Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Delegaci PZPN ocenili pracę Stomilu. Jak wypadł nasz klub?

29.07.21 09:41   em   0  

W piątek startuje nowy sezon I ligi. W zeszłym tygodniu Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN za sezon 2020/2021. Jak wypadł Stomil Olsztyn? Zapraszamy do analizy.

Parking dla oficjeli i przedstawicieli PZPN został oceniony na 3,59. W porównaniu z poprzednimi sezonami jest delikatny wzrost, ale Stomil nadal zajmuje ostatnie miejsca. Najniżej oceniony został parking w Nowym Sączu. Taką samą notę Stomil otrzymał za warunki pracy stanowiska dowodzenia, ale dla kibiców nie ma to żadnego znaczenia.

Delegaci, bo przecież nie dziennikarze, ocenili warunki pracy mediów. Stomil dostał ocenę 3,71, a ocena została delikatnie obniżona. To najgorsza ocena spośród wszystkich klubów w I lidze. Oczywiście w Olsztynie nie jest najgorzej, bo chociażby w Nowym Sączu są kiepskie warunki, a Sandecja jest wyżej.

4,64 - otrzymał Stomil za przygotowanie boiska w całym sezonie. Nota w porównaniu z poprzednim sezonem jest słabsza - 5,27. Wynika to pewnie z tego, że na początku rundy wiosennej boisko nie wyglądało za dobrze, bo w rundzie jesiennej oraz w kwietniu i maju płyta prezentowała się elegancko.

Delegaci politykę informacyjną Stomilu ocenili na 3,82, czyli identycznie jak w zeszłym sezonie. Stomil jest na takim samym poziomie co Puszcza Niepołomice, a najwyższą ocenę otrzymała Korona Kielce.

Stomil jest w czołówce w pracy stewardów i ochrony. Delegacji obecni na meczach Stomilu w Olsztynie wystawili średnią ocenę - 4,71. Służby medyczne otrzymały notę - 4,35, a kierownik ds. bezpieczeństwa - 4,59. W tych trzech aspektach olsztyński klub zanotował wzrost.

Osobistą satysfakcję może czuć Andrzej Brzozowski - spiker Stomilu Olsztyn. Za poprzedni sezon otrzymał średnią notę 4,82, co klasyfikuje go na piątym miejscu spośród wszystkich spikerów w I lidze.

PZPN ocenił na 4,12 ogólną ocenę organizacji spotkań ligowych przy al. Piłsudskiego 69a. To 4 wynik od końca, gorsi od nas są: Radomiak Radom, GKS 1962 Jastrzębie oraz GKS Bełchatów. Na czele tej klasyfikacji Korona Kielce. Jest progres w tym temacie bo w poprzednich sezonach ocena wynosiła: 3,82 oraz 3,76.

W tym sezonie w związku z pandemią COVID i tym, że większość spotkań odbyło się bez kibiców, delegaci nie oceniali m.in. wejścia kibiców na stadion, na sektory gości, jakości bufetu, nie ma także statystyk na temat brudnych krzesełek podczas ligowych spotkań.

Tutaj znajdziecie cały raport PZPN

Analiza wyników Stomilu w poprzednich sezonach:

2019/2020: Jak wypadł Stomil w raporcie PZPN za ostatni sezon?
2018/2019: Analiza raportu PZPN. Jak wypadł Stomil?

Tagi: Stomil Olsztyn, PZPN, I liga


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!