Relacja z meczu Broń Radom - Stomil Olsztyn

Pierwsza porażka w tym sezonie

III liga 2024/2025 (4. kolejka, 21.VIII.2024 r.) Radom - stadion Broni (ul. Narutowicza 9)
Broń Radom 2:1 Stomil Olsztyn
1:1
27' (k) Sebastian Kobiera
77' Michał Wrzesiński
Kacper Sionkowski ż
Bramki Broń Radom: 12. Jakub Kosiorek - 17. Jakub Piwowarczyk (74, 4. Adrian Kromka), 6. Michał Wrześniewski, 5. Dmytro Baszłaj, 13. Kacper Górka, 15. Patryk Jakubczyk, 7. Wiktor Putin (62, 18. Kacper Dąbrowski), 10. Sebastian Kobiera, 14. Adrian Dziubiński (68, 16. Jakub Kowalski), 21. Hamed Junior Timité (74, 11. Eryk Jarzębski), 9. Aleksander Stawiarz.
Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 15. Piotr Jakubowski, 4. Paweł Flis, 6. Adam Paliwoda, 21. Mateusz Jońca - 26. Jakub Fronczak (81, 23. Mateusz Pajdak), 28. Piotr Łysiak, 10. Karol Żwir, 19. Denis Gojko - 7. Tamaz Babunadze (81, 22. Maciej Cichocki), 9. Kacper Sionkowski (56, 17. Jakub Karpiński).
Szczegóły Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce).

Piłkarze Stomilu Olsztyn niestety przegrali w Radomiu z miejscową Bronią. Mecz dobrze się rozpoczął dla podopiecznych Piotra Zajączkowskiego, ale ostatecznie gospodarze wygrali 2:1.

Szkoleniowiec Piotr Zajączkowski dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu ze zwycięskim meczem z Wartą Sieradz (4:1). Do bramki powrócił młodzieżowiec Łukasz Jakubowski, a w ataku od pierwszej minuty widzieliśmy Kacpra Sionkowskiego, który w minioną niedzielę z dobrej strony pokazał się w meczu czwartoligowych rezerw.

Olsztynianie na prowadzenie wyszli w 10. minucie spotkania. Dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Karol Żwir, a najwyżej w polu karnym wyskoczył obrońca Paweł Flis i głową trafił do bramki rywala. Chwilę wcześniej stały fragment gry wywalczył Tamaz Babunadze strzałem z dystansu.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 27. minucie z rzutu karnego. Jedenastkę pewnie wykonał Sebastian Kobiera, chwilę wcześnie w polu karnym Hamed Junior Timité został faulowany przez Piotra Jakubowskiego. Pod koniec pierwszej połowy Łysiak ładnie przymierzył po wrzutce od Karola Żwira, ale niestety piłka przeleciała obok bramki.

Broń Radom w drugiej połowie naciskała od początku, ale bramkę strzelili dopiero w 77. minucie spotkania. Michał Wrzesiński popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i Jakubowski w tej sytuacji był bez szans. Wcześniej swoich szans szukał Denis Gojko, ale niestety nic z tego nie wyszło. Pod koniec meczu bardzo blisko wyrównania był Maciej Cichocki, który popisał się ładnym uderzeniem w polu karnym, ale bramkarz Broni nie dał się zaskoczyć.

W kolejnym meczu Stomil Olsztyn zagra u siebie z GKS-em Wikielec. Spotkanie zaplanowano na niedzielę (25 sierpnia 2024 roku) o godzinie 15:00. Rywale w tej kolejce zremisowali u siebie 2:2 z Polonią Lidzbark Warmiński.

W środę (21 sierpnia 2024 roku) Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Bronią Radom. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego w tym sezonie są niepokonani w rozgrywkach III ligi.

Za nami trzy kolejki III ligi i żadna z drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze nie zaznała porażki. Na pierwszym miejscu tabeli znajduje się drużyna Stomilu Olsztyn, która w zeszłym sezonie grała jeszcze w II lidze. Teraz zespół prowadzi Piotr Zajączkowski, który musiał zbudować zespół praktycznie od zera, ale na ten moment wygląda to obiecująco, ale szkoleniowiec przestrzega przed hurraoptymizmem.

- Ja ze spokojem podchodzę do wyników - mówi Piotr Zajączkowski, trener Stomilu. - Uczulam zawodników, bo nie za wielu nas jest. Spotkania się nałożą, nawarstwiają. Będę rozmawiał z przedstawicielami klubu, potrzebujemy jeszcze dwóch-trzech wartościowych zawodników. Liga się dopiero rozpoczęła, a piłkarzy mamy z różnych poziomów sportowych: z piątych lig, czwartych i trzecich. Każdy przyszedł w innym okresie przygotowania. Tych sił i pary może nam zabraknąć.

Olsztynianie w ostatnim spotkaniu pewnie pokonali przed własną publicznością 4:1 Wartę Sieradz. Olsztynianie przed własną publicznością zanotowali dwie wygrane, a we wcześniejszym wyjazdowym spotkaniu zremisowali bezbramkowo z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Teraz olsztynianie zagrają na wyjeździe z Bronią Radom, czyli drugą piłkarską siłą tego miasta. Radomiak aktualnie występuje w Ekstraklasie. Dla szkoleniowca Stomilu Piotra Zajączkowskiego będzie to sentymentalna podróż. W tym klubie grał w latach 1996-1990 i właśnie z Broni przeszedł do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok.

- Radom wspominam bardzo miło. Trafiłem do młodego, ale bardzo mocnego zespołu, który grał na zapleczu ekstraklasy - mówił dla bronradom.pl Piotr Zajączkowski. - To w Broni grało wielu świetnych chłopaków, którzy potem trafili do bardziej znanych klubów. Zaczynałem z Dziubińskim, Kupcem, Siadaczką, Halbiną, Cyniewskim, Wołowiczem, a potem przy nas do zespołu wchodził młodziutki Kuba Bilke. Pamiętam mecze barażowe o utrzymanie w drugiej lidze. Najpierw z Koroną Kielce, potem z Włókniarzem Pabianice. Pamiętam też, że stadion Broni był w remoncie, swoje pojedynki graliśmy w Wierzbicy i na Radomiaku. Ależ było wtedy emocji.

Nadal zagrożony jest występ w meczu Jakuba Orpika, który od meczu z Unią Skierniewice cały czas narzeka na kontuzję kolana. W ostatnim meczu rezerw Stomilu wygranym z Mrągowią Mrągowo trener Zajączkowski oglądał kandydatów do gry w pierwszym zespole i nie wykluczone, żę któryś z nich wystąpi od pierwszej minuty w najbliższym meczu.

Broń Radom w zeszłym sezonie III ligi zajęła 8. miejsce, grając w miarę solidnie na własnym obiekcie (8 zwycięstw, 6 remisów, 3 porażki). W tym sezonie jeszcze nie wygrali, mając na koncie dwa punkty. W ostatnim meczu przegrali 0:1 w Lidzbarku z miejscową Polonią.

Początek meczu o godzinie 19:26 (rok powstania klubu). W poniedziałek klub z Radomia zapewniał, że przeprowadzi transmisję na żywo z tego spotkania. Dwie godziny wcześniej w Wikielcu dojdzie do derbowego pojedynku, miejscowy GKS zagra z Polonią Lidzbark Warmiński.