Artykuł

Stadion Stomilu w Olsztynie lata świetności ma już dawno za sobą, fot. Emil Marecki

Stadion Stomilu w Olsztynie lata świetności ma już dawno za sobą, fot. Emil Marecki

Olsztyn

Stadionu jednak nie będzie...

31.01.12 23:10   kom   13  

Dzień przed oficjalną konferencją prezydenta Piotra Grzymowicza w sprawie budowy nowego stadionu dziennikarze "Gazety Wyborczej" poinformowali czytelników o wycofaniu się wszystkich podmiotów zainteresowanych tą inwestycją.

Aby mieć stuprocentową pewność, olsztynianie powinni jednak poczekać do środowej konferencji prasowej. Zdaje się jednak, że hiobowe wieści mogą się potwierdzić tym bardziej, że już od rana pewne było wycofanie się z przetargu jednego chętnego - Miastoprojekt Wrocław. Na placu boju pozostali jednak jeszcze dwaj deweloperzy: ECE Polska oraz Echo Investment. Ci, jak dowiedziała się GW, również nie wybudują stadionu w Olsztynie. Przyczyną mają być zbyt wygórowane warunki ze strony miasta, brak czasu na omówienie kwestii spornych i zbyt szybki termin na składanie ostatecznych wniosków.

Blisko 15 miesięcy negocjacji idzie na marne. Co dalej ze stadionem?

- Są jeszcze inni inwestorzy, którzy nie brali udziału w tych negocjacjach, a teraz zapewne z chęcią przystąpią do rozmów - powiedział Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dodał również, że kolejne negocjacje potrwają krócej, choć niewiele. Wszystko zatem rusza niemal od nowa, a widmo nowego stadionu zdaje się być marzeniem ściętej głowy.

Budowa stadionu wraz z galerią handlową miała być jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych Olsztyna. Wydaje się więc, że torpedowanie wszelkich inicjatyw związanych z budową obiektu sportowego przez osoby lobbujące na rzecz powstania Galerii Warmińskiej, przyniosły wymierne korzyści. Stadionu nie doczekamy się przez kolejnych kilka/kilkanaście lat.

Olsztyńscy kibice mają prawo zastanawiać się nad przyszłością swojego klubu, którego rozwój jest ograniczony w głównej mierze przez braki infrastrukturalne. Czy ma to oznaczać stałe przenosiny Stomilu do Ostródy i ostateczną realizację "Miasta wolnego od futbolu"? Czas pokaże.

Tagi: Olsztyn, stadion Stomilu, budowa stadionu, Piotr Grzymowicz


Komentarze

 1. 01.02.12 15:47 Damiano(S)

  mozna byloby sie zebrac duzo ekipa i isc pod ratusz i pokazac Grzymowiczowi jak baaardzo nam zalezy na nowym stadionie!!! wtedy by sie on zdziwil ze jestesmy za Stomilem jak i za nowym Stadionem :) obiecanki cacanki a glupiemu radosc

 2. 01.02.12 15:40 Damiano(S)

  panowie ja powiem tak. jezeli by Malkowski wygral wybory to by nam szybciej wybudowal stadion niz Grzymowicz. Pan Grzymowicz duzo obiecuje ale i tak nic z tego nie robi. Malkowski wiele zrobil dla Olsztynia niz Grzymowicz. nie mozemy na to pozwolic zeby to tak sie dzialo!!! SPW!!!

 3. 01.02.12 12:50 knicks

  Stadionu nie ma, to niech SBN chociaż otworzą

 4. 01.02.12 12:28 rysiek

  no to gratulacje dla tych co głosowali na pana G.w olsztynie mamy wszystko.pan G siedzi na dupie i nic nie robi!!!ale najważniejsze ze kasa leci.chodzi tylko na spotkania i miche cieszy.basen sobie przypisuje co zaczął pan małkowski który powinien wrócić na stołek.za panowania pana G wszyscy się już śmieją że Olsztyn leży koło Ostródy.miasto o wiele mniejsze a ma wszystko.stadion.obwodnice,zajebisty basen a u nas wielkie gówno.panowie trzeba iść dzisiaj na spotkanie i powiedzieć mu co o nim myślimy.a teraz prośba do firmy INDYKPOL CHODŻCE DO STOMILU ZOSTAWCIE TĄ SIATKÓWKĘ I WSTYDU SOBIE NIE RÓBCIE.W STOMILU JEST PRZYSZŁOŚĆ.

 5. 01.02.12 10:38 S.M.P.

  tak jak pisze Kot, niezależnie od tego na kogo zagłosujemy (czy zagłosowaliśmy) budowa stadionu jako inwestycji miasta Olsztyn jest kwestią priorytetów w planowaniu inwestycji miejskich, a stadion niestety był i będzie na tej liście daleko daleko za tramwajami, buspasami, dworcami, rewitalizacją teatru, pływalniami, czy choćby sadzeniem nowych drzewek wzdłuż Sielskiej. Nam "zwykłej gawiedzi" pozostaje tylko być obserwatorem tego marnego teatrzyku...

 6. 01.02.12 10:35 BATIGOL

  NICH TERAZ ARBUZ ODDA ZE SWOJEJ KIESZENI PIENIĄDZE ,KTÓRE ZAPŁACIŁ FIRMIE DORADCZEJ I WPŁACI JE NA KONTO STOMILU!!!

 7. 01.02.12 09:43 Kot

  Wybór między Grzymowiczem, Czesławem Jerzym Małkowskim i Januszem Cichoniem (lub innym kandydatem peło) to jak wybór między sraczką, rozwolnieniem i biegunką. Czego byśmy nie wybrali, to i tak stadionu by nie było.

 8. 01.02.12 08:22 czerkasow

  Teraz to wszyscy za Cześkiem, a ostrzegałem że Arbuzowi nie można wierzyć, tylko wszyscy mnie besztali ... Na pocieszenie zostaje fakt, że Szczecinowi też partnerstwo publiczno-prywatne w sprawie stadionu Pogoni swego czasu nie wyszło ...

 9. 01.02.12 08:12 POJEZIERZE NA 100%

  co za chu.j obiecuje a teraz co najlepiej wszyscy pod ratusz to się zesra ze strachu i szybko nam wybuduje ten stadion

 10. 01.02.12 07:54 chodi

  MAŁKOWSKI WRÓĆ!!! Jeżeli to będzie prawda to trzeba niech wszyscy kibice to zapamiętają i podziękujemy ślicznie panu Grzymowiczowi w następnych wyborach... ŚRODKOWYM PALCEM!!!

 11. 01.02.12 00:41 stomil olsztyn forever

  Co za frajer. Inne okreslenie nie przychodzi mi teraz do glowy. Z takim podejsciem zycze panu Grzymowiczowi powodzenia w nastepnych wyborach ;) Idiota.

 12. 01.02.12 00:28 Jalok

  ŻENADA, JAK TO POWIEDZIAL KIEDYS JAN TOMASZEWSKI: "TEGO PANA NIE MOŻNA WYRZUCIC, TRZEBA GO PO PROSTU WYPIE.DOLIĆ!"

 13. 31.01.12 23:47 Pshemko

  A co myśleliście Ze grzymowicz wybuduje wam stadion? Przecież on tak powiedział, bo wiedział że nie wygra wyborów z MAłkowskim dlatego skusił nas do zagłosowania ( jeszcze nie moglem głosować ). Mam nadzieje, że prędzej czy później się wybuduje stadion na 15 tyś. jak w Kielcach

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!