Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Są pieniądze na nową murawę stadionu miejskiego

25.04.18 11:43   em   7  

Radni Olsztyna zaakceptowali zmiany w budżecie miasta. Tym samym zarezerwowano 6 milionów na modernizację płyty głównej olsztyńskiego stadionu miejskiego. P

Podczas modernizacji ma powstać nowy system drenażu, podgrzewanie płyty, zraszacze oraz nowa murawa.

Projekst stadionu jest tak zrobiony, że nowa murawa będzie w tym samym miejscu, gdy zacznie się w przyszłości modernizacja trybun.

- Harmonogram prac jest bardzo bogaty i zawiera m.in. wymianę starego podłoża, wykonanie podbudowy pod nową murawę, drenaż i odwodnienie płyty boiska, system podgrzewania murawy, montaż automatycznych zraszaczy murawy i wreszcie położenie najwyższej klasy naturalnej trawy z rolek. Wykonanie tej części prac szacuje się na ok. 3,5 mln złotych - czytamy na stronie OSiR-u. - Całość inwestycji uzupełniają takie nieodzowne i kosztowne projekty jak: budowa hydroforni, modernizacja węzła ciepła oraz przyłączenie odwodnienia murawy boiska do kanalizacji deszczowej. Łączny koszt inwestycji, według kosztorysu, ma wynieść ok. 6 mln złotych brutto, ale rzeczywiste i ostateczne liczby będą znane po rozstrzygnięciu przetargu, który zostanie ogłoszony w terminie przewidzianym przepisami

Tagi: stadion Stomilu


Komentarze

 1. 28.04.18 10:46 czerkasow

  PP - nie wiem o co ci kolego chodzi. Przecież stadion nie jest własnością klubu tylko miasta. A jeżeli cena jest za wysoka to odpowiednie służby się tym zainteresują.

 2. 26.04.18 19:33 Piotruś Pan

  I co kolego czerkasow, utrzymanie boiska ma więcej kosztować niż zawodnicy?

 3. 25.04.18 23:03 czerkasow

  Nawet jak zlecimy piętro niżej, to w II lidze są te same wymagania licencyjne co w I.

 4. 25.04.18 18:32 krzyżak

  A ja mam pytanie z innej beczki. Zakładając, że dojdzie do tej modernizacji to kto będzie odpowiadał za utrzymanie tej murawy. Bo jak obecny OSiR to choćby i wydali 60 mln to i tak murawa nie będzie się nadawała do użytku na wiosnę.

 5. 25.04.18 15:57 Wielki Stomil

  Dobrze ze sa pieiadze na taka inwestycje, ale wydaje mi sie ze wszystko robione jest po to aby bylo zeby sie ludzie odpierdolili i widzieli ze cos sie robi! nie mozna usiasc i zastanowic sie nad murawa Hybrydowa ktora wyszla by tyle samo a niema tyle chodzenia przy niej moze wytrzymac dluzej i co najwazniejsze dla nas mozna na niej czesciej grac wiec rozwiazuje to kupe problemow bo mlodzi mieli by gdzie grac a nie musza sie tulac po regionie!

 6. 25.04.18 15:36 stomil 14/88

  W Legnicy kosztowała 2,7miliona A reszta to odprawy.

 7. 25.04.18 14:14 Piotruś Pan

  To bedzie najdrozsza murawa na 3 poziomie rozgrywek w Europie

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.