Artykuł

Janusz Bucholc w akcji, fot. Artur Szczepański

Janusz Bucholc w akcji, fot. Artur Szczepański

Bucholc: Konsekwnecją i zaangażowaniem osiągnęliśmy korzystny rezultat

21.04.13 14:37   em   3  

Dzień po piątkowym zwycięstwie w Bydgoszczy rozmawialiśmy z Januszem Bucholcem, kapitanem Stomilu Olsztyn.

Minęło blisko dwadzieścia godzin po meczu z Zawiszą Bydgoszcz (rozmawialiśmy po meczu Stomil II Olsztyn - Drwęca NML, który Janusz Bucholc oglądał z trybun - red.). Jak ocenisz na spokojnie zwycięstwo na terenie wroga?
- My bardziej skupialiśmy się na tym, że jest to nasz kolejny rywal, a nie że akurat wróg. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Graliśmy wysokim pressingiem, agresywnie i to przyniosło skutek. Zaskoczyliśmy tym Zawiszę. Mieliśmy wynik pod kontrolą. Z tej połowy można być zadowolonym. Początek drugiej połowy także niezły. Strzelamy bramkę z ewidentnego rzutu karnego. I nie potrzebnie się cofnęliśmy. Geworgian oddaje strzał życia i było trochę nerwowo do końca. Był to taki fragment meczu, że graliśmy tylko po to, żeby dowieść wynik do końca.

I oby zawsze były takie szczęśliwe zakończenia.
- Dokładnie. Konsekwnecją i zaangażowaniem osiągnęliśmy korzystny rezultat.

Dlaczego Stomil nie może grać tak w każdym meczu? Szczególnie w Olsztynie.
- Gdybym to wiedział to wyniki byłyby takie co tydzień. Myślę, że jest to kwestia podejścia z pełnym zaangażowaniem do każdego meczu. Zespołu z czuba tabeli grają w piłkę, a dół nie gra pod nas. Cały czas praktycznie długie piłki. Musimy przejmować kontrolę gry także z zespołami środka i dołu tabeli. Musimy narzucać swój styl gry.

Przed tym meczem także mieliście spotkanie z psychologiem sportowym?
- To są rzeczy o których nie chciałbym mówić. To cudów nie czyni. Nasze podejście do tego meczu było właściwie. Mogę powiedzieć, że było takie spotkanie, ale czy było to przed meczem czy tydzień wcześniej to nie chciałbym tego określać.

W środę przyjeżdża lider do Olsztyna
-  Nie możemy koncentrować się na trzech punktach, tylko musimy się skupić nad tym, żeby zagrać dobry mecz. Być agresywnym w każdym momencie, być blisko siebie i myślę, że to przyniesie kolejne trzy punkty dla Stomilu. Każda minuta jest ważna w meczu i nie można myśleć o końcowym rezultacie, a o tym żeby każde 60 sekund było dobrze spożytkowane.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Zawisza Bydgoszcz, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, I liga, rozmowa po meczu, wywiad, rozmowa


Komentarze

  1. 22.04.13 15:38 przem85

    Janek w wywiadzie mówił przez ż ;)

  2. 21.04.13 20:14 Joe Black

    Pała z ortografii za "sporzytkowane", nie piszcie, że to literówka ;)

  3. 21.04.13 20:09 FC Szczytno

    agresja i walka panowie strzaly z dystansu i nieodpuszczanie po strzelonej bramce tylko grac do konca a bedzie dobrze super wynik panowie

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!