Artykuł

Modernizacja boiska na Stadionie Miejskim wstrzymana, fot. Emil Marecki

Modernizacja boiska na Stadionie Miejskim wstrzymana, fot. Emil Marecki

Modernizacja boiska na Stadionie Miejskim wstrzymana

19.07.18 13:21   em   10  

Prace modernizacyjne na boisku olsztyńskiego stadionu zostały wstrzymane. Boisko zostało dwukrotnie zalane i inwestor czeka na informację, kiedy zostaną udrożnione odcinki kanalizacji w pobliżu stadionu.

Od kilku dni dochodziły do nas niepokojące informacje, że prace na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a zostały wstrzymane. Postanowiliśmy się zapytać w czym jest problem? - Potwierdzamy, że prace na budowie wymagają większego zaangażowania niż zakładano pierwotnie - wyjaśnia Bogdan Kozłowski, dyrektor regionu firmy Tamex. - W podłożu gruntowym stwierdzono nienośne grunty i zgodnie z poleceniem przedstawiciela inwestora konieczne było wykonanie dodatkowej, nieprzewidzianej w dokumentacji wymiany gruntu.

I dodaje: - Obecnie prace na budowie zostały wstrzymane. Powodem jest sytuacja, która wystąpiła 13 lipca (piątek) oraz ponowiła się w dniu 18 lipca (środa). Nad Olsztynem przeszły ulewne deszcze, które przepełniły kolektor miejski i woda zalała plac budowy. Spółka miejska oczyszcza odcinki kanalizacji, które okazały się niedrożne. Czekamy na informację od inwestora, że możemy wznowić prace budowlane.

Czy w trakcie prac budowlanych państwa w firma spotkała się z niespodziewanymi kłopotami? - dopytujemy.

- Po zdjęciu górnej warstwy starego boiska okazało się, że w podłożu gruntowym znajdują się grunty nienośne. Konieczna była dodatkowa, miejscowa wymiana gruntu. Największym jednak kłopotem okazał się stan miejskiej kanalizacji deszczowej. Po ulewnych deszczach kanalizacja deszczowa znajdująca się poza terenem stadionu nie odebrała wody i całe boisko zostało dwukrotnie zalane. Nie możemy kontynuować prac do czasu naprawy sytuacji przez służby miejskie - wyjaśnia przedstawiciel firmy, która prowadzi modernizację głównej płyty boiska.

Czy ten przestój zagraża oddania inwestycji z dniem 30 sierpnia? - Wszyscy uczestnicy tego procesu budowlanego dokładają wszelkich starań aby maksymalnie skrócić czas realizacji i jak najszybciej rozwiązać problemy. Na tę chwilę za wcześnie jest wyrokować termin zakończenia prac - kończy Bogdan Kozłowski.

Tagi: stadion Stomilu, Stomil Olsztyn, Bogdan Kozłowski


Komentarze

 1. 20.07.18 19:31 Piekarz/OKS

  biednemu to zawsze wiart/ deszcz w oczy. Czyli trzeba będzie grać w Ostródzie, bo inwestycja grubo się przeciągnie, albo co gorsze sprawa trafi do sądu i rozkopane klepowisko zostanie... :/

 2. 20.07.18 15:05 zjs

  @Tiger... wrócą do pracy jak inwestor czyli miasto, usunie usterki z instalacją burzową a to nie takie proste. Kolejna inwestycja na kilkaset tysięcy złotych.

 3. 20.07.18 12:49 Tiger

  Powinny być już jakieś wieści kiedy wracają do pracy, sucho się robi. Z innej beczki - podobno Artur Siemaszko nie zagra w Lubinie a w Katowicach czyli trafimy na niego w tym sezonie.

 4. 19.07.18 18:58 zjs

  Niech przebadają teren wykrywaczami metali. Ludziska, którzy pracowali przy budowie stadionu, mówią, że w kurzawce zatonęły dwie wywrotki ruskie marki "Ził". Za komuny wszystko było możliwe.

 5. 19.07.18 16:34 tommy1976

  czyli może do tej problemem nie była sama murawa i grunt, tylko kolektor miejski...jeśli czyściliby kiedy trzeba, nie trzeba byłoby wydawać ponad 6 mln...

 6. 19.07.18 15:27 Wielki Stomil

  Zapomnijcie ze w tym roku odbedzie sie jakis mecz niech lepiej klub sie przygotuje ze wrzesien bedzie na wyjazdach i polowa listopada

 7. 19.07.18 15:07 zjs

  @ Tiger...moje info - 15.09.2018. Moim zdaniem nierealne.

 8. 19.07.18 14:46 Tiger

  Nie ma się co dziwić, że takie "kwiatki" wychodzą, to wszystko ma po 40 lat. Zobaczymy jak z terminem ale pewnie trzeba zakładać obsuwę, z reguły tak jest.

 9. 19.07.18 13:57 zjs

  No to miałem dobre info. Zamieściłem wpis pod treścią "Bez napinki' i drugi pod informacją o remoncie schodów. Nie chwaląc się pierwszy podałem newsa.

 10. 19.07.18 13:42 Levante

  No cóż ..... widać efekt wieloletnich - ba kilkudziesięcioletnich zaniedbań....... nie tylko stadion ale cała infrastruktura wokół - droga, parkingi....... no i kanalizacja powoli niszczały........ Pocieszające jest to że pewnie w roku wyborczym Miasto zrobi wszystko aby jak najszybciej udrożnić kanalizację a tym samym wznowić prace......

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!