Relacja z meczu Granica Kętrzyn - Stomil Olsztyn

Bramki Granica Kętrzyn:
Stomil Olsztyn:
Szczegóły Sędzia:
Widzów:

Olsztyński Klub Sportowy 1945 Olsztyn pokonał w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki piłkarskiej czwartej ligi Granicę Kętrzyn 2:0.

Już od początku spotkania widać było, która drużyna jest w tym spotkaniu lepsza. Już w pierwszych minutach spotkania piłka po strzale Jarka Kaszuba trafiła do bramki Granicy, jednak jak się po chwili okazało, z pozycji spalonej. Mądra i momentami szczęśliwa gra OKS w obronie i skuteczne ataki spowodowały, że olsztynianie w minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Grzegorza Lecha z prawej strony wykorzystał najlepszy strzelec OKS - Tomasz Zahorski. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się zbytnio, prowadząc grę OKS dążył do zdobycia drugiej bramki. Wynik meczu ustalił w 71. minucie Maciej Paszkiewicz.

Dzięki zwycięstwu Olsztyński Klub Sportowy awansował na czwarte miejsce w tabeli IV ligi, a przewaga punktowa lidera jest coraz mniejsza.

Autor: zic

Mecz od strony kibiców

Organizatorzy spotkania wraz z policją dołożyli wszelkich starań, aby kibice OKS nie dotarli na spotkanie do Kętrzyna. Działacze kętrzyńskiego klubu już wcześniej ostrzegali na piśmie, że nie wpuszczą na stadion olsztyńskich kibiców.

Efektem tych starań było zawrócenie przez policjantów samochodów z kibicami z Olsztyna, Dobrego Miasta, Mrągowa i Szczytna tuż przed Kętrzynem. Na mecz dostało się jedynie dwóch Stomilowców, którzy z wiadomych względów nie ujawnili się.

Mecz z powodu wyborów prezydenckich został przełożony na poniedziałek godz. 15:00. Spotkanie równie dobrze można było rozegrać w sobotę. Dlaczego tak się nie stanie, niech każdy kibic w regionie odpowie sobie sam...

Piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn coraz lepiej grają w rozgrywkach IV-tej ligi. Andrzej Nakielski objął zespół po przegranej OKS-u w Gołdapii 1:3 i od tego momentu zespół nie zaznał jeszcze porażki. Cztery wygrane i dwa remisy dają 14. punktów, do tego 6. pkt zdobytych przez Daniela Dylusia dają w efekcie 20 oczek i szóstą pozycję w tabeli. W ostatnim spotkaniu olsztyńscy piłkarze wygrali bez problemu 3:0 z Huraganem Morąg. Najbliższy przeciwnik OKS-u to zespół Granicy Kętrzyn, który także zebrał przez 12. spotkań ligowych 20. punktów. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Wodniaka nie prezentuje dobrej formy. W dwóch ostatnich spotkaniach Granica przegrała 1:4 odpowiednio z Płomieniem Ełk i Startem Nidzica. Olsztyńscy piłkarze nie ukrywają, iż w tym spotkaniu interesują ich tylko trzy punkty.