Relacja z meczu Rominta Gołdap - Stomil Olsztyn

2005/2006 - IV liga Gołdap
Stadionowa 5a, 19-500 Gołdap
Rominta Gołdap 3:1 Stomil Olsztyn
0:0
46' Michał Mościński
61' Michał Nowak
64' Michał Nowak
Bramki Grzegorz Lech 87'
Bramki Rominta Gołdap: Błażej Barwicki Michał Kościuch Sebastian Kołodziej Grzegorz Nowak Łukasz Kuniewski Łukasz Kiler Tomasz Ołowniuk Paweł Omilianowicz Michał Mościński (90' Kamil Brzozowski) Michał Nowak (75' Marcin Nowak) Piotr Szułczyński (78' Andrzej Kowalewski)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba Szymon Niestatek Michał Łachacz Dariusz Frankowski Tomasz Żakowski (46' Grzegorz Żytkiewicz) Artur Łazar Przemysław Czerwiński (56' Michał Ruszkiewicz) Grzegorz Lech Jacek Gabrusewicz Dariusz Radziszewski (65' Sebastian Spychała) Tomasz Zahorski
Szczegóły Sędzia: Michał Kowalewski (Kętrzyn)
Widzów: 200 (32 gości)

Piłkarze OKS 1945 w zaległym spotkaniu z Romintą Gołdap przegrali 1:3. Do przerwy był wynik bezbramkowy, jednak po przerwie gospodarze wykorzystali prawie wszystkie swoje sytuacje bramkowe.

"Tomasz

W pierwszej połowie przewagę na boisku mieli goście, ale nie udokumentowali to strzeleniem bramki. Sytuacje strzeleckie mieli Tomasz Zahorski oraz Dariusz Radziszewski. Po jednym strzale naszego najlepszego snajpera piłka wpadła do siatki, jednak Zahorski był na pozycji spalonej. Pierwsza połowa meczu została przedłużona o 10 minut z powodu małych ekscesów na olsztyńskiej ławce trenerskiej, przez które arbiter główny z Kętrzyna musiał przerwać spotkanie. Już na samym początku drugiej połowy Piotr Skiba pierwszy raz musiał wyciągać piłkę z siatki. W niespełna 20 minut OKS 1945 stracił dwie kolejne i Rominta prowadziła 3:0. Piłkarzy gości było stać tylko na honorowego gola. Grzegorz Lech w 87 minucie strzelił do bramki Błażeja Barwickiego. "Jedziemy po zwycięstwo, bo tylko taki rezultat zapewni nam miejsce w górnej części tabeli" - z takim założeniem jechał ponad 200 km Daniel Dyluś. Ta porażka jak się okazało kosztowała go posadę trenerska. W sobotnim spotkaniu na ławce trenerskiej zasiądzie Andrzej Nakielski.

Dzisiaj piłkarze OKS 1945 rozegraja zaległe spotkanie z drużyną Rominta Gołdap. Spotkanie odbedzie się na wyjeździe o godz. 16:00.

Do Gołdapi drużyna jedzie bez kontuzjowanych lewonożnych pomocników Macieja Paszkiewicza i Łukasza Lewandowskiego. Celem zespołu jest wygranie spotkania i zdobycie kolejnych trzech ważnych punktów. W ostatnim spotkaniu podopieczni Daniela Dylusia wygrali 3:0 z Olimpią Olsztynek. Rominta ostatnio złapała zadyszkę - w trzech meczach zdobyła tylko punkt (zremisowała z Mrągowią Mrągowo u siebie, przegrała na wyjeździe z Pagedem Huragan Morąg i w ostatniej kolejce z Granicą Kętrzyn na własnym stadionie). "Mimo wszystko, nie boję się powiedzieć, że jedziemy tam po zwycięstwo. Początek ligi mieliśmy ardzo trudny, ale nie daliśmy się ograć Sokołowi Ostróda i DKS Dobre Miasto, pechowo straciliśmy zwycięstwo z Motorem Lubawa. Teraz drużyna odblokowała się w Olsztynku. W czterech najbliższych kolejkach gramy kolejno z Romintą, Płomieniem Ełk, Startem Nidzica i Warmiakiem Łukta, a więc z rywalami, z którymi powinniśmy zdobywać punkty. Po tych spotkaniach oczekuję 10 oczek i już z dobrej pozycji chcemy przystępować do meczu na własnym stadionie z Olimpią Elbląg." - mówi przed spotkaniem Daniel Dyluś trener OKS-u 1945.