Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Granica Kętrzyn

Bez szans w meczu z Granicą

IV liga 2020/2021 (26. kolejka, 2.V.2021 r.) Mrągowo
Stomil II Olsztyn 1:4 Granica Kętrzyn
0:4
63' Kamil Dajnowski Bramki Łukasz Swacha-Sock 2'
Jakub Jurczak (s) 18'
Łukasz Swacha-Sock 36'
Marcin Dwulat 40'
Bramki Stomil II Olsztyn: 1. Alan Szerejko - 9. Kacper Walendykiewicz (79, 10. Konrad Krogól), 6. Szymon Dowgiałło, 24. Jakub Jurczak, 55. Łukasz Sadowski (73, 19. Kacper Grzeszczyk), 20. Mateusz Jońca - 21. Łukasz Jegliński (46, 26. Jakub Kisiel), 18. Hubert Świder, 16. Kamil Dajnowski, 17. Bartosz Pieńczykowski - 77. Michał Żukowski (46, 97. Łukasz Borkowski).
Granica Kętrzyn: 12. Kamil Jaworski - 2. Marcin Dwulat, 4. Bartłomiej Czerniakowski, 5. Paweł Turczyn (90, 19. Adrian Czerniakowski), 7. Nikita Torgaszow (81, 15. Krzysztof Jaskólski), 8. Paweł Miłoszewski, 11. Łukasz Swacha, 13. Paweł Aleksandrowicz (30, 6. Konrad Baran), 14. Maciej Kotarba, 16. Jakub Brych, 27. Tomasz Bobrowski.

Rezerwy Stomilu Olsztyn wygrały w Mrągowie 1:0 drugą połowę meczu z Granicą Kętrzyn. Gola dla naszej drużyny zdobył Kamil Dajnowski. W całym meczu padł wynik 1:4.

Wynik meczu otworzył w 2. minucie Łukasz Swacha-Sock, strzelając bramkę z rzutu wolnego z okolic 25. metra. W 18. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Jakub Jurczak umieścił piłkę we własnej bramce. W 36. minucie akcję lewą stroną przeprowadziła Granica, Alan Szerejko odbił piłkę, do której dopadł Łukasz Swacha-Sock i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. 4 minuty później ponownie Alan Szerejko odbił piłkę, co wykorzystał tym razem Marcin Dwulat.

Stomil II grał bardzo ambitnie, z werwą, determinacją i rozegrał kapitalne spotkanie. W pierwszej połowie olsztyńska drużyna trafiła w spojenie słupka z poprzeczką oraz w słupek. Ponadto raz Łukasz Jegliński wypuścił młodszego kolegę na sytuację sam na sam, ale ten uderzył nad bramką. Efektem dobrej gry Stomilu była bramka Kamila Dajnowskiego w 63. minucie gry, który zdecydował się na strzał z dystansu, po którym skapitulować musiał Kamil Jaworski. Niemniej liczbą okazji do zdobycia bramki można by śmiało obdzielić kilka meczów, dzięki czemu dzisiaj możemy mówić o sukcesie drużyny rezerw, która wygrała jedną połowę z wyżej notowaną Granicą Kętrzyn.

Rezerwy Stomilu II Olsztyn w niedzielę (2 maja) zagrają z Granicą Kętrzyn. Mecz odbędzie się w Mrągowie. Początek o godz. 11.

Rezerwy Stomilu Olsztyn cały czas nie mogą zacząć regularnie punktować. Spadek do klasy okręgowej zbliża się niestety coraz bardziej, ale cały czas są matematyczne szanse na pozostanie w forBET IV lidze.

Nasza drużyna w ostatnim meczu przegrała 1:4 z Polonią Lidzbark Warmiński, a przez większość meczu musiała grać bez nominalnego bramkarza, po tym jak palca złamał Jacek Troshupa.

W najbliższą niedzielę Stomil II w roli gospodarza w Mrągowie podejmie Granicę Kętrzyn. Rywale znajdują się obecnie w środku stawki, w tym sezonie zgromadzili 36 punktów.

W rundzie jesiennej Stomil przegrał w Kętrzynie 0:4.