Relacja z meczu Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Stomil Olsztyn

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:5 Stomil Olsztyn
Karol Żwir 18'
Michał Trzeciakiewicz 32'
Tomasz Bzdęga 36'
Tomasz Bzdęga 43'
Bramki Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski: Bartosz Pawłowski - Grzegorz Wachowiak, Maciej Kowalski-Haberek, Dariusz Reyer, Kamil Krawczyk - Krystian Jajko, Daniel Kaczmarek, Dmytro Rodin, Krzysztof Gościniak, Szymon Sołtyński - Marcin Górecki. Grali także: Konrad Łojek, Damian Błaszczyk, Damian Czech, Marek Szymanowski, Damian Michalski, Bartosz Szepeta, Robert Skrobacz, Michał Majer, Daniel Kaczmarek.
Stomil Olsztyn: Michał Przyborowski - Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Mroczkowski - Karol Żwir (60 Rafał Śledź), Paweł Głowacki, Michał Trzeciakiewicz (46 Patryk Gondek), Grzegorz Lech, Piotr Głowacki - Tomasz Bzdęga.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w pierwszym środowym sparingu wygrali 5:1 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Bramki dla Stomilu strzelali: po dwie Karol Żwir i Tomasz Bzdęga oraz Michał Trzeciakiewicz.

- Pierwsza połowa w meczu z Ostrovią 1909 praktycznie bezbłędna. Prezentowaliśmy bardzo wysoki poziom. W drugiej połowie trochę słabiej, ale biorąc pod uwagę na jakim etapie przygotowań jesteśmy to mogę być zadowolony. Cieszy mnie to, że napastnicy strzelili po dwie bramki - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

W środę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają dwa sparingi podczas obozu przygotowawczego w Jarocinie.

O godzinie 11:00 podopieczni Adama Łopatki zagrają z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a o 13:30 formę olsztyńskich piłkarzy sprawdzi Jarota Jarocin.

Adam Łopatko podzieli zespół na dwie jedenastki. Szansę gry w bramce otrzyma Michał Przyborowski. Jak się okazuje, jest cień szansy, że w meczu zagra Dawid Mieczkowski. Na pewno kolejnej brami nie zdobędzie Yasuhiro Katō, który podobnie jak Mieczkowski zmaga się z zapaleniem ścięgna Achillesa.

Przypomnijmy, że w pierwszym swoim sparingu na obozie piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali 2:2 z Chrobrym Głogów.