Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Rys. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Rys. Paweł Piekutowski

"Skarb kibica" - runda wiosenna 2021/2022: Sztab szkoleniowy

25.02.22 10:32   em   0  

Przedstawiliśmy całą kadrę zawodników przed rundą wiosenną I ligi. Czas teraz przyjrzeć się sztabowi szkoleniowemu, który pracuje z olsztyńskimi zawodnikami.

Pozostała część "Skarbu kibica" - runda wiosenna 2021/2022:

Od czerwca 2021 roku drużynę prowadzi Adrian Stawski. To jemu zarząd klubu powierzył misję utrzymania zespołu w I lidze. Wcześniej szkoleniowiec związany był jedynie z Bytovią Bytów, z którą spadł do II ligi. Po ostatnim meczu z Arką Gdynia (przegrany 0:6 - red.) dyskutowano, czy nie zmienić szkoleniowca, ale zarząd Stomilu nie podjął się zmian w drużynie.

Adrian Stawski ma dwóch asystentów. Jednym z nich jest były zawodnik i prezes Stomilu Olsztyn - Grzegorz Lech, a drugim jest Jakub Żukowski, który pełni także funkcję analityka. Ostatnio przebywał na stażu w Lechii Gdańsk.

Przez wiele lat tę funkcję trenera bramkarz pełnił Sylwester Wyłupski, który teraz współpracuje z Sokołem Ostróda. Teraz Przemysław Norko odpowiada za przygotowanie bramkarzy Stomilu. W karierze piłkarskiej grał m.in. w Pogoni Szczecin, Zagłębiu Lubin czy Ruchu Chorzów.

W sztabie szkoleniowym jest dwóch fizjoterapeutów: Paweł Załęski oraz Jacek Aptowicz. Ten pierwszy uczestniczy we wszystkich treningach Stomilu Olsztyn.

Od 26 lat lekarzem Stomilu Olsztyn Mariusz Siergiej. Zaczynał współpracę z Dumą Warmii jeszcze w czasach ekstraklasy.

Kierownikiem w sezonie 2021/2022 jest były piłkarz Stomilu Olsztyn - Paweł Głowacki.

Do sztabu szkoleniowego dołączył fizjolog profesor Zbigniew Jastrzębski, który pomaga trenerowi Stawskiemu układać plan pracy z drużyną. Jastrzębski był odpowiedzialny m.in. za proces przygotowania reprezentacji Polski do mistrzostw świata w 2006 roku, będąc członkiem sztabu szkoleniowego Pawła Janasa. Pracował w wielu klubach Ekstraklasy.

Każdy z piłkarzy może liczyć na współpracę z psychologiem sportowym Dariuszem Nowickim. Pochodzący z Olsztyn specjalista nie jest osobą anonimową w środowisku sportowym. W latach 1997-2000 był koordynatorem ds. psychologii programu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 oraz koordynator ds. psychologii programu przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City 2002.

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga, Skarb kibica, Stomil Olsztyn skarb kibica - runda wiosenna 2021/2022, Adrian Stawski, Grzegorz Lech, Jakub Żukowski, Przemysław Norko, Paweł Głowacki, Jacek Aptowicz, Paweł Załęski, Dariusz Nowicki, Zbigniew Jastrzębski


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.