96' Koniec meczu. Bezbramkowy remis.
91' 3 minuty szans na gola...
85' Lafrance wybija z lini, ale był spalony.
81' Z boiska zeszli Wójcik i Sobol. W ich miejsce weszli Kisiel oraz Toporkiewicz. 1
81' Reiman ukarany żółtą kartką i nie zagra w Sosnowcu.

Artykuł

Piotr Jacek. Fot. Łukasz Kozłowski

Piotr Jacek. Fot. Łukasz Kozłowski

Konferencja prasowa po meczu Skra Częstochowa - Stomil Olsztyn 0:0

06.05.22 20:50   em, paju   3  

Stomil Olsztyn zremisował 0:0 na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem obydwu trenerów.

Piotr Jacek, trener Stomilu: 
- Za nami mecz drużyn walczących o utrzymanie. W takich spotkaniach jest bardzo mało sytuacji na strzelenie gola. Mieliśmy taką sytuację, lecz nie wykorzystaliśmy jej i wywozimy z Bełchatowa tylko jeden punkt. Ten punkt pozwala nam na to, że jestesmy w grze o utrzymanie.

[Pytanie z sali] Chciałbym zapytać o maturzystów, bo Stomil wnioskował o przełożenie tego meczu. Czy nie mogliście skorzystać, z powodu matur, z któregoś zawodnika?
- Prosiliśmy o zmianę terminu, ale mieliśmy świadomość, że czująca nasz oddech na plecach Skra postanowiła zagrać wcześniej i całkowicie to rozumiem. Faktycznie, po maturze Jakub Kisiel przyjechał razem z pracownikiem klubu na mecz, więc w jakimś sensie nie pozwoliło optymalnie przygotować się do spotkania. Był to piłkarz z ławki rezerwowych. Nigdy nie tracę wiary, takim jestem człowiekiem. Bardzo chcę "zarażać" swoim nastawieniem swoich piłkarzy, bo to samo powiedziałem im w szatni. Minus jest taki, że o ile pewne rzeczy były w naszych nogach, rękach i głowach, to teraz musimy kibicować innym drużynom oraz skupić się na tym, żeby wygrać kolejne spotkania. Po odbiorze w środku pola Hubert Sobol miał doskonałą okazję. Niepotrzebnie uderzał piłkę na siłę. Młody piłkarz, który teraz dostał więcej zaufania od nas. Niestety, nie dał nam zwycięstwa. Gol otworzyłby mecz i Skra musiałaby dążyć do wyrównania. Mieliśmy trochę "piłkarskich szachów", zespół nisko ustawiony i waliliśmy głową w mur. Próbowaliśmy na tyle, ile było nas stać. Oglądaliśmy mecz z Tychami i Skra miała bardzo dużo szczęścia. Był taki moment w pierwszej połowie, że Skra próbowała "skoczyć", ale utrzymywaliśmy się przy piłce. Trener wycofał zespół, staraliśmy się w miarę mozliwości grać atakiem pozycyjnym.


O wspólnym mianowniku Skry i Stomilu, czyli relacjach z miastem:
- Zawodnicy zapewne czytają różne informacje na ten temat. Jestem tego zdania, że mamy swoją przestrzeń, w której pracujemy. Cała reszta należy do ludzi dbających o sprawy finansowe. Powinniśmy skupić się na treningu, zdobywaniu punktów.

O urazie Jakuba Tecława:
- Z tego, co wiem, Jakub Tecław ma skręcony staw skokowy. Może zdarzyć się tak, iż Jakub nie wystąpi w następnych spotkaniach.

Jakub Dziółka, trener Skry:
Było to spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym dla Stomilu, jak i Skry. Wiedzieliśmy, co dałoby nam zwycięstwo, ale i o co walczył Olsztyn. Remis zasłużony, nie było zbyt dużo dogodnych sytuacji. Dopisujemy kolejny punkt, który przybilża nas do gry w przyszłym sezonie do Fortuny 1 Liga. Powiedziałem piłkarzom w szatni, że nie chcemy być minimalistami i te ostatnie dwa mecze chcemy zakończyć zwycięstwem.

O defensywnym stylu Skry:
- To była taktyka na zdobycie trzech punktów, a nie jednego. Wiedzieliśmy, czym przeciwnik może nas zaskoczyć. Nie do końca funkcjonowała obrana taktyka, bo zbyt mało piłek odbieraliśmy ze środka pola oraz towarzyszyła mała liczba ataków szybkich, a jeśli one były to byliśmy niedokładni w podaniach. Planem była szczelna obrona. Tak Skra grała w pierwszej rundzie i przynosiła nam to wielokrotnie dobre rezultaty. Po okresie przygotowawczym zmieniliśmy styl. 

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Skra Częstochowa, Piotr Jacek, Jakub Dziółka, konferencja prasowa, komentarz po meczu, wypowiedź po meczu, I ligaKomentarze

  1. 06.05.22 22:06 Pawlik

    trener chyba swoja kariere tu wrozy a nie utrzymanie bylo dawno pogonic legende z poprzednim

  2. 06.05.22 21:20 Yogi baboo

    Baaa... Mamy tylko 17pkt do baraży 🤣

  3. 06.05.22 21:06 barakuda

    Pozwala nam ten punkt być w walce o utrzymanie?chyba w kiblu za rurą

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!