94' Koniec meczu.
91' Trzy minuty do końca spotkania.
87' Martin Pribula strzela swoją trzecią bramkę 1667
86' Suchocki ponad bramką główką! 1
85' Boisko opuszcza Jakub Arak, w jego miejsce Tomasz Szatan. 1667

Artykuł

Rafał Remisz, fot. Emil Marecki

Rafał Remisz, fot. Emil Marecki

Remisz: Bolą stracone cztery bramki

17.10.15 01:54   kyn   0  

Po meczu Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec rozmawialiśmy z obrońcą Stomilu Olsztyn Rafałem Remiszem.

Chyba nie spodziewaliście się tak wysokiej porażki, szczególnie po pierwszej połowie?
- Po fatalnym początku, w  którym kolejny raz, nie wiem dlaczego, dostaliśmy szybką bramkę, zagraliśmy naprawdę dobrze, solidnie przede wszystkim w środku pola. Strzeliliśmy dwie bramki i można powiedzieć, że Zagłębie nie stworzyło nic groźnego. Wychodzimy po przerwie, a tu znowu są jakieś przerwy między formacjami, łatwo tracimy piłkę. Trzy razy nas skontrowali i po każdej kontrze straciliśmy bramkę.

Gdzieś zniknęła nasza słynna skuteczność w obronie.
- To mnie najbardziej boli. Na początku sezonu dochodziły nas głosy, że dobrze wyglądamy w obronie, traciliśmy mało bramek. W poprzednim meczu straciliśmy dwie bramki, w tym cztery, to jest dla mnie nie do pomyślenia. Naprawdę trzeba nad tym pracować.

Bierzesz którąś bramkę na siebie? Są one raczej efektem złej gry całej formacji czy całej drużyny?
- Tak na gorąco nie potrafię powiedzieć. Na pewno jakaś wina jest moja czy innych kolegów z obrony, bo mimo, że cały zespół gra w obronie, to obrońcy są przede wszystkim rozliczani z tego ile bramek tracimy. Musimy to na pewno przeanalizować i dołożyć starań by się to nie powtórzyło w przyszłości.

Znów zawiodła też skuteczność. Było sporo sytuacji do zmiany wyniku.
- Rzuciliśmy się do ataku, bo chcieliśmy to odrobić potrafiliśmy sobie stworzyć sytuacje. Nie wykorzystaliśmy ich. Nie wiem skąd się to bierze, może brakuje zimnej krwi w momencie wykończenia, tego ostatniego dotknięcia. Nie mam pojęcia, ale musimy to zmienić koniecznie.

W drugiej połowie byliście w obronie trochę jak porażeni prądem, chyba najsłabsza obrona ze wszystkich meczów w tym sezonie?
- Jeśli chodzi o całą obronę to sam nie mogę się wypowiedzieć, bo jest nas czterech, którzy pracują przede wszystkim nad tym by nie tracić bramek. Bramki traciliśmy po kontrach, była strata w drugiej linii, Zagłębie dobrze to wykorzystało. Wiedzieliśmy, że potrafią dobrze wychodzić z kontrami, ale nie udało się ich zatrzymać. Kilka drobnych błędów i to wystarczyło, żebyśmy przegrali ten mecz.

Więcej informacji o meczu:

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, Rafał Remisz, Zagłębie Sosnowiec, I liga, wywiad, rozmowa, Rozmowa po meczu


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!