Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Zamek Kurzętnik

2010/2011 - IV liga Kurzętnik
OKS II Stomilowcy Olsztyn 1:0 Zamek Kurzętnik
0:0
63' Tomasz Aziewicz Bramki
ż Maciej Szostek
ż Marek Maleszewski
kartki Kazimierz Jaworski ż
Marcin Szulc ż
Kazimierz Jaworski ż
Kazimierz Jaworski cz 88'
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: 12. Rafał Miara - 69. Paweł Podhorodecki, 2. Tomasz Aziewicz, 25. Jakub Prusik, 96. Konrad Rusiecki - 18. Jacek Gabrusewicz (89, 81. Łukasz Gomoła), 14. Michał Ruszkiewicz, 99. Maciej Szostek, 9. Jarosław Kaszuba (70, 13. Paweł Kaszubski), 11. Karol Miller (80, 10. Tomasz Laskowski) - 90. Mateusz Różowicz.
Zamek Kurzętnik: 33. Andrzej Pruchniewski - 7. Jakub Furmanek, 17. Maciej Furmanek, 15. Tomasz Jakubowski (80, 16. Mariusz Dworznikowski), 3. Maciej Pomierski - 11. Wojciech Ziółkowski (55, 10. Marcin Derkowski), 8. Kazimierz Jaworski, 14. Rafał Wiśniewski, 4. Damian Luliński - 13. Dawid Luliński (75, 2. Rafał Jobs), 5. Marcin Szulc.

Zamek Kurzętnik nie dał rady Stomilowcom. Rezerwy OKS-u wygrały 1:0 po bramce Tomasza Aziewicza w 63. minucie meczu.

Po pierwszej połowie utrzymywał się wynik 0:0. Stomilowcy atakowali, a Zamek grał z kontry, lecz taktyka obu zespołów nie przyniosła bramek.

Znacznie lepiej spisywali się "gospodarze", którzy na przerwę powinni schodzić z prowadzeniem. W 3. minucie meczu groźny strzał oddał Jacek Gabrusewicz, jednak nie zaskoczył on Andrzeja Pruchniewskiego. 10 minut później po dośrodkowaniu Pawła Podhorodeckiego przed doskonałą szansą stanął Jakub Prusik, jednak przestrzelił z siedmiu metrów. Później akcją ze skrzydła popisał się Jarosław Kaszuba, ale jego strzał na rzut rożny wybił bramkarz rywali. Tuż przed przerwą z szybkim kontratakiem wyszli olsztynianie, ale do podania Macieja Szostka zbyt szybko ruszył Mateusz Różowicz i znalazł się na spalonym. Gdyby nie sygnalizacja liniowego, napastnik OKS-u znalazłby się w sytuacji sam na sam z Pruchniewskim.

Po przerwie znowu dominował OKS. W 54. minucie anemicznie uderzał Gabrusewicz, ale 10 minut później było już 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja uderzył Tomasz Aziewicz i dał Stomilowcom prowadzenie. Szansę na podwyższenie wyniku miał 6 minut przed końcowym gwizdkiem Różowicz, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Dzięki zwycięstwu Płomienia Ełk nad Olimpią 2004 Elbląg, Stomilowcy awansowali na 2. miejsce w tabeli, które jest premiowane awansem do III ligi.

Stomilowcy kolejny raz zagrają w roli gospodarza na obcym boisku. Tym razem podopieczni Dariusz Maleszewskiego zagrają z Zamkiem Kurzętnik.

W pojedynku trzeciej drużyny z ostatnią w lidze, nie trudno wskazać faworyta. Stomilowcy są w doskonałej formie. W siedmiu spotkaniach rundy wiosennej zagrali najlepiej ze wszystkich drużyn w IV lidze. OKS II wygrał sześć razy i tylko raz zaznał smak porażki.

Trener Dariusz Maleszewski nie będzie mógł wpisać do meczowego protokołu: Jakuba Koledzińskiego, Piotra Kajdy, Marcina Bendera oraz Piotra Żurawela.