Artykuł

Herb Miedzi Legnica, fot. 90minut.pl

Herb Miedzi Legnica, fot. 90minut.pl

Miedź Legnica, czyli ich też trenował kiedyś Jerzy Fiutowski

18.10.12 22:13   kuba   0  

W najbliższą sobotę Stomil Olsztyn zagra ligowe spotkanie z Miedzią Legnica. Czy wiesz, że w tym klubie gra dwóch byłych piłkarzy Stomilu?

HISTORIA

Klub powstał w 1971 roku. Pierwszym prezesem został powołany Witold Grabowski, który pełnił tę funkcję do 1972 r. Nowo powstały klub powołano na bazie wielosekcyjnego MZKS-u. Zapleczem finansowym KS Miedź były legnickie zakłady pracy: Huta Miedzi, Zakłady Mechaniczne "Legmet" i Fabryka Przewodów Nawojowych "Elpena". Największym jak dotąd osiągnięciem legnickiej Miedzi jest zdobycie Pucharu Polski w 1992 roku. Klub nigdy nie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 1996 roku doszło do podziału wielosekcyjnego klubu. Powołano m.in. Autonomiczną Sekcję Piłki Nożnej. Prezesem powołano Zenona Błachnię. Do najpopularniejszych piłkarzy grających w Miedzi można zaliczyć: Daniela Dylusia, Jarosława Gierejkiewicza (jedyny w historii piłkarz klubu powołany na oficjalny mecz reprezentacji Polski), Marcina Cilińskiego, Dariusza Baziuka, Dariusza Płaczkiewicza, Wojciecha Górskiego, Pawła Primela, Eugeniusza Ptaka, Marcina Robaka, Tomasza Jarzębowskiego czy Andrzeja Bledzewskiego. Wśród trenerów pracujących w Miedzi należy wymienić: Jerzego Jastrzębowskiego, Wiesława Wojno, Jerzego Fiutowskiego, Ryszarda Bożyczko, Bohumila Páníka (Czechy), Petra Němeca (Czechy), Janusza Kubota czy Janusza Kudybę. Od sezonu 2012/2013 zespół gra w I lidze. (źródło: wikipedia)

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Miedź Legnica po dwunastu kolejkach zajmuje w lidze piąte miejsce z dorobkiem dziewiętnastu punktów.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 2:0 GKS Katowice (W), 0:1 Arka Gdynia (W), 0:0 Okocimski Brzesko (D)

Powiązanie ze Stomilem i regionem: W aktualnej kadrze Miedzi znajdują się: pomocnik Wojciech Łobodziński, który w barwach Stomilu wystąpił tylko jeden raz w sezonie 1999/2000, a także obrońca Adrian Woźniczka, który w biało-niebieskich barwach zaliczył 18 spotkań w II lidze sezonu 2002/2003.

HISTORIA POJEDYNKÓW

Będzie to historyczne spotkanie obu zespołów.

Tagi: Miedź Legnica, I liga, Przedstawiamy rywala


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!