Artykuł

Karol Miller w akcji. Fot. Artur Szczepański

Karol Miller w akcji. Fot. Artur Szczepański

Olsztyn

Rozmowa z Karolem Millerem

06.02.11 14:32   em   1  

Po sobotnim sparingu Stomilowców ze Startem Działdowo porozmawialiśmy chwilę z jednym z zawodników o najdłuższym stażu w Stomilowcach. Mowa o Karolu Millerze, który do olsztyńskiego klubu trafił na początku 2008 roku z Olimpii Kisielice.

- Jesteś jednym z czterech piłkarzy (oprócz Łukasza Gomoły, Marcina Bendera i Piotra Pająskiego - red.), którzy pamiętają grę w A-klasie w barwach Stomilowców. Jak wiele się zmieniło od tamtego czasu?

- Zmian jest bardzo dużo, przede wszystkim zmieniło się to, że gramy o dwie klasy rozgrywkowe wyżej i wciąż mamy ambitne plany, żeby grać w coraz silniejszej lidze. Moim marzeniem jest to, żeby zadebiutować ze Stomilowcami w ekstraklasie w 2016 r. Mam nadzieję, że się nam powiedzie. Przez te trzy lata gry zmieniali się także zawodnicy, przewinęła się ich naprawdę spora ilość.

- Okres przygotowawczy rozpoczęliście 17 stycznia. Jak zajęcia? Ciężko pracujecie pod okiem Dariusza Maleszewskiego?

- Lekko nie jest, chociaż znając trenera to ciężko dopiero będzie. Szczególnie we znaki daje nam się aerobik. Pozdrowienia dla pani prowadzącej ode mnie i kolegów z prośbą o łagodny wymiar kary przy następnym naszym spotkaniu (śmiech - red.). Jeżeli chcemy awansować do III ligi to musimy solidnie przepracować okres przygotowawczy, żeby w trakcie ligi nie było żadnych przykrych niespodzianek. Mamy ciekawych sparingpartnerów, od których możemy się dużo nauczyć.

- W trzech ostatnich sparingach, podobnie jak w lidze często wchodziłeś na boisko w drugiej połowie. Nie odstrasza to Ciebie, że jesteś zmiennikiem w drużynie?

- Jestem ambitny, dlatego taka sytuacja mobilizuje mnie tylko do jeszcze cięższej pracy na treningach i lepszej gry w sparingach, dzięki której może uda mi przekonać trenera i wskoczyć do podstawowej jedenastki pomimo bardzo silnej konkurencji.

- Na co stać drużynę w rundzie rewanżowej?

- Na zakończenie rozgrywek na pozycji premiowanej awansem do III ligi. Mamy silny skład. W tym okienku transferowym doszli naprawdę wartościowi gracze, z którymi ten cel będzie możliwy do osiągnięcia. Potrzebujemy tylko zgrania i odpowiedniego przygotowania, ale myślę ze trener już wszystko sobie zaplanował tak, żeby w czerwcu świętować awans.

em

Fortuna

Tagi: -


Komentarze

  1. 06.02.11 16:31 paragon

    dobry Karol dobry :) pozdrów Ryśka

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!