Relacja z meczu Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stomil Olsztyn

III-ligowiec bez szans w starciu ze Stomilem

Sparing - zima 2020/2021 (23.I.2021 r.) Siedlce
Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:4 Stomil Olsztyn
0:2
69' Damian Kołeczek Bramki Maciej Spychała 10'
Adrian Szczutowski 23'
Koki Hinokio 48'
Sam van Huffel 68'
Bramki Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Sebastian Przyrowski - Andrzej Krajewski, Bartosz Broniarek, Michał Borychowski (46 Michał Gładysz), Eryk Rakowski, Damian Jaroń, Sebastian Kobiera (46 Kacper Gzieło), Jakub Kołaczek, Bartłomiej Urbański, Filip Kowalczyk, Michał Strzałkowski (46 Mateusz Lisowski)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba (46 Jakub Kanclerz) - Janusz Bucholc (46 Damian Sierant), Rafał Remisz(46 Filip Szabaciuk), Damian Byrtek (65 Jurich Carolina), Jurich Carolina (46 Jakub Mosakowski), Mateusz Jońca (46 Jonatan Straus) - Wojciech Łuczak (46 Koki Hinokio), Mateusz Skrzypczak (46 Krystian Ogrodowski), Maciej Spychała (60 Kamil Dajnowski), Hubert Szramka (46 Sam van Huffel) - Adrian Szczutowski (46 Krystian Żelisko).
Szczegóły

Stomil od piątku ciężko trenuje w Siedlcach. Oprócz zajęć w doskonałych warunkach podopieczni Adama Majewskiego rozgrywają sparingi. W sobotę olsztyńska drużyna wygrała 4:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Dzień przed wyjazdem na obóz Stomil zakontraktował dwóch nowych zawodników. Są to młodzi i obiecujący piłkarze. Z Polonii Lidzbark Warmiński dołączył 18-letni Kamil Dajnowski oraz 19-letni Filip Szabaciuk z Podlasia Biała Podlaska.

Nie byli to jednak piłkarze o których prezes Stomilu Olsztyn wspominał w środku tygodnia. Dwóch zawodników nie udało się zakontraktować - Transfery dwóch zawodników, z którymi prowadziliśmy zaawansowane rozmowy, w tym momencie nie dojdą do skutku - tłumaczy Grzegorz Lech. - W jednym przypadku nie doszliśmy do porozumienia z zawodnikiem, w drugim klub, w którym aktualnie występuje piłkarz, nie wyraził zgody na transfer argumentując to niepodważalną pozycją piłkarza w zespole. Dalsze rozmowy prowadzone będą w trakcie rozgrywek ligowych. Jednocześnie Stomil monitoruje sytuację na rynku i jeśli pojawi się okazja pozyskania zawodnika doświadczonego jeszcze w tym okienku, klub niezwłocznie z niej skorzysta.

Wróćmy jednak do sparingu, który był drugim spotkaniem w 2021 roku dla Stomilu. Podopieczni Adama Majewskiego ponowne zagrali z III-ligowcem i znowu wysoko wygrali. Ostatnio Stomil wygrał 6:1 z Huraganem Morąg, a teraz 4:1 z liderem grupy I Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Trener Adam Majewski dał odpocząć trzem zawodnikom - Viaceslavsovi Kudrjacevsowi, Jakubowi Tecławowi i Grzegorzowi Kuświkowi. Ten ostatni zmaga się z lekkim stłuczeniem kostki i podczas sparingu tylko truchtał wokół boiska. Reszta zawodników została podzielona na dwa zespoły, które zagrały po 45 minut.

Bramki w pierwszej połowie padły w podobny sposób. Olsztynianie wyszli wysokim pressingiem i odbierali piłkę, ekspediowali ją w pole karne wzdłuż linii bramkowej W 10. minucie Maciej Spychała przeciął takie podanie i tuż przy słupku umieścił piłkę w bramce. W 23. minucie piłka została dograna do boku, do Adriana Szczutowskiego. Ten dryblingiem minął dwóch rywali i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Sebastian Przyrowski puścił piłkę między rękami, która wturlała się do bramki.

W drugiej połowie Stomil podwyższył prowadzenie bardzo szybko, bo już w 48. minucie Koki Hinokio wykorzystał świetne podanie po odbiorze Jonatana Strausa i strzałem prostym podbiciem z 15 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką. Ostatnia bramka dla Dumy Warmii padła w 68. minucie i była wisienką na torcie. Sam van Huffel huknął jak z armaty z dwudziestu kilku metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Pogoń odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Minutę później, po rzucie rożnym, najwyżej w powietrze wyszedł Damian Kołeczek i strzałem głową wpakował piłkę do bramki bronionej przez Jakuba Kanclerza.

- Dobry mecz w naszym wykonaniu - powiedział po meczu Adam Majewski, trener Stomilu. - Oczywiście bierzemy pod uwagę, że rywal gra dwie klasy rozgrywkowe niżej. To nie jest jednak drużyna przypadkowa, jest na 1 miejscu i ma szanse na awans do II ligi. W pierwszej połowie dominowaliśmy, a wynik mógłbyć jeszcze wyższy. Jestem mile zaskoczony, że już na tym etapie przygotować tak się prezentujemy. Mam nadzieję, że podtrzymamy formę i z podobnym skutkiem będziemy się prezentować na boiskach I-ligowych.

W środę Stomil zagra sparingowe spotkanie z mistrzem Polski Legią Warszawa.