Jakub Banul (z prawej) w akcji w meczu Stomil II 2:0 Polonia Lidzbark Warmiński / fot. Łukasz Kozłowski

Mamy półfinał WPP! Stomil II 2:0 Polonia

27.04.22 19:59   kot   5

W ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski Stomil II Olsztyn na bocznym boisku pokonał Polonię Lidzbark Warmiński 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Bartosz Florek i Jakub Brdak. Ponadto rzutu karnego nie wykorzystał Igor Zapałowski.

Stomil II Olsztyn 2:0 Polonia Lidzbark Warmiński

Bartosz Florek 9, Jakub Brdak 66

w 76. minucie Zapałowski (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki)

Stomil: 12. Konrad Syldatk - 17. Mateusz Drabiszczak, 45. Igor Jędrzejczyk, 97. Igor Zapałowski, 37. Marcel Abramczyk - 28. Dawid Drzewiecki (90, 3. Oskar Wojnach), 10. Jakub Brdak (78, 14. Szymon Walko), 33. Łukasz Borkowski - 77. Bartosz Florek (68, 13. Mateusz Powązka), 20. Michał Bendyk (90, 15. Hubert Tomaszewski), 11. Jakub Banul.

Polonia: 97. Marceli Łukasiak - 15. Kacper Szczerba (75, 26. Piotr Kosacz), 18. Wojciech Wojciechowski, 17. Piotr Wanda, 19. Wojciech Dziemidowicz - 4. Hubert Świder, 8. Paweł Szymański (47, 16. Dawid Bogdański), 9. Daniel Wierzbowski, 23. Kamil Dajnowski (67, 30. Kacper Kmiolek) - 70. Krystian Oleszko, 99. Piotr Karłowicz.

Stomil II nieźle wszedł w mecz, jednak dużą rolę w pierwszych minutach odegrał bramkarz gości. W 7. minucie Marceli Łukasiak wypuścił piłkę po zagraniu Igora Zapałowskiego z rzutu wolnego z lewej strony, do piłki dopadł Jakub Banul, ale jego dobitka nie znalazła drogi do siatki. Dwie minuty później Stomil ruszył z kontrą. Piłkę wykopał Konrad Syldatk, ta trafiła na prawym skrzydle do Bartosza Florka, który w pełnym biegu prawą nogą zagrał w pole karne. Piłka leciała wysoko, wyskoczył do niej Łukasiak, jednak przeleciała mu między dłońmi i wpadła za linię bramkową. W 25. minucie pierwszą okazję stworzyła sobie Polonia. Niepewnie interweniował Syldatk, ale Hubert Świder nie opanował piłki, żeby spróbować strzału. W 33. minucie Florek zagrał długą piłkę za obronę, na linii pola karnego zderzyli się Jakub Brdak i Łukasiak, futbolówka spadła pod nogi Banula, który nie zdecydował się na strzał do niemal pustej bramki, minął trzech rywali, uderzył bardzo lekko i z linii wybił obrońca Polonii. W 35. minucie Piotr Karłowicz otrzymał prostopadłe podanie, ale z 14 metrów uderzył wysoko nad bramką, a piłka wyleciała aż za ogrodzenie. Trzy minuty później napastnik Polonii wpadł w pole karne po zastawieniu się i obrocie, ale skiksował, uderzając prawą nogą, w sytuacji sam na sam. Za chwilę ponownie Karłowicz miał szansę po podaniu Pawła Szymańskiego, ale dobrą interwencją popisał się Syldatk. W 42. minucie Stomil II zdobył bramkę po stałym fragmencie, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

W 57. minucie z prawej strony dośrodkowywał Florek, w polu karnym Michał Bendyk nie trafił w piłkę, dobiegł do niej Łukasz Borkowski, ale z bliska uderzył nad poprzeczką. W 66. minucie dośrodkowanie z głębi pola wykonał Dawid Drzewiecki, w polu karnym ładnie przyjął Jakub Brdak i oddał szybki strzał, który dał Stomilowi dwubramkowe prowadzenie. W 75. minucie Brdak został sfaulowany w zamieszaniu w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Zapałowski, ale uderzył obok bramki.

Do półfinału awansowały także: Znicz Biała Piska, GKS Wikielec oraz Rominta Gołdap.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Polonia Lidzbark Warmiński, WPP, Wojewódzki Puchar Polski