Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Oświadczenie grup kibicowskich Stomilu Olsztyn

26.04.22 22:13   godfather   29  

Na redakcyjną skrzynkę pocztową trafiło oświadczenie grup kibicowskich Stomilu Olsztyn. Prezentujemy w całości w wersji oryginalnej.

Wygląda na to, że Olsztyński Klub Sportowy Stomil, posiada przymiotnik „olsztyński” tylko w nazwie, bo dla magistratu jest zbędnym balastem. Ze zdumieniem przyjmujemy kolejne wiadomości przekazywane przez zarząd olsztyńskiego Stomilu. Kolejne ustalenia, ustne umowy są łamane przez prezydenta Grzymowicza i jego świtę. Oczywiście, po części to naiwność ludzi zarządzających klubem, którzy uwierzyli w to, że miasto Olsztyn po pozbyciu się niechcianego dziecka, będzie chciało łożyć na jego utrzymanie. Jednak przyglądając się działaniom miasta, od czasu, gdy przekazali oni większość udziałów nowemu akcjonariuszowi, zdecydowanie widać, że w tym momencie „problem” przestał dla nich istnieć.

Przy okazji, gdy klub zaczął wspominać o łamaniu ustaleń przez prezydenta, ten wielokrotnie dyskredytował działania zarządu, czego przykładem może być konferencja prasowa zwołana w ratuszu, gdzie prezydent poinformował o zadłużeniu klubu. Informacja poszła w świat, a to, że okazała się nieprawdziwa?

Jako środowiska kibicowskie jesteśmy głęboko zaniepokojeni wiadomościami, które napływają z olsztyńskiego magistratu. Po raz kolejny zaznaczamy, że nie zależy nam na specjalnym traktowaniu, a jedynie na równych warunkach. Siatkarski AZS otrzymuje od miasta pieniądze za promocję miasta przez sport. Dodatkowo, budowana jest nowa Urania, która będzie nowym domem dla zespołów grających w rozgrywkach halowych. Stadion Stomilu od lat przypomina ruderę, a wszelkie prace i modernizacje przeprowadzono tylko dlatego, że w przeciwnym wypadku Stomil musiałby na stałe wyprowadzić się z Olsztyna, co byłoby wizerunkowym strzałem w stopę dla miasta.

Oczekujemy, że w najbliższym czasie, wznowione zostaną rozmowy pomiędzy miastem a klubem w celu wypracowania modelu wsparcia dla olsztyńskiego futbolu. Nie chcemy, by to miasto było głównym sponsorem, czy mecenasem Stomilu, oczekujemy jednak, że „Duma Warmii” będzie traktowana na równych warunkach jak inne olsztyńskie kluby.

Piłka nożna jest sportem masowym, angażującym najwięcej ludzi na świecie, mamy nadzieję, że prezydent i rada miasta Olsztyn w końcu to zrozumieją. W innym wypadku, nasz region znowu zostanie białą plamą na mapie piłkarskiej Polski, bez żadnego reprezentanta na szczeblu centralnym.

Naszym zdaniem obecna postawa władz miasta to skandal i apelujemy o poważne podejście do tematu wsparcia Stomilu OLSZTYN. OLSZTYŃSKI Klub Sportowy Stomil to nasze wspólne dobro! Nie pozwolimy na kolejny upadek "Dumy Warmii"!

Grupy Kibicowskie Stomilu Olsztyn.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Stomil Olsztyn, kibice, I liga, Olsztyn


Komentarze

 1. 27.04.22 14:34 Pablo Olsztyn

  Otóż to. To są radni różnych opcji politycznych, regionalnych, komitetów. Do tych idzie się z Wypijem bo pisze że stadion stadion , do innych po prośbie a do innych od pogadać itd Potem relacje przekłada się na sprawę, tematy, możliwości itd A pisanie że rozmawiamy z miastem a potem miasto mówi NIE mało mi mówi.

 2. 27.04.22 14:11 Bart

  tu sie zgadzam wyrobic relacje a nie jeden obiecuje drugi wierzy jak małe dziecko po czym drugi pluje mu w twarz oświadczeniami i wraca po obietnice:)

 3. 27.04.22 14:08 czerkasow

  I tu jest zgoda, trzeba było chodzić co miesiąc do ratusza, kawkę wypić, dać dobrą brandy, bo w tej naszej małej mieścinie tak już jest. Ale trzeba było wyrobić kontakty. Ja to wiem że brzmi to nienormalne.

 4. 27.04.22 14:08 Bart

  a ten plan powinni wszyscy dostaćmiesiac temy i wtedy bys wiedział o co walczysz

 5. 27.04.22 14:00 Pablo Olsztyn

  Ano propozycja zrób znajdź i będzie premia a 3 lata RN i klub gdzie byli ? Fakt nederlqmden i ściąganie szroty jak kovalonoks Lewczuk czy Urban. Kasa leciała. @@@ Niestety Bart masz rację, asy w ręku ma miasto a dokl beton bo radni dwa dni temu dostali materiały. A były rozmowy z Nimi? Komunikacja ? Przekonywanie ? To tak samo jak ja wyśle ofertę handlową do innej formy na maila i... 80% trafi do kosza. @@@ Ktosiu bez nicka. Kto z miasta obiecał ? Konkretnie i co ? Radni ? Woźny ? Sekretarka ? Księgowa? Prezydent ? I co obiecał ? Byłeś, słyszałeś ? Ja nie. Nie bronie miasta ale patrzmy na fakty. @@@ czerkasow niestety asy rozdaje miasto bo oni mają nadwyżkę do rozdzielenia. A my? Daliśmy dwa dni temu tzn klub radnym plany budżetowe i dane o wartości medialnej. Ehh @@@ Co należało zrobić? Przejrzystość wg Barta, rozmowy z miastem radnymi od 3 lat wg Pablo , relacje , relacje nawet prywatne bo Olsztyn to małe miasto.

 6. 27.04.22 13:58 Bart

  jednym słowem z obu stron trafił swój na swego. dużo słów haseł na ostatnia chwile nie popartych działaniami i efekt mamy później mizerny.

 7. 27.04.22 13:49 Bart

  a z klubu co 3 miesiace na ta samą gierke sie daja nabierać od 3 lat:). Dlatego trzeba działać non stop i transparentnie to nie bedzie takich sytuacji i presja na radnych bedzie większa. A tak na sesji jak dziś z tego co widac sa pracownicy budżetówki to szanse nasze spadają niestety.

 8. 27.04.22 13:48 czerkasow

  Jaki prezes? Co pół roku zmienia się prezesura. Do użytkownika bez nazwy - chyba nie wierzysz że Beton rządzi? Tu trzeba walić do innych osób. Nie chcę już oceniać po czyjej stronie leży wina bo już mam dość o tym pisania. Jedyne wyjście widzę to postawić obydwie strony przed faktem dokonanym - a gmina nie wysra w trakcie roku kasy, tylko może zrobić przykładowo na początku przyszłego roku. A jeżeli ktoś wierzy w słowa i obietnice kogokolwiek z miasta ten jest ... (nie dokończę, bo znów na wokandzie będę pozwany). I to ma być spisana umowa pisemna. Tylko jeszcze pytanie: ile ma trwać agonia, bo przy tych ludziach w klubie jak i mieście nic nie zrobisz) i znów za rok będzie ta samą śpiewka - dajta bo zdychamy.

 9. 27.04.22 13:39

  Nie rozumiecie że miasto ciągle robi ten sam numer gra na zwloke obiecują obiecują a później gdy kamery gasną wypinają dupe non stop to samo

 10. 27.04.22 13:17 Bart

  dzisiaj niestety doprowadzono do momentu w którym wszystkie argumenty są po stronie miasta;/

 11. 27.04.22 13:14 Bart

  przy transparentności o której przed chwilą pisaliśmy taki telebim wykupiony przez kibiców jak dziś miałby swój oddźwięk wśród przechodniów, radnych będzie tylko reklama latająca i pejoratywnie odebrane jako kolejne wymuszanie i żebry. tak to niestety odbieram mimo szczerych checi i fajnej inicjatywy

 12. 27.04.22 13:07 Bart

  czerkasow jasne że "lansowanie się" dlatego jest to sztuczne wymuszone pod publikę i raz na pół roku dlatego po 3 latach mamy efekt jaki mamy na każdym polu. dlatego może złym pomysłem nie było by otwarcie RN na ludzi jakieś spotkania kreatywne itp itd i wtedy by się wyklarowały osoby na stałe ale to trzeba chęci i czasu. nie musi być RN może być prezes tylko taki co ma rzeczywista władze a nie stanowisko dla podpisu w mailu:) a nie jak odpowiedź to chodź zrób za nas to damy Ci premie a ok 80osób poleży w tym czasie za wypłatę co miesiąc:)

 13. 27.04.22 12:48 Pablo Olsztyn

  Czerkasow oczywiście że tak. Mimo że klub brał kasę obiecana trzeba było rozmawiać, porozumiewać się itd Jeżeli miasto mówiło NIE na stadion to dlaczego i na ile itd Ale naj wziasc kasę a jak się skończy pójść spowrotem i się dziwić że mówią NJE i kupę ludzi w szoku. @@@ Nie było mnie podczas rozmów prezydenta i właściciela podczas uzgodnień sprzedażowych akcji bo to jest kluczowe. Jeżeli prezydent mówił że spłacimy długi, dodamy to i to a potem nic to właściciel wiedziałem że nie dostanie. Albo było że: oki pogadamy za 2-3 lata i ustalimy. @@@ Ale to jest sprawa budżetu itd a rozmowy o stadionie pomyśle finansowaniu powinny trwać cały czas między KLUBEM A MIASTEM. Nie między członkiem RN z ramienia miasta ale serio spotkania rozmowy pomysły itd A bo Opole ma kasę od tego a Szczecin stąd ...

 14. 27.04.22 12:37 czerkasow

  Nominacji z klubu powinni rozmawiać z miastem dwa lata temu a nie pozorować że coś się robi. Obarczanie wina miasta jest bezsensu i pachnie mi to pijarem członka RN klubu .

 15. 27.04.22 12:22 Pablo Olsztyn

  Kuba W tzn że boją się gości hmm albo nie wpuszcza nikogo. 🙈🙈🙈

 16. 27.04.22 12:20 Pablo Olsztyn

  Bart ano o to chodzi. Tak samo jak ponad 3 lata nic z miastem, mimo że podobno były stałe rozmowy z przedstawicielem miasta. I nagle jak się zakręcił kurek, klub chce być partnerem, rozmawiać itd Zryw raz, potem znów itd Dobrze piszesz transparentność w prawdziwym wydaniu nawet gdy prezydent nie chce pillki itd Transparentność dla Nas, dla radnych, mieszkańców, sponsorów i tych przyszłych sponsorów. Listy intencyjne ? Biznesowo i myślę że nie byłoby z tym problemu. Ale tak, słowa słowa słowa i działania parę dni. @@@ I co? Dostaną kasę i znów będzie cisza? Ehh @@@ Grupa robocza to miała być chyba z miastem, tzn ja tak to odbieram. @@@ Tak jak piszesz, gdyby nie te forum i TT byłby tylko list z klubu. I ludzie mówią: ojej znowu chcą kasę. A gdyby była ciągła komunikacja interakcja wielu by zrozumiało że klub chce to, da tamto i że gdy będzie to to oni zrobia to i tamto a wtedy będziemy mieli byt itd

 17. 27.04.22 12:17 Kuba W

  Ratusz ma obstawę policji co 3 samochód radiowóz

 18. 27.04.22 11:59 Bart

  tylko nie może być tak ze jest zryw dwa dni a później 4 miechy wegetacji i a nóż samo sie coś uda

 19. 27.04.22 11:58 Bart

  może to co zima było pisane taka grupa robocza to powinna być RN z ludźmi którzy chcieliby coś zrobić, maja pomysł, doświadczenie i ustalasz wtedy plan i rozliczasz z wykonania ludzi pracujących a tak każdy robić to co chce czyli niewiele:)

 20. 27.04.22 11:55 Bart

  niestety tak jak mówisz jest jedynie działanie na zasadzie gaszenia pożaru benzyną:)

 21. 27.04.22 11:54 Bart

  Pablo i tu się zgadzamy to byłby dobry początek własnego wizerunku a nie działanie na zasadzie luty działamy transparentnie na dwa spotkania z miastem później przebimbamy 3 miechy iuż znowu to samo albo działasz i ciśniesz od początku do końca albo jestes słaby coś zaczynasz i odpuszczasz po dwóch dniach bo Ci się nie chce. Mówią ze sponsorzy zależą od wkładu miasta ok niech ich przedstawia podpiszą listy intencyjne na nowy sezon pokażą to, a tak to gadanie dla gadania i wybielanie siebie. miałabyć grupa nie powstała jeżeli miasto nie chciało trzeba było trąbić pytanie czy któraś ze stron poza gadaniem o tym w lutym chciała to tak naprawdę zrobić. chcesz żeby ludzie za Tobą szli bądź transparenty od początku do końca. Jak narazie wygląda to tak, że większą aktywność mamy my na forum niż ludzie pracujący w klubie i biorący za to wypłaty.

 22. 27.04.22 11:50 Pablo Olsztyn

  Oj Czerkasow czy ja mam do Ciebie żale? Ot wiem że kluby coś tam dostały od miasta za to że nie mogą tu grać. I tyle. Takie małe info. A jeśli masz dokl dane to super.

 23. 27.04.22 11:48 Pablo Olsztyn

  Bart transparentność hmm to tylko my ja tak rozumiemy chyba. Zobacz od momentu ostatniego zrywu klubu co do kasy z miasta była cisza. Rozumiem rozmowy debaty i właściciel co jak spiąć. Ale czy jest plan A ? Jest. A plan B czy C ? Wątpię. Teraz nagle ludzie z klubu nieco odpowiadają na pyt ale to nie jest transparentność jakiej oczekujmy.

 24. 27.04.22 11:43 Pablo Olsztyn

  Bart ano prawda. Członek RN napisał że przez 3 lata rozmawiali z przedstawicielem ratusza, plus były jeszcze inne spotkania "robocze". A gdy się obudzili pół roku temu to ustalono że miała być jakaś grupa robocza RN z miastem od lutego ale... Nie doszła. I...uwaga w poniedziałek wręczono radnym zarys budżetowy klubu i podobno jakieś dane ci do medialności. W PONIEDZIALEK !!! Skoro był taki problem z miastem to powinni o tym trąbić od lutego i rozmawiać z radnymi ... Ehh ciężko mi to zrozumieć. Bart plan na przyszłość ? To ja się pytam, Ty , czerkasow ale nie ma odp.

 25. 27.04.22 11:28 czerkasow

  AZS gra za darmo w Iławie. Gmina miejska pośrednio płaci za mecze, a koszty z jednego dnia meczowego około 8 000 zł. Plus 100 000 za promocję Iławy, i uzbiera się ładna sumka. Zatem o co masz żale do mnie? Że Olsztyn dał parę procent tego co daje miasto oddalone od Olsztyn 80km na zachód?

 26. 27.04.22 11:20 Bart

  jeżeli klub chce być transparentny i jest pomysł na budżet powiedzmy 5mln własne i idą po 1-1,5mln do miasta to niech to przedstawia wszystkim poza radnymi wtedy presje ludzi bedą znali i się dogadaja. Jak narazie przedstawiane to jest troche inaczej niestety stąd i odezw ludzi do tego tematu jest skrajny. niech klub zrobi konferencje albo coś podobnego i przedstawi plan na przyszłość to może i nam się coś rozjaśni i cześć ludzi do siebie przekonają. Narazie podejście jest typu napluje pierwsze w twarz a później zapytam czy będziesz ze nami:) pozostaje wybierać drogę transparentna faktycznie od początku do końca albo zamknięta ale wtedy nie bawią się w te słabe oświadczenia co pół roku.

 27. 27.04.22 10:50 Pablo Olsztyn

  Na utrzymaniu Iławy? Wg mnie taki AZS czy KKS dostały od betona dodatkowe wsparcie fin za to że muszą grać poza Ol. Więc nie pisałbym tak że to Iława utrzymuje.

 28. 27.04.22 08:52 czerkasow

  W tej chwili nie podniecamy się AZSem, bo jest na utrzymaniu Iławy. Chociaż jak grali na Uranii to się całkowicie zgadzam. Dwa pierwsze miesiące w 2020 musieli OSiRowi po cenach rynkowych zapłacić to był taki płacz, że jak prezes siatkarski zobaczył fakturę za wynajem to aż zemdlał😁 Żeby było śmieszniej miasto nie ma udziałów w siatkarskiej spółce. Jedynym argumentem za siatka, który przemawia że grają na najwyższym poziomie. Co do treści oświadczenia, z całym szacunkiem, ale obwinianie tylko jednej strony za całe zło, które dzieje się w klubie, jest trochę nie fair. Ale widać ktoś ma takie odczucie a nie inne.

 29. 27.04.22 07:53 chodi

  Brawo ! Zgadzam się w 100%! Nie może być tak że są równi i równiejsi w jednym mieście . Jeżeli miasto wspiera AZS za promocje miasta to może a nawet z moralnego punktu widzenia MUSI wesprzeć też Stomil!!!

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!