Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Nie żyje Zbigniew Kubelski

17.03.20 08:46   em   2  

W poniedziałek (16 marca) zmarł wychowanek Stomilu Olsztyn - Zbigniew Kubelski. W 1974 roku zdobył z drużyną olsztyńskiego klubu mistrzostwo Polski juniorów.

Zbigniew Kubelski żył 65. lat. Na swoim koncie miał także występy na boiskach Ekstraklasy w barwach ROW-u Rybnik. Grał także m.in. w Gwardii Szczytno i Warmii Olsztyn.

- Jego technika, sposób poruszania się po boisku, dokładne, mierzone podania bardzo mi imponowały - tak wspominał w jednym z wywiadów Kubelskiego Adam Zejer, były zawodnik Stomilu, a obecnie członek sztabu szkoleniowego.

- Graliśmy razem za czasów drugiej ligi - wspomina na stomilolsztyn.com Janusz Mochola, zawodnik Stomilu Olsztyn w latach 1968 – 1983. - Występowałem na prawej obronie, on grał jako pomocnik. Naprawdę bardzo dobrze się rozumieliśmy. Był jednym z lepszych piłkarzy. Charakterny chłopak.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek (19 marca). Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12 mszą świętą w parafii w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. Ceremonia pochowania odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej.

Rodzinie piłkarza redakcja portalu stomil.olsztyn.pl składa szczere wyrazy współczucia.

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Zbigniew Kubelski


Komentarze

  1. 17.03.20 16:47 Owsian

    Pamiętam Kubła. W którymś sezonie poprosili go aby pomógł jeszcze raz Stomilowi. Zgodził się i mielił, z wyraźnym już brzuchem jak za starych dobrych czasów. Spoczywaj w pokoju...

  2. 17.03.20 10:32 czerkasow

    Ojej. Współczucia dla rodziny. RIP.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!