Artykuł

Arkadiusz Kowalski, fot. Artur Szczepański

Arkadiusz Kowalski, fot. Artur Szczepański

Kowalski: Spodobało mi się w Olsztynie

07.06.19 19:52   kyn   2  

Aleksander Kowalski przez dwa najbliższe sezony będzie występował w Stomilu Olsztyn. Jego nowa umowa przewiduje także przedłużenie kontraktu o kolejne dwa lata. Zawodnik przebywa obecnie na zasłużonym urlopie, ale postanowiliśmy na kilka minut mu go przerwać i poprosić o komentarz po parafowaniu umowy.

- W Olsztynie spędziłem ostatnio bardzo wartościowe trzy miesiące - mówi były piłkarz Odry Opole. - Bardzo się cieszę, że podpisałem nową umowę ze Stomilem Olsztyn. Moim indywidualnym celem jest gra w każdym spotkaniu od pierwszej minuty. Nie chciałbym nikogo zawieść, szczególnie osoby, które obdarzyły mnie zaufaniem.

Kowalski w Olsztynie może spędzić nawet najbliższe cztery lata. Jego umowa jest tak skonstruowana, że po dwóch sezonach może zostać przedłużona o dwa kolejne. - Spodobało mi się w Olsztynie - mówi zawodnik. - Chciałbym żeby to wszystko funkcjonowało jak to wyglądało ostatnio. Ja chcę być zadowolony i żeby klub był zadowolony ze mnie.

W ostatnich spotkaniach Kowalski grał już jako podstawowy zawodnik i na to samo liczy w nowym sezonie. - Ja będę gotowy na to - mówi nam piłkarz. - Wiadomo, że rywalizacja będzie duża, bo dojdą kolejni nowi zawodnicy. O wszystkim zdecyduje Piotr Zajączkowski.

W rundzie wiosennej Kowalski zagrał w sześciu spotkaniach I ligi. We wszystkich tych spotkaniach zagrał od 1 do 90 minuty.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Aleksander Kowalski


Komentarze

  1. 08.06.19 09:59 zjs

    Tzn zaczynami budować drużynę od defensywy? Mam nadzieję, że po spasowaniu wszystkich trybików Stomil będzie miał jakiś wyrazisty styl, bo preferowanie zasady laga do przodu , a tam jakiś desperat zrobi coś z piłką jest mało efektywny. Nie wiem czy zauważyliście, że zasada "laga do przodu" zaczyna być dominująca w polskiej piłce. W latach siedemdziesiątych Kazimierz Górski zaczął grać nowocześnie, postawił na atak z kontry, ale miał świetnych skrzydłowych Gadocha, Lato środkowego napastnika Szarmacha i ofensywnie grających bocznych obrońców Szymanowskiego i Musiała. Gra była efektowna i przynosiła efekty dopóki uczniowie zaczęli myśleć, że przerośli mistrza i wtedy Górski zrezygnował. Później ewolucja poszła w kierunku, że polska piłka i "laga" to jedno. Myślę, że każdy oglądał mistrzostwa U-20 i przyzna mi rację. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. "Laga" zaczyna dominować także w piłce seniorskiej. Tacy trenerzy jak Nawałka i Brzęczek z "lagi" wyrośli i niczego naszych zawodników nie nauczą. Jak się ogląda mecze kadry to zęby bolą, czego najlepszym dowodem wczorajszy mecz z Macedonią. W poniedziałek mecz z Izraelem, który efektownie ograł Austrię u siebie, a wczoraj równie efektownie Łotwę 3:0 na wyjeździe. Łotwę z którą nasze orły męczyły się niemiłosiernie. Wracając do Stomilu, życzę trenerowi Zajączkowskiemu, żeby stworzył drużynę na miarę naszych aspiracji. Myślę, że stać go na to, bo chłopak ma trenerski talent i ambicję. Po zakończeniu kariery piłkarskiej od razu poszedł w trenerkę, podnosił kwalifikacje na różnych szkoleniach i zdobywał uprawnienia. Nadszedł czas na wypłynięcie na szersze wody. Powodzenia Piotrze!

  2. 08.06.19 08:08 KIBICKA z zatorza

    Dory, młody ,perspektywiczny. Taka polityka kadrowa podobać się może.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!