W pierwszym meczu Stomil wygrał 6:5 z Polonią Warszawa. Fot. Emil Marecki

Po wznowieniu rozgrywek CLJ Stomil zagra z Polonią

23.04.21 08:28   kot   0

Po miesięcznej przerwie wracają rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-17. W sobotę o godz. 12:30 w Warszawie Stomil zmierzy się z MKS Polonią.

Przerwa w grze spowodowała, że nie odbyły się 4 kolejki CLJ. Nie wszyscy zawodnicy w tym czasie wypadli z rytmu meczowego, ponieważ wystąpili w meczach drużyny rezerw: Jakub Brdak (2 mecze, 100 minut), Bartosz Florek (4 mecze, 145 minut), Adrian Morawski (3 mecze, 78 minut), Mateusz Sobotka (3 mecze, 1 bramka, 161 minut) i Mateusz Szenfeld (3 mecze, 90 minut). Trener Adam Zejer nie będzie mógł w dalszym ciągu skorzystać z kontuzjowanego Mateusza Błauta. Do Warszawy nie wybiera się także Sobotka, który nie poprawi swojego dorobku bramkowego.

Stomil z kompletem punktów po 3 meczach zajmuje miejsce w czołówce tabeli, ustępując jedynie AP Jagiellonii Białystok bilansem bramek. MKS Polonia zagrała już 4 mecze, w których zdobyła 5 punktów. W środę zremisowała 1:1 ze Zniczem Pruszków. W 1. kolejce Stomil wygrał na własnym boisku 6:5 z Polonią, a mecz zakończył się w dość nerwowej atmosferze.

Najlepszym strzelcem Polonii jest Kacper Śmiglewski, który zdobył aż 5 bramek. W Stomilu 4 trafienia zaliczył Dawid Grablewski. Obie drużyny strzeliły swoim przeciwnikom po 12 bramek, zatem i w sobotę można spodziewać się emocjonującego widowiska.

Początek meczu o godz. 12:30.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - juniorzy, Polonia Warszawa, Centralna Liga Juniorów, Stomil Olsztyn - CLJ U-17, Stomil Olsztyn - rocznik 2004