Relacja z meczu Lech II Poznań - Stomil Olsztyn

Marne spotkanie we Wronkach

II liga 2023/2024 (13. kolejka, 15.X.2023 r.) Koniec Wronki
Lech II Poznań 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
74' Norbert Pacławski Bramki
ż Ali Gholizadeh
ż Filip Wilak
ż Norbert Pacławski
kartki Filip Wójcik ż
Bramki Lech II Poznań: 12. Mateusz Pruchniewski - 7. Maciej Orłowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 20. Maksymilian Pingot, 3. Ksawery Kukułka - 18. Ali Gholizadeh (46, 16. Igor Kornobis), 14. Patryk Olejnik, 22. Aleksander Nadolski, 23. Maksymilian Dziuba, 11. Filip Wilak (64, 17. Kornel Lisman) - 9. Norbert Pacławski (90, 15. Bartłomiej Juszczyk).
Stomil Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir, 18. Michal Bezpalec, 99. Kacper Kondracki (85, 19. Daniel Pietraszkiewicz), 7. Hubert Krawczun (69, 6. Yūdai Shinonaga) - 9. Piotr Kurbiel (77, 89. Tomasz Bała).
Szczegóły Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Widzów: 50 (w tym 10 gości).

Nie udała się kompletnie wyprawa do Wronek. Piłkarze Stomilu Olsztyn po słabiutkim meczu przegrali 0:1 z Lechem II Poznań. Pierwsza połowa była wyrównana, ale w drugiej gospodarze mieli sporą przewagę i mogli zdobyć zdecydowanie więcej goli.

Zaległe spotkanie 13. kolejki rozegrano w środku tygodnia o godzinie 13:00. To skutkowało marną frekwencją w Wronkach. Oczywiście nie mogło zabraknąć kibiców Stomilu Olsztyn, którzy zawsze niezależnie od miejsca i terminu wspierają swoich piłkarzy w walce o ligowe punkty.

Szkoleniowiec Janusz Bucholc dokonał dwóch zmian w porównaniu z zwycięskim meczem z Skrą Częstochowa. Po pauzie za żółte kartki powrócił Hubert Krawczun (50 występ w barwach biało-niebieskich), a za nadmiar “żółtek” w Olsztynie został Filip Laskowski. W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy Kacpra Kondrackiego, który w minioną sobotę grał w meczu rezerw (Stomil II przegrał 2:4 z Jeziorakiem Iława) i strzelił bramkę.

W pierwszej połowie praktycznie nic ciekawego się nie działo. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowej sytuacji. Stomil próbował zagrozić bramce rywala w swoim stylu, czyli z kontry lub pod dośrodkowaniach z bocznych stref boiska. Na początku meczu Hubert Krawczun do piątej minuty trzykrotnie znalazł się w polu karnym rezerw Lecha, dwa razy jego strzał został wyblokowany, a raz szybko interweniował bramkarz gospodarzy - Mateusz Pruchniewski.

W 52. minucie Lech II powinien objąć prowadzenie. Igor Kornobis, który pojawił się po przerwie na boisku, był blisko strzelenia gola. Niekryty w polu karnym przełożył sobie piłkę na lewą nogę, uderzył, ale na szczęście za mocno i piłka poleciała wysoko nad poprzeczkę. W 59. minucie na bramkę Stomilu strzelał Maksymilian Dziuba, ale ładną iterwencją popisał się bramkarz Łukasz Jakubowski. W 61. minucie Hubert Sadowski wyręczył bramkarza Stomilu i wybił piłkę z linii bramkowej, zagrożenie niestety powstało po głupiej stracie Igora Kośmickiego przed własnym polu karnym.

Gospodarze objęli prowadzenie w 74. minucie spotkania. Lech II miał dwa rzuty rożne pod rząd, a drugi stały fragment gry został zamieniony na bramkę. Stomil gola stracił na własne życzenie. Przy pierwszym dośrodkowaniu Yūdai Shinonaga nie potrafił wybić piłkę zza nasze pole karne i z tego zrobił się kolejny rzut rożny. Poszło dośrodkowanie, Piotr Kurbiel anemicznie krył Norberta Pacławskiego, który z woleja wpakował piłkę do siatki.

Stomil doznał 8. porażki w tym sezonie. Wygrywając w Wronkach zespół Janusza Bucholca miał szansę zbliżyć się strefy barażowej, a tak nadal zajmują 12. pozycję w II lidze.

Kolejne spotkanie piłkarze Stomil Olsztyn zagrają w najbliższą niedzielę. Olsztynianie zagrają ponownie na wyjeździe, tym razem w Stężycy z Radunią (4. miejsce). Początek spotkania o godzinie 13:00.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:11:32

95' Koniec spotkania. 8 porażka w tym sezonie stała się faktem. 1
92' 4 minuty szans na remis.
90' Filip Wójcik z wolnego, ale tylko rzut rożny. 1
86' Daniel Pietraszkiewicz wszedł w miejsce Kacpra Kondrackiego. 1
77' Tomasz Bała w miejsce Piotra Kurbiela.
77' Filip Wójcik z wolnego, ale powtórki z meczu z Skry nie mieliśmy. 1
74' Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego. Nikt nie kryje Norberta Pacławskiego, a ten zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu. 1464
74' Stomil nie potrafi wyjść z kontrą, przejmują gospodarze i stwarzają zagrożenie. 1464
69' Yūdai Shinonaga wszedł za Huberta Krawczuna. 1
64' Yūdai Shinonaga szykuje się do wejścia na boisku. 1
61' UFFF! Głupia strata przed naszym polem karnym. Strzał Filip Wilak, a piłkę z linii wybija Hubert Sadowski. 1464
60' Gospodarze przycisnęli i mieli kolejną okazję do objęcia prowadzenia. Stomil czeka na kontry... 1464
59' Łukasz Jakubowski ratuje nas od utraty bramki. UFF! 1464
57' Piotr Kurbiel wyłuskał piłkę, odebrał do Huberta Krawczuna, ten z 20. metrów posłał ją w pole karne, ale tam pewnie zachował się bramkarz rezerw Lecha. 1
52' Igor Kornobis blisko strzelenia gola dla rezerw Lecha. Niekryty w polu karnym przełożył sobie piłkę na lewą nogę, uderzył, ale na szczęście za mocno. 1464
50' Rzut wolny dla Stomilu. Dośrodkowanie Filipa Wójcik narobiło trochę zamieszania, ale nikt nie oddał strzału. 1
47' Szybka kontra Lecha, Igor Kornobis przebiegł 40 metrów, posłał piłkę w pole karne, ale tam nikt tego nie zamknął. 1464
46' Początek drugiej połowy. W Stomilu bez zmian. 1
45' Koniec pierwszej połowy. Remis 0:0. Tuż przed przerwą żółte kartki obejrzeli piłkarze Lecha: Filip Wilak oraz Ali Gholizadeh.
45' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Karlikowskiego, tracimy piłkę, ale faulowany był Igor Kośmicki. 1
39' Dobra próba Filipa Wójcika z 20. metrów, ale pewnie łapie bramkarz Lecha. 1
39' Norbert Pacławski fauluje Łukasza Jakubowskiego. Nasz bramkarz może grać, ale zawodnikowi Lecha należała się żółta kartka. 1464
37' Wrzutka w pole karne, wybijają obrońcy Lecha, a uderzenie Karola Żwira z 18. metrów zostało zablokowane 1
35' Łukasz Jakubowski ładnie wyskakuje do dośrodkowania, ale spadając piłka mu wypada, na szczęście nasi obrońcy wyjaśniają sytuację. 1464
33' Spotkanie cały czas jest wyrównane, żadna z drużyn nie miała stuprocentowej sytuacji.
25' Żółtą kartką napominany Filip Wójcik. 1
23' Kacper Kondracki wrzucił w pole karne i bramkarz musiał wybić nad poprzeczkę. Chwilę potem Filip Wójcik groźnie wrzucał, ale nikt nie zamknął akcji. 1
17' Zamieszanie w polu karnym gości, piłka wycofana na 16sty metr, strzela Michal Bezpalec. Niestety wysoko nad poprzeczką. 1
16' Kacper Kondracki próbuje uderzyć z 16. metrów, ale piłka wysoko nad poprzeczką. 1
15' Spotkanie się wyrównało, gospodarze próbują wrzutek w pole karne, ale na szczęście nic z tego nie wynika. 1464
5' Hubert Krawczun znowu w polu karnym, ale zblokowany. 1
4' Michał Karlikowski dośrodkowuje po ziemi w pole karne. Bramkarz Mateusz Pruchniewski bez problemu łapie piłkę. 1
3' Strata Lecha pod swoim polem karnym, ale uderzenie Huberta Krawczuna zostało zablokowane. 1
Ruszyli. DO BOJU OKS! 1464
Piłkarze wychodzą na środek murawy. Lech na niebiesko, Stomil na biało.
Czekamy na wyjście piłkarzy na boisko.
Spotkanie poprowadzi dzisiaj Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.
Trwa rozgrzewka obydwu zespołów.
Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie może grać Filip Laskowski. Kontuzjowany jest Łukasz Szramowski. 1
Ławka rezerwowych: 30. Miłosz Garstkiewicz - 26. Bartosz Waleńcik, 47. Dawid Rezaeian, 29. Radosław Tuleja, 19. Daniel Pietraszkiewicz, 6. Yūdai Shinonaga, 74. Mateusz Drabiszczak,77. Bartosz Florek, 89. Tomasz Bała. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu Olsztyn: 1. Łukasz Jakubowski - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 25. Hubert Sadowski, 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 7. Hubert Krawczun, 18. Michal Bezpalec, 10. Karol Żwir, 7. Hubert Krawczun - 9. Piotr Kurbiel. 1
Witamy z stadionu w Wronkach.

W środę (8. listopada 2023 roku) Stomil Olsztyn rozegra kolejne ligowe spotkanie. We Wronkach podopieczni trenera Janusza Bucholca zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań, w ramach zaległej 13. kolejki II ligi. Początek spotkania o godzinie 13:00.

Pierwotnie mecz miał odbyć się 15. października, jednak został przełożony ze względu na powołania zawodników gospodarzy do młodzieżowych reprezentacji narodowych. Przez to olsztynianie będą mieli ciężki tydzień, z trzema meczami w ciągu siedmiu dni i bardzo mało czasu na regenerację.

W ostatnim meczu "Biało-niebiescy" podejmowali przy Piłsudskiego Skrę Częstochowa. Przed tym spotkaniem, z 17 punktami, byli w strefie spadkowej. Zawodnikom Janusza Bucholca udało się jednak nie zakotwiczyć na dłużej “pod kreską” i po emocjonującym meczu, na który składały się zarówno piękne bramki, jak i kontrowersje sędziowskie, wygrali 2:1. Strzelanie dla olsztynian rozpoczął już w 5. minucie Filip Wójcik, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z około 26 metrów i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wójcik był wiodącym zawodnikiem spotkania, jeszcze w pierwszej połowie mógł podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie skończyło się na asyście przy golu Piotra Kurbiela, który dał Stomilowi trzy punkty.

Po 15 rozegranych spotkaniach Stomil z 20 punktami znalazł się na 12 miejscu i po odrobieniu zaległości może znaleźć się blisko strefy barażowej, jeśli nie w niej samej. Poprzednio olsztynianie byli w takiej sytuacji po meczu z Kotwicą Kołobrzeg, jednak w Grudziądzu zebrali baty. Teraz liczymy, że Duma Warmii pójdzie za ciosem i wygra drugi mecz z rzędu.

Środowy rywal olsztynian od jakiegoś czasu nie może wyjść z dolnych rejonów tabeli. Po 15. rozegranych meczach zgromadził 16 punktów i w tej chwili jest 17. w tabeli. Lech w swoim ostatnim spotkaniu zremisował bezbramkowo z ostatnią Sandecją Nowy Sącz. Najlepszym strzelcem rezerw Lecha jest obecnie Szymon Pawłowski, z 5 trafieniami. Innym doświadczonym zawodnikiem, który na stałe jest włączony do kadry akademii z Wielkopolski jest Tomasz Cywka.

We Wronkach nie zobaczymy Filipa Laskowskiego, który musi odcierpieć karę za nadmiar żółtych kartek, oraz zawieszonego Lukáša Kubáňa. Nadal kontuzjowani są Łukasz Szramowski i Jan Szpaderski. Po swojej pauzie wraca za to Hubert Krawczun.

Początek spotkania Lech II Poznań - Stomil Olsztyn o godz. 13:00.