Artykuł

Jurga: Piłka to też biznes, a w biznesie bardzo dobrze się poruszam

16.07.19 11:27   em   10  

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem nowego prezesa Stomilu Olsztyn - Robertem Jurgą. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z nowym prezesem zarządu.

Jak Stomil będzie chciał wyglądać na rynku finansowym?
- Jesteśmy po długiej nocy, po planowaniu, głównie biznesowym i sponsorskim. Do tego zostałem powołany żeby połączyć biznes ze sportem. Zrobiliśmy wstępną listę partnerów biznesowych i sponsorskich różnych branż z regionu. Mam wiedze, które firmy chciały zainwestować w sport, ale wcześniej im się nie udało albo kierowali się w innym kierunku lub w inny sport. Teraz będę się kierować do tych firm i szybko pokazywać państwu wyniki.

Jakie są pana cele na najbliższy czas?
- Głównie cele to spotkania z inwestorami i sponsorami, czy to z regionu, czy z Polski. Dzisiaj (wtorek - red.) mamy takie spotkanie, jutro także. W ciągu tygodnia, dwóch będziemy mogli przedstawić kolejnych nowych sponsorów i partnerów klubu. Będziemy także rozmawiali ze sponsorami, którzy do tej pory byli z zespołem. To są ważne osoby i firmy, które w najtrudniejszych czasach nie zostawiły klubu.

Został pan rzucony na głęboką wodę. Wcześniej nie miał pan do czynienia z futbolem. Nie było momentów zawahania?
- Nie miałem obaw. Piłka to też biznes, a w biznesie bardzo dobrze się poruszam, więc zostałem powołany głównie do tej funkcji, żeby przenieść dobre praktyki z biznesu do sportu. Żeby w Olsztynie było tak jak w innych miastach Polski. Z tym z zespołem ludzi, których poznałem, chociaż było mało czasu, podołamy temu zadaniu.

Ogromnym plusem jest to, że przychodzi pan do uporządkowanego klubu, i będzie mógł się pan spokojnie skupić na pracy organizacyjnej klubu.
- Tak powinno być zawsze. Wcześniej tak nie było, ale to przecież nie moja wina. To jest plus i dzięki temu będziemy mogli się zająć w klubie, o których mówiłem wcześniej. Rozmowami i pozyskaniem sponsorów, żeby zabezpieczyć budżet nie tylko na tej sezon, a na kolejne lata. Żeby w Stomilu był cały czas porządek, żebyśmy mogli w spokoju pracować, żeby wszyscy mogli spokojnie wykonywać swoje zadania.

Za niespełna dwa tygodnie pierwszy mecz w I lidze. Zostały już nakreślone cele sportowe dla drużyny?
- Powinniśmy się wstrzymać się z tymi pytaniami, myślę, że przynajmniej z tydzień. Pozwolić mi trochę spokojnie popracować i na pewno do tego wrócimy.

Zobacz także:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Robert Jurga


Komentarze

 1. 19.07.19 09:22 Lejtnant

  Króliczek bedzie pewnie :).

 2. 18.07.19 23:12 Gacek Z

  Panie prezesie, co jest z pełnomocnikiem ds. sportowych? czyli przekładając to z pana języka biznesowego na język powszechny dyrektorem sportowym. Pierwszy fuck up, miał być do piątku......

 3. 16.07.19 20:11 nor

  Powodzenia! Chociaż przyznam, że chciałbym wiedzieć, czy nowy prezes choć trochę interesował się Stomilem, jego wynikami, zanim stanął za jego sterami. Poprzedni prezes jakieś pojęcie o klubie i piłce jednak miał. Mam nadzieję, że nowy wódz wie chociaż, co to jest spalony:) Żeby nie było mniej więcej tak, jak w tym klubie na literę L, gdzie Kudłaty świetnie zna się na biznesie, ale na futbolu raczej niekoniecznie.

 4. 16.07.19 18:50 Biała Armia

  Jeśli biznes z Olsztyna i okolic uda mu się do Stomilu zachęcić to mega mega szacunek za to będzie. Bo wiadomo jak w Olsztynie jest Stomil myślany pod nazwą biznesu. Mam nadzieję że dyrektor będzie z wiedzą który będzie mógł też akademi pomóc pod względem właśnie szkolenia trenerów. Bo na tą chwilę jak w czarnej dupie. Nie pisze o finansach tylko o Szkolenie podkreślam.

 5. 16.07.19 17:10 paragon

  widziałem piłkarzy którzy dobrze się poruszali bez piłki, niestety potem im piłka przeszkadzała, powodzenia nowy Prezesie :)

 6. 16.07.19 15:23 dzbs

  Brawo. W końcu ktoś znający realia i patrzący na sprawy biznesowe a nie układy tak jak do tej pory

 7. 16.07.19 12:31 barakuda

  Powodzenia

 8. 16.07.19 12:31 chodi

  Powodzenia Panie prezesie! W dzisiejszych czasach sport i biznes , są bardzo blisko siebie.

 9. 16.07.19 12:29 maniek86

  A po co Ci referencje. Właścicielem Stomilu jest teraz pan Brański i to on decyduje kogo zatrudnić.

 10. 16.07.19 12:11 Gacek Z

  Panie Prezesie, a może jakieś referencje? Jakiś przykład, że porusza się pan w biznesie bardzo dobrze....

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!