Relacja z meczu Radunia Stężyca - Stomil Olsztyn

Stomil w strefie spadkowej

II liga 2023/2024 (17. kolejka, 12.XI.2023 r.) Koniec Stadion Radunia Stężyca
Radunia Stężyca 1:0 Stomil Olsztyn
0:0
60' Wojciech Słomka Bramki
ż Paweł Czajkowski
ż Hubert Zwoźny
kartki Michal Bezpalec ż
Bramki Radunia Stężyca: 1. Kacper Tułowiecki - 37. Hubert Zwoźny, 2. Dmytro Baszłaj, 28. Maciej Dampc, 6. Jonatan Straus - 77. Wojciech Słomka (70, 11. Patryk Mularczyk), 4. Paweł Czajkowski, 33. Bartłomiej Kasprzak, 8. Wojciech Łuczak (79, 9. Michał Biskup), 20. Adam Płotka (53, 19. Jakub Kwiatkowski) - 7. Mateusz Kuzimski.
Stomil Olsztyn: 30. Miłosz Garstkiewicz - 11. Filip Wójcik, 18. Michal Bezpalec, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski (65, 47. Dawid Rezaeian) - 10. Karol Żwir, 23. Filip Laskowski (90, 4. Igor Kośmicki), 99. Kacper Kondracki (76, 14. Filip Szabaciuk), 19. Daniel Pietraszkiewicz (65, 7. Hubert Krawczun) - 9. Piotr Kurbiel (65, 89. Tomasz Bała).
Szczegóły Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
Widzów: 515 (w tym 168 kibiców gości).

Stomil Olsztyn na zakończenie pierwszej rundy sezonu przegrał w Stężycy z Radunią 0:1. Jedyną bramkę meczu strzelił w 60. minucie Wojciech Słomka. Olsztynianie znaleźli się w strefie spadkowej.

Po porażce we Wronkach trener Janusz Bucholc dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Do składu, po pauzie za żółte kartki, wrócił Filip Laskowski, co nie było niespodzianką. Olsztyński szkoleniowiec zaskoczył obsadą bramki i zmianami w defensywie. W bramce od pierwszej minuty wystąpił Miłosz Garstkiewicz, a w defensywie Bartosz Waleńcik i cofnięty na obronę Michal Bezpalec. Na ławce zasiedli Łukasz Jakubowski, Igor Kośmicki i Filip Szabaciuk. W pomocy olsztyński trener postawił na Daniela Pietraszkiewicza i Kacpra Kondrackiego, jako drugiego młodzieżowca.

W składzie gospodarzy zobaczyliśmy trzech byłych zawodników Stomilu: Macieja Dampca, Jonatana Strausa i Wojciecha Łuczaka. Konrada Syldatka nie było nawet na ławce rezerwowych, ale oglądał spotkanie z trybun.

Pierwsza część spotkania była marnym widowiskiem, obie ekipy nie kwapiły sie do jakiś huraganowych ataków. Dopiero po 20 minutach gra się ożywiła, ze sporą, optyczna przewagą gospodarzy. Jedna to Stomil miał pierwszą okazję na zmianę wyniku, po dość przypadkowej akcji Karol Żwir zagrywał w pole karne, wyszedł centrostrzał i piłkę z linii wybił jeden z obrońców. Potem Radunia stworzyła sobie trzy niezłe sytuacje, najlepszą zmarnował Adam Płotka, nie trafiając po strzale głową z bliskiej odległości. w odpowiedzi Daniel Pietraszkiewicz ładnie zwiódł obrońcę gospodarzy i ładnie uderzył, jednak Kacper Tułowiecki wykazał się kunsztem bramkarskim i wybił piłkę na rzut rożny.

Gospodarze naciskali, Stomil szukał szans na jakąś kontrę, jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga odsłona rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy bardziej zmotywowani wyszli z szatni. Stomil skupiał się jedynie na obronie, a wszystkie zalążki akcji ofensywnych były szybko kasowane przez zawodników Szymona Hartmana.

W 60. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Stomil stracił piłkę pod polem karnym rywala, Radunia przeprowadziła składny, szybki atak i po dośrodkowaniu Kwiatkowskiego, piłkę przepuścił Kuzimski, dopadł do niej Wojciech Słomka i pokonał Garstkiewicza.

Trener Bucholc od razu dokonał trzech zmian. Boisko opuścili Daniel Pietraszkiewicz, Piotr Kurbiel i Michał Karlikowski, zamiast nich pojawili się Tomasz Bała, Dawid Rezaeian i Hubert Krawczun.

Niby Stomil zaczął grać bardziej ofensywnie, jednak nic z tego nie wynikało, mnóstwo niedokładności i prostych błędów. Aktywny był Wójcik, który przeszedł na lewą stronę boiska, jednak olsztynianie nie potrafili oddać strzału na bramkę Tułowieckiego.

Zmiany nie pomogły, Stomil grał bardzo słabo, bez pomysłu i niedokładnie, co było podsumowaniem gry "Biało-niebieskich" na przestrzenii całej rundy, którą kończymy w strefie spadkowej.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:18:17

98' Koniec meczu. Porażka w Stężycy. 1947
97' Tylko poprzeczka po strzale Huberta Zwoźnego. Uff 1947
96' Rzut rożny dla Stomilu, nawet bez strzału. 1
94' Strzał głową, jednak zbyt słaby by pokonać Tułowieckiego. 1
91' 7 minut doliczone.
91' Boisko opuszcza Laskowski, w jego miejsce Kośmicki. 1
89' Starcie Laskowskiego z rywalem, olsztyński pomocnik opatrywany na murawie. 1
88' Rzut rożny dla Stomilu, znów bez efektu. 1
88' Dobry rajd Rezaeiana, jednak obrońcy wybijają. 1
84' Rzut rożny dla Stomilu i beznadziejna wrzutka Wójcika. 1
84' Laskowski w pole karne, Tułowiecki na róg 1
83' Radunia chce zamknąć mecz, Stomil w niskiej obronie od dłuższego czasu. 1947
79' Boisko opuszcza Łuczak, w jego miejsce Biskup. 1947
79' Wójcik z dystansu, jednak bardzo niecelnie. 1
77' Boisko opuszcza Kondracki , w jego miejsce Szabaciuk. 1
76' Ładny rajd lewą stroną Wójcika, Bała nie zdołał uderzyć na bramkę po dośrodkowaniu. 1
71' Boisko opuszcza Słomka, w jego miejsce Mularczyk. 1947
66' Potrójna zmiana w Stomilu. Z boiska schodzą Karlikowski, Kurbiel i Pietraszkiewicz. Na murawie Bała, Rezaeian i Hubert Krawczun. 1
65' Rzut rożny dla drużyny, Karlikowski beznadziejnie dośrodkował. 1
61' Wojciech Słomka wyprowadza Radunię na prowadzenie. 1947
58' Rzut rożny dla drużyny Raduni, Łuczak z narożnika, bez problemów łapie Garstkiewicz. 1947
54' Boisko opuszcza Płotka , w jego miejsce Kwiatkowski. 1947
51' Niezła centra w pole karne, Kurbiel jednak nie znalazł miejsca do strzału. 1
51' Znów groźnie, Łuczak sytuacyjnie z dystansu, ponad bramką. 1947
48' Strzał z dystansu, broni Garstkiewicz. 1947
46' Bez zmian w obu ekipach.
46' Koniec pierwszej połowy.
46' Jeszcze jeden korner dla Raduni, znów bez zagrożenia. 1947
46' 1 minuta doliczona
44' Rzut rożny dla drużyny ze Stężycy, bez zagrożenia. 1947
43' Niezła próba Stomilu, dośrodkowanie Pietraszkiewicza wyłapane przez Tułowieckiego. 1
35' Czajkowski z dystansu na wiwat. 1947
31' Rzut rożny dla Stomilu, znów krótko i znów bez efektu. 1
31' Odpowiedź Stomilu, Pietraszkiewicz strzela, Tułowiecki broni! 1
30' Znów gorąco pod bramką Dumy Warmii i Kasprzak uderzył obok słupka. 1947
29' Powinno być 1:0 dla Radunii, na szczęście Płotka pudłuje z bliskiej odległości. 1947
28' Płotka wpada w pole karne Stomilu, świetna interwencja Bezpalca. 1947
26' Ależ okazja, Kasprzak wybija z linii bramkowej po centrostrzale Karola Żwira. 1
24' Bartek Waleńcik trochę sponiewierany w polu karnym, ale już gotowy do gry. 1
20' Głupia zabawa w defensywie i strata we własnym polu karnym, tylko faul na Bezpalcu zażegnał zagrożenie pod bramką. 1947
18' Żółtą kartką ukarany Czajkowski za faul na Laskowskim. 1947
16' Rzut rożny dla Stomilu, jednak po krótkim rozegraniu dośrodkowanie Wójcika poza plac gry. 1
14' Strzał Wojciecha Łuczaka z dystansu bardzo niecelny. 1947
13' Szybka odpowiedź gospodarzy, strzał Kuzimskiego zablokowany przez Huberta Sadowskiego. 1947
13' Niezła akcja Stomilu, jednak dośrodkowanie Wójcika nie dotarło do adresatów. 1
8' Trzy stałe fragmenty gry dla gospodarzy, bez zagrożenia bramki Garstkiewicza. 1947
6' Żółtą kartką ukarany Michal Bezpalec za dyskusje z arbitrem. 1
Gramy!
Piłkarze wychodzą na murawie, Stomil cały na niebiesko, Radunia cała na żółto.
Za chwilę obie ekipy pojawią się na środku murawy.
W wyjściowej jedenastce gospodarzy trzech byłych zawodników Stomilu: Maciej Dampc, Jonatan Straus i Wojciech Łuczak. Konrada Syldatka nie ma nawet na ławce rezerwowych.
Piłkarze Stomilu wybiegli na rozgrzewkę.
Bramkarze obydwu drużyn już na rozgrzewce.
W Olsztynie został Bartosz Florek oraz Marcin Stromecki. Zdyskwalifikowany jest nadal 3. Lukáš Kubáň. 1
Ławka rezerwowych: 1. Łukasz Jakubowski - 4. Igor Kośmicki, 14. Filip Szabaciuk, 29. Radosław Tuleja, 47. Dawid Rezaeian, 6. Yūdai Shinonaga, 7. Hubert Krawczun, 74. Mateusz Drabiszczak, 89. Tomasz Bała. 1
Wyjściowa jedenastka Stomilu: 30. Miłosz Garstkiewicz - 11. Filip Wójcik, 26. Bartosz Waleńcik, 25. Hubert Sadowski, 18. Michal Bezpalec, 50. Michał Karlikowski - 99. Kacper Kondracki, 23. Filip Laskowski, 10. Karol Żwir, 19. Daniel Pietraszkiewicz - 9. Piotr Kurbiel. 1
Sporo zmian w wyjściowej jedenastce Stomilu na mecz z Radunią!
Witamy z stadionu w Stężycy!

W niedzielę (12. listopada 2023 roku) Stomil Olsztyn zmierzy się z Radunią w Stężycy. Mecz kończy ciężki okres Dumy Warmii, bo to będzie trzecie spotkanie w ciągu tygodnia.

W środku tygodnia olsztynianie nadrabiali ligowe zaległości. W ramach 13. kolejki zmierzyli się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Podopieczni trenera Janusza Bucholca ponownie nie wykorzystali szansy na drugą wygraną z rzędu i przegrali 0:1, z teoretycznie słabszym rywalem. Porażka była czwartą wyjazdową przegraną z rzędu. Po 16 kolejkach Stomil ma 20 punktów i nadal zajmuje 12. miejsce w tabeli.

- Dużo wniosków przed następnym meczem z Radunią w niedzielę - mówił po spotkaniu we Wronkach Janusz Bucholc, trener Stomilu. - Musimy przeanalizować i zobaczyć, dlaczego tak się dzieje, że w pierwszej połowie - grając na piłkarzy wartych milion euro czy półtora - potrafimy wygrywać pojedynki, wyprowadzać kontry, grać odważnie w piłkę i budować przez środek, a w 2. tracimy koncentrację i wydaje się nam, że coś się samo zrobi. Nie, nic się samo nie zrobi i tutaj kolejny raz się o tym przekonaliśmy.

Z Radunią Stomil zagra już trzeci raz w tym roku. W ostatnim meczu zeszłego sezonu padł w Stężycy bezbramkowy remis i pozbawił olsztynian bezpośredniego awansu. Na początku kolejnej batalii los połączył oba zespoły w rundzie wstępnej Pucharu Polski i olsztynianie musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając przy Piłsudskiego 1:2.

Niedzielny rywal Dumy Warmii po 16 kolejkach jest w czubie tabeli. Z 28 punktami zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli i przed 17. serią gier ma dwa punkty straty do lidera, Kotwicy Kołobrzeg. Najlepszym strzelcem zespołu z Kaszub jest Mateusz Kuzimski, z 10 trafieniami i jest współliderem klasyfikacji najskuteczniejszych.

W zespole z Kaszub regularnie występują byli zawodnicy Dumy Warmii: Jonatan Starus i Wojciech Łuczak. W kadrze zespołu jest także były bramkach Konrad Syldatk oraz obrońca Maciej Dampc. Trenerem Raduni jest pochodzący z Morąga Szymon Hartman.

Po pauzie za żółte kartki do składu może wrócić Filip Laskowski. Jan Szpaderski przeszedł w tygodniu zabieg resekcji ciała wolnego w okolicy stawu biodrowego. Łukasz Szramowski rozpoczął już treningi indywidualne. Cały czas w ligowych meczach nie może uczestniczyć Lukáš Kubáň zdyskwalifikowany za kłótnie z arbitrem po zwycięstwie z Kotwicą Kołobrzeg.

Mecz z Radunią Stężyca będzie ostatnim spotkaniem w ramach pierwszej części sezonu. Kolejne spotkania w 2023 roku, a będzie ich jeszcze trzy, odbędą się już w ramach rundy rewanżowej. Ligowe granie w 2023 roku zakończy się w pierwszy weekend grudnia.