Artykuł

Kartofliska: Stadion Stomilu najładniejszy

24.01.23 09:36   em   13  

Na YouTube LV BET wystartował cykl programów “Najpiękniejsze stadiony w Polsce”. Obiekty sportowe zwiedza popularny Radosław Rzeźnikiewicz z Kartoflisk. Pierwszym miastem jakie zwiedzał był Olsztyn. Przypadek? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

Radek w towarzystwie pana Adriana zwiedzanie rozpoczął od obiektu Warmii Olsztyn przy al. Sybiraków 36a. Podobno niedługo to miejsce ma się zmienić nie do poznania, więc zapewne takich wycieczek można się tam spodziewać jak najczęstszych. I nie tylko przy okazji niedzielnych zakupów na Pchlim Targu.

Byli także na stadionie Leśnym, gdzie w 1945 roku odbył się pierwszy mecz piłkarski w powojennym Olsztynie

Następnie “wycieczkowicze” wybrali się na stadion Stomilu i byli wręcz zachwyceni obiektem przy al. Piłsudskiego 69a.

- Dla większości jest to gów**, ale mi się podoba - komentuje “Rzeźnik”. - Niech nikomu nie przyjdzie do głowy modernizować ten stadion. Kurde jakby takie same były w Ekstraklasie! Na żywo stadion robi wrażenie.

Na koniec ekipa wybrała się na stadion na Dajtkach, ale uznali ten obiekt za zbyt plastikowy. Na sam koniec musieli zdecydować, który stadion w Olsztynie jest najładniejszy. Wybór nie był łatwy, ale postawiono na stadion Stomilu bo w połączeniu z kibicami robi atmosferę.

Tym samym po pierwszym odcinku programu “Najładniejsze stadiony w Polsce” obiekt miejski przy al. Piłsudskiego 69a jest liderem w tej klasyfikacji. Gratulujemy!

Zobacz także:

Tagi: Stomil Olsztyn, stadion Stomilu


Komentarze

 1. 27.01.23 09:23 Jerzy makiel

  Tym dżentelmenom (eleganckim) nie bardzo chodziło o stadiony bo nie wszystkie oglądali a jak tak to pobieżnie.Gratulacje mądremu facetowi co likwiduje moje wpisy .Moze ten magik naoisze dlaczego(moze dlategoi ze nie uzywam wyrazów na ch,p ,k itp.A zatem gratuluję.

 2. 25.01.23 11:50 DJKS

  Ja też dwa razy, za pierwszym na boisku na terenie jednostki wojskowej przy ul.Warszawskiej, w następnym roku właśnie przy ulicy Bałtyckiej. Wtedy nawet udało nam się wygrać ten turniej :) Fajne to były czasy.

 3. 25.01.23 11:42 Emilozo

  To ja też grałem, chyba dwa razy w tym turnieju, raz mecz 1/4 finału miałem z tego co pamiętam w dniu pamiętnego meczu z Rakowem Częstochowa w pierwszym sezonie Ekstraklasy.

 4. 25.01.23 11:38 DJKS

  Emilozo wspomnienia odżyły. Grałem kiedyś w szkolnym zespole o nazwie Kormoran :) Z tym, że odbywało się to w ramach organizowanego przez miasto minimundialu na boiskach usytuowanych kawałek dalej, przy elektroniku :)

 5. 25.01.23 07:51 Emilozo

  Kormoran grał właśnie na Jeziornej.

 6. 24.01.23 19:11 nowy nick czerkasowa

  Jeszcze pozostaje magiczne boicho na Jeziornej turzież klepicho garnizonowe.

 7. 24.01.23 19:05 THE CORE

  Muszą przyjechać jeszcze raz bo opuścili stadion Budowlanych (a kiedyś OKS-u). Na upartego to jeszcze został im stadion (czy raczej boisko) gdzie grał kiedyś Kormoran, stadion AZS - niby lekkoatletyczny ale były na nim mistrzostwa akademickie w piłkę też. No i miejsce gdzie kiedyś grało Rodło a teraz buduję się Nakielski. Czyli, że zapraszamy ponownie.

 8. 24.01.23 17:46 zjs

  Jakież to sielskie, jakież piękne! Do pełni szczęścia brakuje mi tylko stadka pasących się sarenek jak na Stadionie Leśnym.." A w sercu tylko Stomil"

 9. 24.01.23 15:08 nowy nick czerkasowa

  Extra - do porzygu można czytać Twoje komentarze. Wyjmij kij z dupy i się uśmiechnij.

 10. 24.01.23 14:00 EXTRA

  czerkasow o którym stadionie piszesz . Bo to że stadion Stomilu wygląda jak to źródełko zakochanych , to tylko ty nie widzisz i się dopierdzielasz . Spokojnie kiedyś przyjdzie czas ze trzeba będzie siadać na swoich wykupionych miejscach . NA PIĘKNYM OLSZTYŃSKIM NOWYM STADIONIE

 11. 24.01.23 11:29 nor

  Dopiero ten film uświadomił mi, jaką mądrość wykazał nasz ratusz odrzucając wszystkie dotychczasowe okazje i prośby o wybudowanie nowego stadionu. Oni - czyli włodarze miasta - tę ,,perłę,, sportowej architektury chcą pewnie zachować dla dobra naszego i następnych pokoleń. Wzruszyłem się... I oczywiście już nie chcę nowego stadionu. Mam też nadzieję, że wkrótce stadion Stomilu upodobni się do stadionu Warmii albo nawet do Leśnego i będzie jeszcze fajniejszy, bardziej klimatyczny. My to jednak mamy szczęście!

 12. 24.01.23 10:51 nowy nick czerkasowa

  Extra stadion. Po co zmieniać? 🤣

 13. 24.01.23 10:37 EXTRA

  Super EXTRA

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!