Artykuł

Stadion Stomilu w Olsztynie, fot. Artur Szczepański

Stadion Stomilu w Olsztynie, fot. Artur Szczepański

List otwarty w sprawie olsztyńskiego stadionu

25.10.13 10:00   em   12  

Jacek Czałpiński, prezes klubu oraz Tomasz Miętkiewicz, prezes WMZPN wystosowali wspólny list otwarty do Piotra Grzymowicza, prezydenta miasta w sprawie olsztyńskiego stadionu.

Oryginalna treść:

dr inż. Piotr Grzymowicz
Prezydent Miasta Olsztyn

Szanowny Panie Prezydencie!

Ostatnia dekada to czas, w którym w Polsce powstały setki nowych, w pełni funkcjonalnych stadionów. Te, które zostały zbudowane na Mistrzostwa Europy UEFA Euro 2012 są zwieńczeniem transformacji jaka dokonała się w Polsce w tym obszarze. Takie udogodnienia jak kryte trybuny, sztuczne oświetlenie czy podgrzewana murawa to już norma na boiskach najwyższych klas rozgrywkowych.

Idąc z duchem czasu Polski Związek Piłki Nożnej kładzie szczególny nacisk na poprawę warunków infrastrukturalnych stadionów i z roku na rok wymaga od klubów poprawy w tym zakresie. Klubom, które nie spełniały wymogów licencyjnych takich, jak np. sztuczne oświetlenie czy podgrzewana murawa Polski Związek Piłki Nożnej przyznawał do tej pory tzw. licencje warunkowe licząc na szybką poprawę infrastruktury tych stadionów lub budowę nowych obiektów. W Ekstraklasie wszystkie kluby muszą już bezwzględnie posiadać sztuczne oświetlenie i podgrzewaną murawę. Od sezonu 2015/16 nie będzie także taryfy ulgowej dla klubów I ligi, które będą musiały posiadać sztuczne oświetlenie, a od sezonu 2016/17 również podgrzewaną murawę.

W związku z powyższym z przykrością musimy zauważyć, że już niedługo z powodów infrastrukturalnych piłka nożna może zniknąć z mapy Olsztyna. Stadion przy al. Piłsudskiego nie ma ani sztucznego oświetlenia, ani podgrzewanej murawy. Nie wspominając już o aspektach wizualnych, o czym mogli się przekonać wszyscy telewidzowie oglądając ostatnie transmisje z meczów OKS Stomil Olsztyn. Jeżeli stadion przy al. Piłsudskiego się nie zmieni, to w 2015 roku OKS Stomil Olsztyn nie będzie w stanie uzyskać licencji na grę w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Mamy świadomość, że właścicielem stadionu przy al. Piłsudskiego jest Miasto Olsztyn, a OKS Stomil Olsztyn jedynie ten obiekt użytkuje. Dlatego zwracamy się do Pana Prezydenta z gorącą prośbą o interwencję w tej sprawie i zgodnie z dotychczasowymi zapewnieniami poczynienie konkretnych działań mających na celu budowę nowego stadionu lub przynajmniej gruntowną modernizację obecnego tak, aby dostosować go do warunków licencyjnych.

Mając na uwadze przyszłość piłki nożnej w Olsztynie zwracamy się z prośbą o spotkanie, na którym będziemy mogli osobiście przedstawić szczegóły wymagań licencyjnych i wspólnie z Panem Prezydentem wypracować najlepsze rozwiązanie w tej sprawie.

Z poważaniem,

Jacek Czałpiński, Prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego Stomil Olsztyn

Tomasz Miętkiewicz, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

Do wiadomości: 1. Jan Tomasz Tandyrak, Przewodniczący Rady Miasta Olsztyn 2. Halina Teresa Ciunel, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyn 3. Grzegorz Paweł Smoliński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyn 4. Marian Zdunek, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyn 5. Leszek Araszkiewicz, Radny Miasta Olsztyn 6. Zbigniew Dąbkowski, Radny Miasta Olsztyn 7. Bogdan Dżus, Radny Miasta Olsztyn 8. Paweł Arkadiusz Ejzenberg, Radny Miasta Olsztyn 9. Krystyna Flis, Radna Miasta Olsztyn 10. Mirosław Antoni Gornowicz, Radny Miasta Olsztyn 11. Stanisław Gierba, Radny Miasta Olsztyn 12. Krzysztof Kacprzycki, Radny Miasta Olsztyn 13. Mariusz Korpoliński, Radny Miasta Olsztyn 14. Marcin Andrzej Kuchciński, Radny Miasta Olsztyn 15. Konrad Julian Lenkiewicz, Radny Miasta Olsztyn 16. Łukasz Jacek Łukaszewski, Radny Miasta Olsztyn 17. Czesław Jerzy Małkowski, Radny Miasta Olsztyn 18. Joanna Dorota Misiewicz, Radna Miasta Olsztyn 19. Monika Joanna Rogińska-Stanulewicz, Radna Miasta Olsztyn 20. Dariusz Stanisław Rudnik, Radny Miasta Olsztyn 21. Stanisław Lech Szatkowski, Radny Miasta Olsztyn 22. Robert Jan Szewczyk, Radny Miasta Olsztyn 23. Jarosław Czesław Szunejko, Radny Miasta Olsztyn 24. Elżbieta Ewa Wirska, Radna Miasta Olsztyn 25. Ewa Renata Zakrzewska, Radna Miasta Olsztyn 26. Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego 27. Marian Podziewski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski 28. Radosław Dudkowski, Prezes Stowarzyszenia Stomil Ponad Wszystko 29. Media działające na terenie województwa warmińsko-mazurskiego

Tagi: Stomil Olsztyn, stadion Stomilu, Jacek Czałpiński, Tomasz Miętkiewicz, WMZPN, Piotr Grzymowicz, list otwarty


Komentarze

 1. 26.10.13 12:01 barakuda

  Moze i Kot czasem przesadza ale tym razem po części sie z nim można zgodzic

 2. 26.10.13 00:50 CostaTeguise

  kot jak zwykle

 3. 25.10.13 23:30 Kot

  Olsztyn to druga wersja Czarnobyla - cała Polska coś ma, a do nas się nawet dojechać nie da. Stąd trzeba spierdalać i to jak najszybciej, bo tu się nic nie zmieni. Region ma być krainą dziką, bo warszawiaki sobie pokupowały działki nad jeziorami, a my nawet nie mamy dojścia do plaży, bo wykupione! I oni sobie nie życzą fabryk, bo im powietrze zatrują w wakacje. Największym błędem było zaufanie Grzybowiczowi, ale to niech się tłumaczą osoby, które najbardziej agitowały za tym panem, ja się dałem oszukać i się przyznaję. Jebać politykę, więcej już chyba nie zagłosuję.

 4. 25.10.13 22:59 Pawlik

  W Lublinie juz jest wiecha czy jak sie to nazywa,kolega mowil ze wszytko idzie pelna para.

 5. 25.10.13 20:38 chodi

  trzeba było trzymać librę za jaja twardo, nie kupicie tej działki od miasta przed budową Galerii Warminskiej to zobaczycie pozwolenie na budowę jak świnia gwiazdy. proste!!! a teraz to mogą się w dupę pocałować, kolejna szansa to ZCK przy dworcu albo Aura (stara Alfa) chce wybudować C.H. przy Obrońców Tobruku, ja bym żadnego zezwolenia nie wydał jako włodarz tego miasta, dopóki grunt na Piłsudskiego nie poszedłby do żyda.

 6. 25.10.13 20:29 SzEFoo

  Maniek chyba miales na mysli Lublin, bo w Lubinie stadion juz dawno jest. A co do Grzymowicza nie ma co sie napalac na nowy stadion, kolejne przetargi nic nie przyniosa.

 7. 25.10.13 16:45 Joe Black

  Zacytuje niejakiego Rycha Peję : "i nie zmienia się nic..."

 8. 25.10.13 15:41 maniek86

  No i okazuje się, że już nie będzie dofinansowań unijnych na inwestycje sportowe.... Grzybowicz przez tyle lat nic nie zrobił w kwestii stadionu. Przykład Lubina wszyscy chyba znają. Tam stadion już prawie postawiony(stan surowy) i jakoś znaleźli pieniądze z unii na to.

 9. 25.10.13 13:02 Tajny

  Oświetlenie, podgrzewana murawa, dodatkowego 5 tysięcy krzesełek, kosmetyczne poprawki, otwarty SBN. Tyle!

 10. 25.10.13 11:50 maniek86

  Do ostatniego przetargu działki (tego za 24mln) nikt znowu nie przystąpił, o czym ze strony miasta cisza... Niedługo temat stadionu zostanie zamieciony, po raz kolejny, pod dywan. Jak AZS wygra 3 mecz to Grzybowicz będzie gadał znowu o hali i tak w kółko... Jesteśmy przez niego robieni w wielkiego balona!

 11. 25.10.13 10:22 BOS

  http://olsztyn.wm.pl/176671,Decyzja-w-sprawie-przyszlosci-miasta-nalezy-do-radnych.html#axzz2iiRRst00

 12. 25.10.13 10:21 BOS

  Natomiast dziś nie ulega wątpliwości, że jako miasto najbardziej jesteśmy zainteresowani terenem wokół dworca. Mówię to głośno, że chcemy, aby kolejną po budowanej Galerii Warmińskiej była ta przy dworcu i takie warunku ku temu stwarzamy — dodaje prezydent.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!