Artykuł

Szymon Dowgiałło. Fot. sokolostroda.com

Szymon Dowgiałło. Fot. sokolostroda.com

Jak radził sobie na wypożyczeniu Szymon Dowgiałło?

22.12.21 08:12   em   3  

Przed startem tego sezonu II ligi do Sokoła Ostróda został wypożyczony obrońca olsztyńskiego Stomilu - Szymon Dowgiałło. Jak sobie radził na poziomie centralnym? Sprawdziliśmy.

19-letni Szymon Dowgiałło zagrał łącznie w 12 spotkaniach II ligi. Obrońca 7 razy wychodził w podstawowym składzie, a 4 spotkanie zagrał od 1 do 90 minuty. Nie strzelił żadnego gola. Jesienią obejrzał łącznie 5 żółtych kartek i 1 czerwoną. W meczu ze Stalą Rzeszów (0:3) musiał opuścić boisko po tym jak zobaczył dwie żółte kartki.

- To jeden z tych zawodników, który wykorzystał szansę, która została mu dana - ocenia Hubert Błaszczak, trener Sokoła Ostróda. - Nie zawiódł i poszedł o krok do przodu. Poziom centralny go nie sparaliżował. Oczywiście popełnił kilka błędów, są pewne rezerwy, ale Szymon pozytywnie zakończył rozgrywki, szczególnie w zwycięskim meczu w Kaliszu. Chcemy żeby na wiosnę był mocnym punktem drużyny spośród młodzieżowców. To ciekawy chłopak, zaangażowany, systematyczny. Nie zawsze wychodził w pierwszym skłądzie, ale nie załamywał się, ciężko pracował i czekał na swoją szansę.

Sokół Ostróda zajmuje ostatnie miejsce w II lidze z dorobkiem 12 punktów. Drużyna będzie sparingpartnerem olsztyńskiego klubu podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej.

Tagi: Szymon Dowgiałło, Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda, raport z wypożyczeń


Komentarze

  1. 22.12.21 21:28 Emilozo

    Racja i pozycje dopiszę :)

  2. 22.12.21 19:47 czeliniak

    Nie to żebym się czepiał, ale nie ma nic o strzelonych bramkach, domyślam się tylko, że pewnie nie strzelił żadnej, ale warto byłoby o tym napisać. Bez napinki😉

  3. 22.12.21 18:30 tommy1976

    wypożyczony? przed sezonem mówiło się chyba o rozwiązaniu kontraktu. Kto jeszcze z naszych jest wypożyczony? Może lepiej ściągnąć takich ludzi z powrotem, bo jeśli mówi się o wypożyczaniu jakichś młodzieżowców z klubów ex, którzy do tej pory brylowali głównie w CLJ U18, to chyba dużej różnicy nie będzie, a przynajmniej będzie taniej. Z taką polityką transferową o utrzymaniu możemy zapomnieć

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!