Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - GKS Stawiguda

5 goli i awans

Wojewódzki Puchar Polski 2021/2022 (Runda wstępna, 24.VII.2021 r.) Olsztyn - stadion Warmii
Stomil II Olsztyn 5:1 GKS Stawiguda
3:0
27' Filip Szabaciuk
33' (k) Igor Zapałowski
39' Igor Zapałowski
47' Mateusz Drabiszczak
74' Jakub Brdak
Bramki ? 81
Bramki Stomil II Olsztyn: 42. Rafał Olszewski - 64. Filip Szabaciuk, 60. Adrian Morawski, 61. Igor Zapałowski, 65. Oskar Wojnach (56, 17. Jakub Kamiński) - 20. Mateusz Drabiszczak (63, 70. Szymon Giłowejno), 52. Jakub Babalski, 54. Dawid Drzewiecki (49, 11. Dawid Kuształa), 14. Mateusz Szenfeld (66, 69. Martyn Rybak), 53. Marcel Abramczyk (49, 68. Jakub Rudnicki) - 55. Jakub Brdak.
GKS Stawiguda:

Stomil II Olsztyn wygrał 5:1 z GKS-em Stawiguda i awansował do I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej fazie pucharu zagramy z Tęczą Biskupiec.

Podopieczni Adama Zejera pewnie wygrali z drużyną występującą w A-klasie, którą prowadzi także były Stomilowiec - Bogdan Michalewski.

Do przerwy Stomil Olsztyn prowadził 3:0, a gole strzelali sami obrońcy. Najpierw Filip Szabaciuk z bliskiej odległości trafił po zamieszaniu w polu karnym. Dwa gole strzelił Igor Zapałowski. W 33 minucie celnie trafił z karnego, po faulu na Jakubie Brdaku, a 6 minut później głową trafił po stałym fragmencie gry.

W drugiej połowie na stadionie Warmii kibice obejrzeli dwa gole. W 47 minucie Mateusz Drabiszczuk uderzył mocno po długim rogu z prawej strony boiska. Na 5:0 trafił Jakub Brdak po strzale z woleja, po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego.

Goście honorową bramkę strzelili w 81 minucie po akcji lewą stroną. Zawodnik GKS-u dośrodkował w pole karne i... piłka wpadła prosto w okienko.

Za tydzien w I rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski Stomil II Olsztyn zagra z Tęczą Biskupiec.

W sobotę o godz. 17:00 na stadionie Warmii Olsztyn rezerwy Stomilu zmierzą się w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski z GKS-em Stawiguda.

W Stomilu mają zagrać zawodnicy z rocznika 2004, którzy niedawno bardzo dobrze prezentowali się w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Niestety skład olsztynian będzie wyraźnie przetrzebiony.

Z kadry CLJ zabraknie: Dawida Grablewskiego (wrócił do DKS-u Dobre Miasto), Jakuba Litera (testy w Pisie Barczewo) i Konrada Gawrysia (trenuje w DKS-ie Dobre Miasto). Na międzynarodowym obozie pod patronatem Bayernu Monachium trenuje Mateusz Sobotka, a z Granicą Kętrzyn Seweryn Strzelec.

Poza tym pod znakiem zapytania stoją występy Bartosza Florka, który może być kolejnym zawodnikiem opuszczającym Stomil w przerwie letniej, oraz Jakuba Banula, który narzeka na problemy zdrowotne. Możliwe, że kadrę zespołu uzupełni Filip Szabaciuk. Zespół poprowadzi trener Adam Zejer.

GKS Stawiguda w zakończonym sezonie zajął ostatnie miejsce w klasie okręgowej z dorobkiem 8 punktów w 30 meczach i obecnie jest zespołem A klasy.