59. minucie Paweł Podhorodecki dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a strzał głową Piotra Żurawela był minimalnie niecelny. W 70. minucie najlepiej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Andrzej Skindel i zdobył drugiego gola dla "biało-niebieskich". Pięć minut później Błękitni zdobyli gola po strzale zza pola karnego Marcina Gołębiewskiego. W 81. minucie Mateusz Różowicz bez problemów ograł Damiana Kruczyka, wbiegł w pole karne, ale uderzył zbyt lekko i bramkarz zdołał wybić piłkę.

Autor: mmks

OKS II Stomilowcy Olsztyn w sobotę na boisku w Pasymiu zadebiutują w rozgrywkach IV lig. Beniaminek zmierzy się z miejscowymi Błękitnymi. Smaczku tego spotkania dodaje fakt, że trenerem Błękitnych jest były zawodnik Stomilowców - Marcin Wincel.

Po awansie z ligi okręgowej do IV ligi Stomilowcy dokonali znacznych wzmocnień składu. W zespole w nowym sezonie zobaczymy: Sebastiana Spychałę (OKS 1945), Pawła Podhorodeckiego (OKS 1945), Piotra Żurawela (FC Wiltz), Szymona Niestatka (Motor Lubawa), Jarosława Kaszubę (Motor Lubawa), Łukasza Wasilewicza (powrócił do treningów) oraz Andrzeja Skindla (Pisa Barczewo).

- Dla naszego klubu po kolejnym awansie to nowe wyzwanie. Dla drużyny to ważny mecz, czujemy w sobie dużą siłę i moc, jednak to nie wszystko by wygrać spotkanie z Błękitnymi. Nie ukrywam, że moi zawodnicy wyjdą na to spotkanie i kolejne po to żeby zdobywać trzy punkty. Inne możliwości sobie nie wyobrażam. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że jesteśmy beniaminkem IV ligi. Skromności i szacunku dla przeciwnika jako nowicjuszom nam nie brakuje - mówi trener OKS II - Dariusz Maleszewski.