Stomil Olsztyn zremisował 0:0 z Bytovią Bytów, fot. Emil Marecki

Kolejny remis na własnym stadionie. Stomil 0:0 Bytovia

19.03.16 15:53   zic   18

W 22. kolejce I ligi Stomil Olsztyn zremisował bezbramkowo na własnym stadionie z Bytovią Bytów.

Po dwóch wiosennych spotkaniach, w których Stomil zdobył zaledwie jeden punkt, wszyscy po cichu liczyli na pierwszy komplet. W pierwszej połowie jednak z boiska częściej wiało nudą, a jesienna aura (topniejący śnieg i nasiąknięta murawa) nie ułatwiała piłkarzom zadania.

Drugą połowę Stomil rozpoczął ofensywniej, czego efektem były dobre okazje bramkowe tuż po rozpoczęciu Rafała Kujawy i Karola Żwira. Swoją okazję miał także Grzegorz Lech, jednak na tablicy zamiast 3:0 ciągle widniał bezbramkowy rezultat. Za to niewiele brakowało, aby niewykorzystane sytuacje się zemściły, w 75. minucie po strzale głową Łukasza Wróbla słupek uratował olsztyńską drużynę przed utratą  bramki. Pięć minut przed końcem piłka w bramce Gerarda bieszczada powinna znaleźć się po strzale Piotra Klepczarka, jednak z trudem bramkarz gości obronił.

Na pierwsze wiosenne zwycięstwo trzeba będzie jednak jeszcze poczekać, kolejna okazja już za tydzień - w Wielką Sobotę w samo południe zagramy z Wigramy Suwałki.

- Pierwsza połowa meczu w naszym wykonaniu była bezbarwna, a poziom gry słaby. Nie wiem czy to było spowodowane tym, że przeciwnik grał w innym ustawieniu niż w dwóch poprzednich meczach. My byliśmy również nastawieni na inne rozwiązania taktyczne jeżeli chodzi o grę w ataku. Druga połowa mogła zadowolić, mimo tego, że nie zdobyliśmy bramki. Było sporo sytuacji, sporo akcji ofensywnych. Szukaliśmy do końca bramki, która dałaby trzy punkty. Nie kalkulowaliśmy, czy to będzie remis, czy porażka. Chcieliśmy bardzo ten mecz wygrać. Było blisko, ale zabrakło jakości. Kolejne mecze może będą lepsze w naszym wykonaniu, bo ten na pewno był lepszy od poprzedniego, który tutaj rozegraliśmy z Olimpią Grudziądz - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński

Tagi: Stomil Olsztyn, Bytovia Bytów, Mirosław Jabłoński, I liga, Olsztyn, stadion Stomilu

1. 21.03.16 13:28 lechita

Tiger, dyrektor pozdrawiam was gorąco, miłego dnia

2. 20.03.16 16:55 dorotowo

Panie Wielki Stomil czas sie obudzic, nie widzisz, ze kazdy kto moze ucieka stad. Problem w tym, ze nasz czyli kibicow poziom merytoryczny to poziom kreta na Zulawach. Grzybowicz z Borkowskim rozmontuja ten klub a my nie jestesmy w stanie nic zrobic. To smutne :(

3. 20.03.16 16:35 Wielki Stomil

Dawid mogl dograc ta runde unas na wypozyczeniu i by nic nie stracil

4. 20.03.16 14:07 janadam

Czy macie jakieś informacje na temat Szymonowicza? Kolejny raz nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Szkoda byłoby, żeby przepadł wśród "ekstraklasowców" i zamiast się rozwijać to cofnie się w rozwoju piłkarskim.

5. 20.03.16 11:18 FcMorąg1990

Co by tu napisać , pierwsza połowa hmm bardzo nudna , a w drugiej połowie było widać że zaczeliśmy atakować , dążyć do strzelenia bramki jednak przy 3-4 setkach brakowało skuteczności , stwierdzenie jedne można czuć że 3 pkt były w zasięgu ręki . Co do Karola Żwira , dziś mi się naprawdę podobał , biegał walczył i nawet tworzył sytuacje i co najważniejsze nie gubił piłek ! :)

6. 20.03.16 08:59 chodi

A ja uważam , że remis to dobry wynik i co najważniejsze zdecydowanie lepsza gra niż np z Rozwojem . Jeszcze jeden dwa mecze i zespół powinien być już zgrany na 100%. Mamy ciągle 5 miejsce a tak jak pisałem poprzednio, czas gra NA NASZĄ KORZYŚĆ! Teraz pozostaje dalej trenować i walczyć agresywnie w następnych meczach, przeciwnicy znowu zaczną się Nas bać i będzie na pewno ok. Głowy do góry! TYLKO STOMIL!

7. 19.03.16 22:54 barakuda

Dyro Ciebie tez sie to tyczy

8. 19.03.16 22:47 barakuda

Panowie gramy do jednej bramki czy kazdy do swojej?lechita kultura na prawde by sie przydala,krytykuj ale konstruktywnie i bedzie ok.wiemy jak a jest nieciekawie wiec nie walmy we wlasne gniazdo.bo tylko my mozemy zmienic ten klimat wokol klubu na lepszy!cieszy to ze ludzie co raz przychylniej podchodza m.in.do Socios! Cytujac: RAZEM MOZEMY WIECEJ! SPW!

9. 19.03.16 22:20 Dyrektor OKS 1945

lechita ty gamoniu widzisz że inni też tobą gardzą czy może się umówili wszyscy przeciwko tobie fanu kolejarza legia znowu lepsza dzisiaj

10. 19.03.16 22:16 Wielki Stomil

moim okiem bylismy lepszym zespolem od Bytowi ktora oddala jeden grozny strzal w slupek my w drugiej polowie gralismy duzo lepiej niestety brak skutecznosci Zwir dzisiaj zsuwal walczyl az tak zle z nim nie bylo szkoda ze niestrzelilismy bramki jedyny dobry strzal oddal Klepczarek ale niebylo komu dobic tak jak i przy pilkach zagranych w zdluz pola karnego a piewsza polow to niewiem czy sie odbyla wogole nuda szkoda straconych kolejnych pkt bo powinnismy to wygrac brawo chlopaki za walke w drugiej polowie SEDZIA huj ja newiem skad tych ludzi biora czemu nikt ich nierozlicza z tego gwizdania moze wtedy niebyli by stronniczy

11. 19.03.16 22:09 Tiger

Widzę, że raz zwrócona uwaga nie skutkuje panie "lechita" z przekleństwami na raz i dwa, opanuj się człowieku i odpuść, wpadnij na stronę kolejorza i tam komentuj a stąd idź precz, zrób sobie ksywę "kretyn" to będzie akurat pasowało

12. 19.03.16 19:37 lwica

Mój komentarz 3 zWigrami później komentarze

13. 19.03.16 17:59 lechita

Nie sieje zamętu tylko stwierdzam fakty. Bylem na meczu i chodzę na każdy mecz u nas i widzę co się dzieje. Juz od dawna stomil nie ma żadnego stylu i dobrze o tym wiesz. Teraz to wychodzi trzy mecze z ogorkami i mamy dwa punkty. Mówisz ze będziesz płacił więcej spoko, tylko dla kogo ty płacisz, nawet nie wiadomo ile uzbieralismy ze zbiórki bo nasz pan prezes nie ma chwili czasu żeby z nami pogadać. Nie widać zaciecia w grze piłkarzy, walki ambicji, podejrzewam ze za ciekawie w klubie nie jest. Nick jak nick ty masz dzbs a ja mam taki bez żadnego powodu. Mam nadzieje że na Wigry trener juz coś wymyśli żeby były trzy punkty

14. 19.03.16 17:43 dzbs

Lechita nie wiem skąd ten nick.... Przestań siać ferment bo gdyby nie Jabłoński już dawno by była druga liga. A skąd weźmiesz drugiego napastnika???? Jeżeli chodzi o cenę to bilety mogą być i po 50 zł to i tak będę je kupował chociaż nie na każdy mecz mogę przyjść. Tak dobrze czytasz kupuję bilet nawet jeżeli nie idę na mecz bo te pieniądze są potrzebne do przetrwania.... Zastanów się chłopie o co Ci chodzi

15. 19.03.16 17:36 Stefan1958

A relacja live to już rekord świata ;)

16. 19.03.16 17:27 lechita

Styl tragedia, jakość tragedia, sytuacja w klubie tragedia. Szkoda mi Kujawy ze się chłopak marnuje w naszym klubie. Panie Jabłoński u nas to się gra kurwa dwoma napastnikami. Walka o trzy punkty a nie bronić wyniku. Kujawa sam w ataku a dziesięciu w obronie, co to za taktyka. Chłopie zaraz się okaże że przed spadkiem będziemy się bronić. I my mamy płacić więcej za bilety ja się pytam za cooooo

17. 19.03.16 17:16 lwica

Zabrakło szczęścia.Dajcie spokój Karolowi przełamie się.Z Wigrami 3 pkt.

18. 19.03.16 16:32 Milka

Czy na prawdę nie mamy innych młodzieżowcow tylko tez Żwir? W tym meczu tylko Kujawa biegał, inni tylko obrona. Z taką grą to nawet jednego meczu nie wygramy. Może to jest spowodowane tym ze nadal nic nie wiadomo co będzie jutro. Bo prezes nic kompletnie teraz jak by zapadł. Niech powie w jakim stanie to wszystko jest.