Stomil Olsztyn wygrał w Suwałkach, fot. Wojciech Otłowski / wojciech-otlowski.pl

Mamy lidera w Olsztynie mamy lidera! Stomil wygrał w Suwałkach

07.10.11 17:57   mmks   31

Stomil Olsztyn wygrał w spotkaniu 13. kolejki drugiej ligi z Wigrami Suwałki 2:1 (2:1) i został liderem tabeli. Gole dla "biało-niebieskich" zdobyli Michał Świderski oraz Krzysztof Filipek, dla gospodarzy trafił Audrius Brokas.

Pierwszą groźną sytuację w meczu mieli "biało-niebiescy". W 11. minucie Michał Świderski otrzymał piłkę na wolne pole, jednak futbolówka po jego strzale minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później Stomil strzelił gola, a na listę strzelców wpisał się Świderski, który wpakował piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Karola Salika. W 21. minucie piłka po strzale głową Gražvydasa Mikulėnasa trafiła w słupek. Trzy minuty później Wigry doprowadziły do wyrównania, Piotra Skibę strzałem z około 20 metrów pokonał Audrius Brokas. Kolejną akcję olsztynianie mieli w 28. minucie, ale Świderski uderzył zbyt słabo i Salik poradził sobie z interwencją...

Tagi: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Suwałki, Krzysztof Filipek, Michał Świderski, II liga