Relacja z meczu MKS Polonia Warszawa (jm) - Stomil Olsztyn (jm)

4 mecz i 4 zwycięstwo

CLJ U-17 - wiosna 2021 (8. kolejka, 24.IV.2021 r.) Stadion MKS Polonia Warszawa (jm)
MKS Polonia Warszawa (jm) 1:3 Stomil Olsztyn (jm)
0:3
84' Dawid Łącki Bramki Bartosz Florek 21'
Jakub Liter ż
Bramki MKS Polonia Warszawa (jm): 1. Marc Popów - 8. Hubert Pilarz, 14. Jakub Domański, 32. Jakub Okusami, 21. Mateusz Majbański (70, 13. Emre Celik), 3. Wojtek Chojczak, 7. Franciszek Antkiewicz (70, 11. Jakub Cegiełka), 15. Kacper Śmiglewski, 16. Kacper Włoch (80, 10. Dawid Łącki), 4. Radosław Borowski (46, 28. Jakub Wichecki), 2. Kacper Ambrozik (46, 20. Kacper Jakóbczyk).
Stomil Olsztyn (jm): 42. Rafał Olszewski - 17. Konrad Gawryś, 61. Igor Zapałowski, 60. Adrian Morawski, 20. Mateusz Drabiszczak (90, 54. Dawid Drzewiecki) - 65. Oskar Wojnach, 53. Dawid Grablewski (82, 52. Jakub Babalski), 14. Mateusz Szenfeld (88, 70. Jakub Liter) - 67. Jakub Banul (88, 64. Seweryn Strzelec), 69. Bartosz Florek (90, 62. Marcel Abramczyk), 55. Jakub Brdak (90, 19. Mateusz Wołoszyn).
Szczegóły Mecz bez udziału publiczności.

W 4. spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Stomil pokonał w Warszawie MKS Polonię 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Bartosz Florek, Jakub Brdak i Jakub Banul.

Stomil przeważał od początku meczu. Już w 5. minucie mogła paść pierwsza bramka dla olsztyńskiego zespołu, jednak obrońcy Polonii wybili piłkę z samej linii bramkowej. W 21. minucie po zagraniu Jakuba Brdaka do siatki trafił Bartosz Florek. Niecałe 10 minut później strzelec bramki podał do asystenta i zrobiło się 0:2. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Jakub Banul. Polonię stać było jedynie na zdobycie honorowego gola w 85. minucie.

kot

Po miesięcznej przerwie wracają rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17. W sobotę o godz. 12:30 w Warszawie Stomil zmierzy się z MKS Polonią.

Przerwa w grze spowodowała, że nie odbyły się 4 kolejki CLJ. Nie wszyscy zawodnicy w tym czasie wypadli z rytmu meczowego, ponieważ wystąpili w meczach drużyny rezerw: Jakub Brdak (2 mecze, 100 minut), Bartosz Florek (4 mecze, 145 minut), Adrian Morawski (3 mecze, 78 minut), Mateusz Sobotka (3 mecze, 1 bramka, 161 minut) i Mateusz Szenfeld (3 mecze, 90 minut). Trener Adam Zejer nie będzie mógł w dalszym ciągu skorzystać z kontuzjowanego Mateusza Błauta. Do Warszawy nie wybiera się także Sobotka, który nie poprawi swojego dorobku bramkowego.

Stomil z kompletem punktów po 3 meczach zajmuje miejsce w czołówce tabeli, ustępując jedynie AP Jagiellonii Białystok bilansem bramek. MKS Polonia zagrała już 4 mecze, w których zdobyła 5 punktów. W środę zremisowała 1:1 ze Zniczem Pruszków. W 1. kolejce Stomil wygrał na własnym boisku 6:5 z Polonią, a mecz zakończył się w dość nerwowej atmosferze.

Najlepszym strzelcem Polonii jest Kacper Śmiglewski, który zdobył aż 5 bramek. W Stomilu 4 trafienia zaliczył Dawid Grablewski. Obie drużyny strzeliły swoim przeciwnikom po 12 bramek, zatem i w sobotę można spodziewać się emocjonującego widowiska.

Początek meczu o godz. 12:30.