Artykuł

Zdjęcie archiwalnej Gazety Olsztyńskiej. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie archiwalnej Gazety Olsztyńskiej. Fot. Emil Marecki

"RetroStomil": Stomil przegrał 0:3 z kadrą Polski

28.03.20 18:50   em   4  

Przy ogłaszaniu wyników plebiscytu na najlepszego piłkarza 75-lecia Stomilu Olsztyn użyliśmy zdjęcia Sylwestra Czereszewskiego z meczu z kadrą reprezentacji Polski. Jeden z naszych czytelników zapytał się z jakiego meczu był to kadr. Odszukaliśmy w naszych archiwach artykuł "Gazety Olsztyńskiej" z 1994 roku. Bo właśnie w lipcu 26. lat temu odbyło się takie spotkanie na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a.

Podopieczni Bogusława Kaczmarka dostali srogą lekcją od reprezentacji Polski, która szykowała się do eliminacji mistrzostw Europy. Ekipa selekcjonera Henryka Apostela wygrała 3:0 z beniaminkiem I ligi (obecnie Ekstraklasa). Na stadion przy al. Piłsudskiego 69a wybrało się wtedy ponad 8. tysięcy widzów. Reprezentacja Polska wygrała 3:0 po golach Dariusza Gęsiora, Ryszarda Czerwca i Piotra Jegora. 

Jak padły bramki? 

0:1 - Dariusz Gęsior otrzymał podanie od Romka Koseckiego, "zakręcił" olsztyńską obroną i zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. 

0:2 - Ryszard Czerwiec otrzymał idealne podanie od Romana Dąbrowskiego i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik. 

0:3 - Wynik spotkania ustalił Piotr Jegor, który wykorzystał błąd olsztyńskiej obrony. 

- Spotkanie nie należało do olśniewających - powiedział po meczu dla "Gazety Olsztyńskiej" Henryk Apostel. - Nic dziwnego, zawodnicy są przecież na finiszu przygotowań do ligi, mają trochę kilometrów w nogach. Dla nas było to typowe kontrolne spotkanie. Zadowolony jestem z gry bramkarzy i obrony. Słabsze momenty miała linia pomocy. Najgorzej jednak oceniam napastników. Mam nadzieję, że następne mecze będą znacznie lepsze. 

- Ze zdziwieniem patrzyłem na moich zawodników - komentował Bogusław Kaczmarek, trener Stomilu. - Sprawiali wrażenie przestraszonych, w ogóle nie realizowali przedmeczowych założeń. Widać było, że brakuje im świeżości, ale mimo to nie powinni aż tak się bać przeciwników. Cieszę się z jednego: że nasi zawodnicy zobaczyli, w którym są miejscu. Kadra sprowadziła ich - mam nadzieję - na ziemię. Podobnie będzie w lidze. Ta lekcja pokory bardzo przyda się zespołowi.

0:1 - Gęsior (18), 0:2 - Czerwiec (58), 0:3 - Jegor (65)

Stomil: Paweł Charbicki - Sławomir Opaliński, Bogusław Oblewski, Tomasz Sokołowski, Andrzej Jankowski, Andrzej Biedrzycki, Czesław Żukowski, Adam Zejer, Sylwester Czereszewski, Dariusz Jackiewicz, Andrzej Jasiński oraz Paweł Róg, Bartosz Jurkowski, Cezary Baca, Bogdan Michalewski, Janusz Prucheński, Waldemar Ząbecki, Piotr Zajączkowski.

Polska: Aleksander Kłak - Jacek Bąk, Tomasz Łapiński, Krzysztof Ratajczak, Tomasz Wałdoch, Marcin Jałocha, Roman Kosecki, Dariusz Szubert, Dariusz Gęsior, Wojciech Kowalczyk, Ryszard Czerwiec oraz Andrzej Woźniak, Roman Dąbrowski, Jacek Grembocki, Piotr Jegor, Waldemar Jaskulski, Kazimierz Moskal.

źródło: Gazeta Olsztyńska

Tagi: Stomil Olsztyn, Polska, Bogusław Kaczmarek, Henryk Apostel, RetroStomil


Komentarze

 1. 29.03.20 09:02 zjs

  Ja też byłem. Siedziałem na trybunie odkrytej.

 2. 28.03.20 22:13 Emilozo

  Ma ktoś bilet z tego spotkania?

 3. 28.03.20 20:55 Emilozo

  Uzupełniłem :)

 4. 28.03.20 19:55 yaca12

  Byłem na tym meczu. Jeszcze chyba Bolo Oblewski czerwoną kartkkę dostał. Czy są składy z tamtego spotkania?

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!