Relacja z meczu Okocimski KS Brzesko - Stomil Olsztyn

Puchar Polski - 2014/2015 Brzesko - 13 sierpnia 2014 r.
godz. 17:00

Okocimska 34, 32-800 Brzesko
Okocimski KS Brzesko 2:1 Stomil Olsztyn
0:0
73' Wojciech Wojcieszyński
78' Wojciech Wojcieszyński
Bramki Roman Maczułenko 85'
ż Paweł Pyciak
ż Mateusz Wawryka
ż Patryk Bryła
kartki Arkadiusz Mroczkowski ż
Bramki Okocimski KS Brzesko: 30. Robert Błąkała - 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 20. Arkadiusz Garzeł, 2. Mateusz Kasprzyk - 16. Paweł Pyciak (63, 17. Patryk Bryła), 18. Arkadiusz Lewiński, 21. Arkadiusz Ryś, 10. Wojciech Wojcieszyński, 13. Sani Goringo Abubakar (81, 9. Kamil Białkowski) - 11. Jurij Hłuszko (46, 6. Wojciech Dziadzio).
Stomil Olsztyn: 33. Dawid Mieczkowski - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 31. Tomasz Wełnicki, 27. Tomasz Wełna - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 15. Arkadiusz Mroczkowski (84, 19. Rafał Śledź), 9. Irakli Meschia (71, 7. Paweł Głowacki), 8. Piotr Głowacki - 24. Karol Żwir (46, 17. Roman Maczułenko).
Szczegóły sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).
widzów: 300.

Stomil Olsztyn przegrał w meczu I rundy Pucharu Polski z niżej notowanym, drugoligowym Okocimskim KS-em Brzesko 1:2 (0:0) i odpadł z Pucharu Polski. Honorową bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 85. minucie Roman Maczułenko.

mmks

W środę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego we wtorek wyjechali w kierunku Brzeska. Trener zabrał ze sobą najsilniejszy skład.

W meczu na pewno nie zagra kontuzjowany Paweł Łukasik. Przypomnijmy, że zawodnik urazu doznał w ostatnim meczu. W ataku może wystąpić jeden z młodzieżowców: Rafał Śledź lub Karol Żwir. Nie wiadomo, czy uda się potwierdzić do rozgrywek Romana Maczułenkę z Ukrainy.

Okocimski KS Brzesko, to stary znajomy Stomilu. Przez ostatnie lata kluby rywalizowały między sobą na boiskach I oraz II ligi. W poprzednim sezonie gospodarze pożegnali się z I ligą.

W tym sezonie zremisowali 0:0 z Wisłą Puławy (90 minut w tym meczu zagrał były bramkarz Stomilu - Michał Leszczyński - red.) oraz przegrali 0:2 u siebie z MKS-em Kluczbork.

Każdy inny wynik niż brak awansu Stomilu będzie sporą niespodzianką. W przypadku awansu do kolejnej rundy losowanie drabinki Pucharu Polski odbędzie się w czwartek o godzinie 11:30 na Stadionie Narodowym w Warszawie.