Relacja z meczu Calisia Kalisz - Stomil Olsztyn

Sparing - 2013/2014 Jarocin - 1 lutego 2014 r.
godz. 11:00

Calisia Kalisz 1:1 Stomil Olsztyn
0:0
82' Mateusz Gawlik Bramki Paweł Łukasik (k) 62'
ż Błażej Cieślak
ż Łukasz Łużny
Bramki Calisia Kalisz: Marcin Ludwikowski - Piotr Wieczorek, Mateusz Gawlik, Michał Bedronka, Łukasz Łużny (58 Jan Zając) - Arkadiusz Kuciński, Błażej Cieślak, Iwelin Kostow, Bartosz Jasiński (46 Kamil Ochojski), Daniel Sobas - Andrej Atanasow (58 Daiji Kimura).
Stomil Olsztyn: (I połowa) Dawid Mieczkowski - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Adrian Korzeniewski - Patryk Gondek, Dawid Szymonowicz (30 Karol Żwir), Michał Trzeciakiewicz, Piotr Łysiak, Patryk Kun - Tomasz Bzdęga (30 Grzegorz Lech). (II połowa) Michał Przyborowski - Arkadiusz Mroczkowski, Dawid Kucharski, Rafał Remisz, Marcin Warcholak - Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (60 Paweł Łukasik), Piotr Głowacki - Karol Żwir (60 Rafał Śledź).
Szczegóły sędziował: Paweł Wrzeszczyński (Kalisz).

Piłkarze Stomilu Olsztyn w ostatnim sparingowym spotkaniu podczas obozu w Jarocinie zremisowali 1:1 (0:0) z Calisią Kalisz. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił z rzutu karnego Paweł Łukasik.

Od początku spotkania przewagę posiadali drugoligowcy. W 27. minucie Dawid Mieczkowski nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam Bartoszowi Jasińskiemu. Olsztyński golkiper także dobrze interweniował po strzale Iwelina Kostowa. Na prowadzenie w 62. minucie wyszli olsztynianie za sprawą Pawła Łukasika, który pokonał Marcina Ludwikowskiego strzałem z rzutu karnego. Calisia doprowadziła do wyrównania osiem minut przed końcem meczu. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do Mateusza Gawlika, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

- Bardzo słabo dzisiaj zagraliśmy. Było widać, że myślami byliśmy już w Olsztynie. Po strzeleniu bramki (Paweł Łukasik w 62. minucie z rzutu karnego - red.) już w ogóle przestaliśmy grać. Calisia stworzyła sobie trzy, cztery sytuacje po stałych fragmentach gry i jedną akcję zakończyli golem - mówił po meczu trener Adam Łopatko.

Piłkarze wieczorem zameldują się w Olsztynie. Do treningów powrócą we wtorek popołudniu.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę zagrają ostatni sparing w Jarocinie. Tym razem przeciwnikiem będzie Calisia Kalisz, szesnasta drużyna II ligi w grupie zachodniej.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00. Po tym sparingu piłkarze udadzą się do domu. Do treningów powrócą we wtorek popołudniu.

Będzie to czwarty mecz sparingowy w Jarocinie, gdzie od tygodnia na obozie przygotowawczym przebywają piłkarze Stomilu Olsztyn. Na początku podopieczni Adama Łopatko zremisowali 2:2 z Chrobrym Głogów. W ostatnią środę "Biało-niebiescy" odnieśli podwójne zwycięstwo. Najpierw pokonali 5:0 Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski, a potem 4:1 Jarotę Jarocin.