Artykuł

Dziki na bocznym boisku. Fot. Paweł Piekutowski

Dziki na bocznym boisku. Fot. Paweł Piekutowski

Dziki na bocznym boisku

25.02.20 22:39   em   3  

W pierwszym momencie było dużo śmiechu, ale generalnie jest to smutno-straszny problem w Olsztynie. Dziki. W końcu dotarły na olsztyński obiekt przy al. Piłsudskiego 69a. Wcześniej były widziane w Parku Kusocińskiego.

Na szczęście teraz nie zrobiły żadnych szkód, ale kto wie czy nie wrócą tam pod osłoną nocy? Oby tylko nie przedostały się na główną płytę boiska. Wyobrażacie sobie naszą płytę wartą tyle milionów zniszczoną przez dziki? Tylko dlatego, że w Olsztynie nie można sobie poradzić z tymi zwierzętami. 

Boleśnie o tym problemie przekonała się Warmia Olsztyn, której główne boisko jest notorycznie niszczone przez stado dzików. 

Przy okazji mała porada co robić jak się spotka dzika... - W przypadku napotkania na swojej drodze dzika należy pamiętać o tym, żeby zachować spokój i, nie prowokując go, powoli oddalić się na bezpieczną odległość - tłumaczy Urszula Kania z Straży Miejskiej. - Dzik może zaatakować człowieka, gdy poczuje zagrożenie, dlatego też nie można płoszyć tego zwierzęcia, podchodzić do niego lub też rzucać w jego kierunku przedmiotami.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn


Komentarze

  1. 26.02.20 15:48 przem85

    Dźwiękowe odstraszacze zwierzyny też są.

  2. 26.02.20 09:15 tomimaki

    Może to ta nowa ochrona robi rozpoznanie terenu. :D

  3. 25.02.20 22:57 MD

    Tak całkiem poważnie, to może klub powinien czymś spryskać murawę. Dziki nie lubią intensywnych zapachów. Są tez jakieś płyny odstraszające dziki, widziałem na allegro. Nie wiem na ile to skuteczne, ale trzeba coś próbować, bo na prezydenta nie ma co liczyć. On najwyżej na taki problem betonowe boisko zaproponuje.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!