Relacja z meczu Granica Kętrzyn - Stomil Olsztyn

2006/2007 - Wojewódzki Puchar Polski Kętrzyn
Bydgoska 20, 11-400 Kętrzyn
Granica Kętrzyn 1:3 Stomil Olsztyn
0:2
53' Jończak Bramki Kaszuba 19'
Lech 41'
Harmaciński 63'
Bramki Granica Kętrzyn:
Stomil Olsztyn: Grygorowicz Kościuczuk [ 30' Michałowski ] Frankowski Aziewicz Żakowski [ 46' Podhorodecki ] Gabrusewicz Wiśniewski Lech Trzciński Kaszuba [ 67' Łukasik ] Harmaciński [ 81' Śnieżawski ]
Szczegóły Sędzia: Michalak
Widzów: 500 (170 gości)

Pierwszy w rundzie wiosennej mecz przyszło nam oglądać w mocno nadzwyczajnych warunkach atmosferycznych. Wiał silny wiatr, padł deszcz, a przez chwilę nawet śnieg po czym wychodziło słońce.

Taka aura nie przeszkodziła podopiecznym Andrzeja Nakielskiego w wywalczeniu sobie awansu do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W Kętrzynie OKS pokonał miejscową Granicę 3:1, a na listę strzelców wpisali się Jarosław Kaszuba, Grzegorz Lech i debiutant Łukasz Harmaciński.

Od pierwszej minuty w składzie olsztynian zabrakło najlepszego strzelca Marka Śnieżawskiego i jego dotychczasowego partnera z ataku Pawła Łukasika. Trener Nakielski zdecydował się na parę Kaszuba - Harmaciński, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Już pierwsze akcje naszego zespołu pokazały, że zawodnicy zamierzają jak najszybciej strzelić gola. Ta sztuka udała im się w 19. minucie. Jacek Gabrusewicz z lewej strony boiska podał piłkę do nie obstawionego Jarosława Kaszuby, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza Granicy. Po zdobyciu bramki piłkarze OKS-u spuścili trochę z tonu, w między czasie kontuzji nabawił się Łukasz Kościuczuk, który został zmieniony przez Daniela Michałowskiego. Kiedy wydawało się, że "biało-niebiescy" na przerwę zejdą z jednobramkową przewagą, Grzegorz Lech zdecydował się na strzał z około 35 metrów i piłka wpadła do kętrzyńskiej bramki.

Druga część meczu to gra głównie w środku boiska, chociaż obu zespołom nie brakowało okazji do zdobycia bramki. W 53. minucie jedna z akcji Granicy zakończyła się faulem Bartosza Grygorowicza w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na "jedenasty" metr. Pewnym wykonawcom okazał się Łukasz Jończak. Dziesięć minut później piłkarze OKS-u stanęli przed szansą na podwyższenie wyniku, po tym jak jeden z zawodników gospodarzy zagrał ręką w polu karnym. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Łukasz Harmaciński i w swoim debiucie w barwach olsztyńskiego zespołu zdobył bramkę. W końcówce spotkania Paweł Łukasik mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale z żadnej z trzech sytuacji jakie miał nie potrafił wykorzystać.

Autor: mmks

Już w najbliższą sobotę w Kętrzynie odbędzie się spotkanie VI rudny WWP. OKS 1945 Olsztyn zagra z Granicą Kętrzyn. Spotkanie elektryzuje kibiców obydwu klubów.

W sobotę o godz. 13:00 w Kętrzynie piłkarze OKS 1945 Olsztyn rozegrają spotkanie z miejscową Granicą w ramach VI rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Nasi piłkarze jadą ten mecz wygrać, zresztą celem klubu oprócz awansu do III ligi jest wygranie obecnej edycji WPP. Dlaczego? Daje to możliwość gry klubu w centralnej edycji Pucharu Polski. W poprzedniej rundzie piłkarze Andrzeja Nakielskiego wyeliminowali Pisę Barczewo wygrywając na wyjeździe 2:1. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie OKS-u w roku 2007. Będzie to prawdziwy test formy olsztyńskich piłkarzy przed rozpoczynającą się za tydzień rundą rewanżową IV ligi.