94' Koniec meczu. Przegrywamy 12 raz w sezonie.
93' Strzał Pieczarki broni Bąkowski! 1599
90' 3 minuty doliczone.
87' Boisko opuszczają Turski i Piła , w ich miejsce Pieczarka i Machaj 1599
84' Boisko opuszcza Reiman , w jego miejsce Zych. 1

Konferencja prasowa po meczu Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 2:0

21.11.21 21:34   paju   6

Stomil Olsztyn przegrał 0:2 z Chrobrym Głogów. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obydwu drużyn.

Ivan Djurdjevic (trener Chrobrego): - Wiedzieliśmy, że jest to jeden z ważniejszych meczów. Przystąpiliśmy do spotkania po przerwie na reprezentację, która przeważnie nam nie służyła, bo potem przegrywaliśmy. Za Praznovskiego, który wypadł nam ze składu przed meczem, wstawiliśmy młodzieżowca. Chcieliśmy zagrać z trzema młodzieżowcami, a wystąpiliśmy z czterema. Przy rzucie karnym dopisało nam szczęście, które wcześniej rzadko nam sprzyjało. Wszystko później wyrównało się, a następnie ułożyło pod nas. Stomil miał swoje okazje. Pierwszą połowę mieliśmy nerwową, słabą. Udało nam się jednak strzelić gola. Druga połowa również, szczególnie na początku, była nerwowa, ale później z upływem czasu zespół grał dobrze taktycznie. Stomil nie był zespołem, który zazwyczaj gra bardzo nisko i z kontrataku. Podczas meczu był zmuszony zmienić swój styl gry. Czekaliśmy na swoją okazję. Cierpliwość opłaciła się nam. Zawodnicy debiutujący w naszym zespole, pochodzący z akademii, zagrali bez kompleksów.

Adrian Stawski (trener Stomiliu): - Po takim meczu można być złym albo bardzo złym. Uważam, ze do 30. minuty powinniśmy prowadzić i to zdecydowanie. Mieliśmy swoje sytuacje o rzucie karnym już nawet nie wspominając. "Jedenastki" to nasza zmora. W sobotę trenowało rzuty karne czterech zawodników uderzając po pięć razy. Najlepiej strzelał Łukasz Moneta. Podczas meczu wziął piłkę, a ostatecznie Rafał Leszczyński obronił uderzenie. Nie był to może źle wykonany strzał, lecz bramkarz Chrobrego dobrze to wyczuł. Nic nam nie pozostało, jak tylko trenować rzuty karne. Można powiedzieć, że od samego początku sezonu czterech-pięciu zawodników uderza, a po raz kolejny nie trafiamy. W tej lidze bramki zmieniają oblicze meczu. Dzięki prowadzeniu Chrobry zaczął kontrolować mecz. Mieliśmy jeszcze sytuacje w drugiej połowie, ale nie udało się nawet zremisować. Nie powiedziałbym, że byliśmy zespołem gorszym. Zabrakło nam zdecydowania przy bramkach oraz konsekwencji przy założeniach taktycznych.

Pytanie z sali: Rozumiem, że przy rezultacie 2:0 dla Chrobrego mogło zejść powietrze, ale można było powalczyć. Pana zawodnicy nie wykazywali ochoty do tego, żeby z tą piłką pobiec na drugą stronę.

- Wydaje mi się, że wynikało to z tego, że bardzo dobrze w defensywie grał Chrobry. Całym zespołem byli na swojej połowie. To był podobny mecz, jak u nas. Wtedy również mieliśmy większe posiadanie piłki, a rywale kontrolowali grę i grali na Lebedyńskiego, który utrzymywał się. Sytuacja Patryka Mikity była bardzo dobra. Mógł trochę wcześniej uderzyć. Później Fundambu mógł wyłożyć piłkę, a nie wiadomo dlaczego zwlekał. Tych sytuacji nie było tyle, co w pierwszej połowie.

Pytanie z sali: - Myśli Pan, że uda się wytrenować rzuty karne?

- Niech Pan mi uwierzy, że trenujemy "jedenastki" bardzo często. W sobotę wyznaczyłem zawodników. Powiedzieliśmy sobie, że wskazujemy piłkarzy, którzy uderzyli po pięć rzutów karnych. Jedynym, którym strzelił pięć, był Łukasz Moneta. Od dwóch tygodni wykonywał "jedenastki" najlepiej. Jest doświadczonym zawodnikiem z przeszłością w ekstraklasie. Będziemy dalej próbować. Na te karne nie chcę patrzeć i musi zejść ciśnienie. To jest kuriozum. Pozostało tylko trenować.