Artykuł

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Herb Stomilu Olsztyn. Fot. Artur Szczepański

Kibice zdecydują czy herb jubileuszowy będzie obowiązywał dłużej

31.03.20 17:01   em   13  

Na oficjalnej stronie Stomilu Olsztyn pojawił się komunikat Wojciecha Kowalewskiego, prezesa olsztyńskiego klubu. - Informacja dotycząca jubileuszowego herbu klubu, która pojawiła się 24 marca 2020 r., jest informacją niekompletną i naszym kibicom, z tego tytułu, należą się pewne wyjaśnienia.

Treść całego komunikatu:

"Przedstawiono dwie propozycje herbów upamiętniających jubileusz 75-lecia istnienia klubu Stomil Olsztyn. Każdy z kibiców może wyrazić swoją opinię w formie głosowania na oficjalnej internetowej stronie klubu i wybrać jedną z propozycji. Wybór kibiców odpowiadać będzie dwunastu (48%) głosom spośród wszystkich dwudziestu pięciu, kolejne trzynaście (52%) głosów przyzna Kapituła, licząca trzynaście osób, złożona z Zarządu, Rady Nadzorczej oraz przedstawicieli Sponsorów i Partnerów klubu Stomil Olsztyn S.A.

Wybrany herb jubileuszowy obowiązywać będzie w sezonie 2020/2021 i, ewentualnie, w kolejnych czterech sezonach, czyli do jubileuszu 80-lecia, ale o tym również będą mogli zadecydować kibice klubu w formie głosowania, które zostanie przeprowadzone pod koniec sezonu 2020/2021. W ten oto sposób to kibice ostatecznie zadecydują, czy herb jubileuszowy zasługuje na dłuższą historię niż jeden sezon.

Mogę jedynie przeprosić kibiców za pierwotną niekompletną informację. Wszyscy doświadczamy tej niesamowicie trudnej sytuacji. Nie zmienia to faktu, że Zarząd i pracownicy klubu, mimo zawieszonych rozgrywek i zdalnego trybu pracy, konsekwentnie realizują zaplanowane zadania i wierzymy w to, że z tej sytuacji jako klub i jako społeczeństwo wyjdziemy silniejsi.

Korzystając z okazji, życzę wszystkim zdrowia i zdrowego rozsądku w obliczu czekających nas wyzwań.

Wojciech Kowalewski

Prezes Zarządu Stomil Olsztyn S.A."

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Wojciech Kowalewski


Komentarze

 1. 01.04.20 15:52 nor

  @ Pawlik - fakt, klub przetrwał dzięki szatni i kibicom, ale nie tylko, wypada pamiętać też o niejakim M. Brańskim.

 2. 31.03.20 20:27 Pawlik

  Rób pan jakies ruchy z cięciem wypłat bo kasa sie skończy i nie bedzie ani Pana ani klubu ,piłkarze wiadomo nie ma kasy nie ma grania.Nie zapominajmy klub przetrwał dzieki naszej szatni i dzieki kibicom.Jakies ruchy nalezy robic bo tu na start rozgrywek sie wcale nie zanosi.

 3. 31.03.20 20:04 czerkasow

  Jesscze raz piszę. Nie dla tych herbów. Jest jeden jedyny. Ale jeżeli klub nawet nie potrafił na polsacie wymoć czarnych zamiast niebieskich napisów to co ja wiem.

 4. 31.03.20 19:05 kot

  Może oficjalnie tak jest, ale w praktyce na pewno nie.

 5. 31.03.20 19:02 marduk

  Ale koledzy, wspominana Daria o niczym nie decyduje, robi co jej każą. wszystkie decyzje jednoosobowo podejmuje prezes z Suwałk.

 6. 31.03.20 18:54 kot

  Ciekawe, czy herb Olimpii Grudziądz też miał być odświeżony, tylko nie zgodził się na to Tomasz Asensky i stąd konieczność zmiany klubu.

 7. 31.03.20 18:34 Stomilek

  Masz rację Kocie. Klub w tym momencie się kompromituje. Niech ktoś tam pójdzie po rozum do głowy i skończy z tą farsą!

 8. 31.03.20 18:27 kot

  To oświadczenie jest drugim policzkiem wymierzonym kibicom w całej tej sytuacji. Można było przeprosić i się wycofać, wtedy wszyscy by o tym zapomnieli za jakiś czas, a nie przyłożyć z drugiej strony. Niby przeprosiny, bo informacja niekompletna, tylko że ta niekompletna informacja wyszła z klubu, dopytywał jeszcze stomil.olsztyn.pl, co to ma być, a teraz okazuje się, że to kibice mają zachować zdrowy rozsądek. Bezczelność tego oświadczenia jest porażająca. Można było naprawdę tę sytuację załagodzić i nawet na niej trochę zyskać i wyjść z twarzą. Obecnie ustawili się w narożniku i będą zbierać razy. Na własne życzenie albo przez brak wyczucia, umiejętności... Dla mnie duet Kowalewski-Wołąziewicz jest skończony. I widzę, że już nie tylko dla mnie.

 9. 31.03.20 18:19 kot

  Herby miał stworzyć zewnętrzny podmiot. Klub mógłby podać jego nazwę, by mu zrobić reklamę, ale pewnie wtedy okazałoby się, kto jest w to zamieszany i byłby kolejny przypał.

 10. 31.03.20 18:17 kot

  Kibice o niczym nie będą decydować, bo już zostało ustalone WBREW WOLI KIBICÓW, że herb będzie obowiązywał przynajmniej rok. Kibice nie chcą żadnej z nowych propozycji, a teraz oświadczenie, że to kibice zdecydują, podczas gdy jest zupełnie odwrotnie! Decyzja zapadła, a teraz prezes Wojciech Kowalewski kłamie w oświadczeniu, żeby ukryć chory pomysł zmiany herbu wymyślony przez Darię Wołąziewicz.

 11. 31.03.20 17:30 henio

  Po pierwsze herb maksymalnie na jeden sezon. Po drugie projekty herbów zaproponowane przez klub to kpina z kibiców! Gdzie są jakieś konsultacje ze środowiskiem kibiców na ten temat? Co to jest za samowolka? Projekty zrobił ktoś kto nie ma Stomilu Olsztyn w sercu. Taka prawda.

 12. 31.03.20 17:30 marduk

  Czyli odwracanie kota ogonem xd. Nie ma winnych, przeprasza ale tak na prawdę nie przeprasza. O herbie i tak zdecydują w zaciszu gabinetu, a to głosowanie to ściema dla zamkniecia jap. Leje na kibiców ciepłym moczem, a wielu się jadą że wywiadu udzielił że.

 13. 31.03.20 17:19 Piekarz/OKS

  zdrowego rozsądku to brakuje prezesowi. HERB jest jeden- obecnie obowiązujący! w fifę sobie pograjcie w "nowy herbie" rok, czy 5 lat, zdecydujcie sami

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!