Stomil przegrał z UKS-em SMS Łódź. Fot. Łukasz Kozłowski.

Porażka piłkarek Stomilu w półfinale CLJ

04.06.22 23:40   kyn   2

Piłkarkom Stomilu nie udało się awansować do finału Centralnej Ligi Juniorek U-17. W rewanżowym meczu półfinałowym wysoko przegrały 1:7 z UKS-em SMS Łódź. Honorową bramkę dla olsztynianek zdobyła w 17. minucie Oliwia Korzec.

Zawodniczki prowadzone przez Marka Maleszewskiego w pierwszym meczu przegrały 0:2 i musiały wygrać co najmniej w tym samym stosunku i doprowadzić do wyrównania stanu dwumeczu. Niestety nie sprostały zadaniu i juz w pierwszej połowie przegrywały 1:3. W 13. minucie po błędach w obronie na prowadzenie gości wyprowadziła Natalia Rohn. Już po 4 minutach olsztynianki mogły cieszyć się z remisu po trafieniu z rzutu rożnego Oliwii Korzec. Ta radość nie trwała jednak długo bo już po 2 minutach rywalki wyszły na prowadzenie po trafieniu Oliwii Bałdygi. W 35. minucie na 1:3 bramkę zdobyła Julia Wroniarska. Olsztynianki miały dwie okazje, jedną po rzucie wolnym, ale popełniały sporo błędów w środku pola, podeszły też wyżej i korzystały z tego rywalki. Dzięki ofiarnej postawie bramkarki, defensywy lub też słabej skuteczności napastniczek UKS-u, wynik nie zmienił się do przerwy.

W drugiej połowie zawodniczki Stomilu jeszcze bardziej postawiły na atak, chcąc zmienić niekorzystny wynik, jednak bezlitośnie wykorzystywały to rywalki, wyprowadzając dużo szybkich ataków, bardzo często w sytuacji "3 na 2". W 54. minucie było juz 1:4 po strzale Urszuli Onoszko. Kolejne bramki piłkarki z Łodzi zdobyły w 71. i 81. minucie za sprawą Aleksandry Grzelak i Mai Świątek. W doliczonym czasie gry wynik na 1:7 ustaliła Emilia Warelis.

Po meczu zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu zostały wręczone medale i puchary za zajęcie III miejsca w Polsce.

- Dużo głupich błędów w obronie - powiedział po spotkaniu Marek Maleszewski, trener Stomilu. - To co sobie zakładaliśmy legło w gruzach na samym początku, straciliśmy bardzo głupie bramki. W siódemkę, można powiedzieć kolokwialnie, zaczęliśmy, dopiero później zaczęły dziewczyny "dojeżdżać" . Nie wiem czy to stawka sparaliżowała, ciężko cokolwiek powiedzieć. Być może to przesyt, wygraliśmy grupę Centralnej Ligi Juniorek i potem walka w półfinale, gdzie mieliśmy już pewne trzecie miejsce i być może to powietrze już zeszło. Końcówka nieudana, ale jednak cały sezon udany, bo mistrzostwo Polski w futsalu z tymi dziewczynami, trzecie miejsce w Polsce w CLJ, myślę, że każdy chciałby mieć taki sezon. Życie - wynik trochę za wysoki, ale popełniliśmy dużo błędów i praktycznie mecz oddaliśmy.

I dodaje: - Cieszę się, że mogłem prowadzić ten zespół. To było ostatnie nasze spotkanie w tym gronie. 11 dziewczyn odchodzi do piłki seniorskiej, dziewczyny młodsze zostają. Dziękuję im za te sześć - siedem lat spędzonych w klubie, za te medale, bo przecież wcześniej też zdobywały III miejsce w Polsce do lat 15, trzecie w Polsce jako kadra województwa. Coś się kończy, coś się zaczyna. Przed nimi etap w piłce seniorskiej i mam nadzieję, że zobaczymy je na boiskach ekstraligowych, a ja biorę się do pracy z kolejną młodzieżą.

0:1 - Natalia Rohn (13), 1:1 - Oliwia Korzec (17), 1:2 - Oliwia Bałdyga (19), 1:3 - Julia Wroniarska (35), 1:4 - Urszula Onoszko (54), 1:5 - Aleksandra Grzelak (71), 1:6 - Maja Świątek (81), 1:7 - Emilia Warelis (90+)