Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Podsumowanie 2014 roku, czyli Alfabet Stomilu

01.01.15 17:17   em   5  

Podsumowaliśmy 2014 rok w wykonaniu Stomilu Olsztyn. Zestawiliśmy to w formie "Alfabetu Stomilu". Zapraszamy do lektury i do komentowania. Przy okazji składamy wszystkim naszym czytelnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji nowego roku!

Awans... Z II ligi do I ligi. Stomil Olsztyn sportowo spadł z ligi, ale Kolejarz Stróże nie otrzymał licencji na grę w I lidze i dzięki temu nasz klub nadal gra na zapleczu Ekstraklasy. W ogóle ktoś o tym jeszcze pamięta

Biedrzycki Andrzej - z początkiem lipca przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego. Klub postanowił zreorganizować pion sportowy i dlatego podziękowano za współprace byłemu piłkarzowi Stomilu. Andrzej Biedrzycki swoją funkcję sprawował od połowy 2011 roku.

Czałpiński Jacek - prezes pod koniec czerwca zrezygnował z zarządzania klubem. Na tym samym walnym członkowie klubu nie udzielili mu absolutorium.

Dominik Kun odszedł do Pogoni Szczecin. Wiosną było widać jego brak na boisku. Odszedł także jego brat Patryk, ale nie do Ekstraklasy, a do... ligi okręgowej.

Ekstraklasa - to słowo oficjalnie padło po zwycięstwie w Jaworznie z GKS-em Tychy. Potem mowa o awansie przewinęło się w kilku wywiadach, których udzielił prezes Kiłdanowicz.

Forsa... Stomil nie złożył wniosków o dofinansowanie z puli miasta na 2014 rok. W tym roku już takiego błędu raczej nikt nie popełni.

Grzymowicz Piotr nadal prezydentem Olsztyna. Czy wybuduje nam najpierw jupitery, a potem stadion? Czas pokaże...

Jabłoński Mirosław - nowy trener Stomilu Olsztyn. Przerwał urlop w Australii, żeby pracować z naszym klubem. Na początku większość kibiców była sceptycznie nastawiona, a teraz?

Kiłdanowicz Robert - nowy prezes Stomilu Olsztyn. Rządzi klubem od lipca jako prezes, a od września jako menadżer.

Lech Grzegorz - klub nie przedłużył z zawodnikiem kontraktu i ten trafił do Arki Gdynia.

Łopatko Adam - w rundzie wiosennej prowadził Stomil Olsztyn jako samodzielny trener, teraz ponownie jest asystentem.

Na wyjeździe Stomil grał lepiej niż u siebie. W wyjazdowych spotkaniach olsztyński klub zdobył 29 punktów, a przy P69A 23 punkty.

Obóz - W 2014 roku piłkarze Stomilu byli na dwóch obozach przygotowawczych. Zimą w Jarocinie, a w lato w Bartoszycach. Teraz podobno może być Cypr lub Niemcy.

Prokuratura przygląda się działalności klubu w ostatnich latach. Wszystko na wniosek, który złożyła Ewa Bagińska - przewodnicząca komisji rewizyjnej.

Rosja... Gdyby nie sytuacja polityczna na linii Rosja - Ukraina, to by do naszego klubu nie trafiło 5 zawodników z Ukrainy i wynik pewnie byłby gorszy w rundzie jesiennej.  Do Stomilu trafili: Witalij Berezowśkyj, Roman Maczułenko, Irakli Meschia, Ihor Skoba, Wołodymyr Kowal.

Skiba Piotr - ma za sobą wspaniałą rundę w I lidze. Kibice uznali go najlepszym piłkarzem rundy jesiennej. Zyskał na tyle popularności, że w głosowaniu na piłkarza 70-lecia także prowadzi.

Turniej Stomil Cup - bardzo udana impreza w olsztyńskiej hali Urania. W tym roku także będzie ekstra!

Ultra(S)tomiL - w tym roku widzieliśmy kilka ciekawych akcji naszej grupy. Chociażby podczas meczu z Arką Gdynia oraz Wisła Płock. TYLKO STOMIL OKS!

Urazy - W rundzie jesiennej było ich tak dużo, że nie chce nam się dokładnie liczyć. Najbardziej poważnie kontuzjowani piłkarze Stomil w tym roku to: Rafał Remisz, Tomasz Wełnicki oraz Irakli Meschia.

Wiceprezesem Stomilu Olsztyn przez pewien czas był Łukasz Budnik. W listopadzie zrezygnował z członkostwa w zarządzie klubu.

sYbiraków - Od września Stomil gościnnie trenuje na obiektach Warmii Olsztyn. Boisko treningowe jest jakie jest... lepszego w Olsztynie nie ma.

Zwycięstwa - 13. Tyle razy w I lidze Stomil Olsztyn schodził z boiska jako zwycięzca. Do tego olsztyński 13 razy zremisował oraz zanotował 9 porażek.

Patronite Zostań patronem stomil.olsztyn.pl! Doceniasz naszą pracę? Chcesz więcej ciekawych materiałów? Wspieraj nas tutaj: https://patronite.pl/stomilolsztynpl

Tagi: Ultra(S)tomilL, Łukasz Budnik, Adam Łopatko, Robert Kiłdanowicz, Andrzej Biedrzycki, Jacek Czałpiński, Dominik Kun, Stomil Cup, Piotr Grzymowicz, Ultra(S)tomiL


Komentarze

 1. 01.01.19 10:19 Piotruś Pan

  2014 rok, to był rok ostatnich dobrych wiadomości dla klubu. Kibic jak to kibic, zawsze wyciągnie tam jakieś ale. A to nie pasuje Królik, a to nie ma nowych sponsorów......... teraz pchają się oni drzwiami i oknami......

 2. 05.01.15 11:32 czerkasow

  Tą sytuację z dodatkowymi sponsorami przypomina mi trochę gadanie pewnego prezesika klubu z miasta 80 km. oddalonego na zachód od Olsztyna - "już są, walą drzwiami i oknami i opędzić się od nich nie można", po pewnym czasie klubik został reelegowany z W-MZPN (dla niekumatych wychowankiem tego klubu jest Sobociński Remigiusz) ...

 3. 03.01.15 15:37 Maniuś

  No i jak tam te roszady transferowe juz 3 stycznia a piłkarze wracają 12 stycznia do treningów.Podobno Koper ma iść do Drwęcy N.M.L., Japończycy odchodzą czy nie. Czy dopiero poznany wszystko 12 stycznia kto przychodzi kto odchodzi. Jak tam te przekonywanie Sponsorów idzie Prezesowi bo tylko pisze ze ma a tu cicho i nie widać. ?? Coś wiadomo bo człowiek siedzi co chwile wchodzi na stronę Stomilu a tu nic nie pisze na te tematy.

 4. 01.01.15 18:51 F.R.T.

  a takiemu dyr to tylko... ;) w twarz

 5. 01.01.15 17:32 Kot

  Nie złożył wniosku, to nie złożył. Kiłdanowiczowi to odpowiada, bo mówi, że nie rozumie, dlaczego się czepiamy i ciągle o tym przypominamy.

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!