Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Olimpia Olsztynek

Grad goli w Olsztynku

IV liga 2020/2021 (4. kolejka, 16.VIII.2020 r.) Koniec Olsztynek
Stomil II Olsztyn 5:5 Olimpia Olsztynek
2:1
24' Szymon Dowgiałło
45' Sebastian Puszkar
51' Szymon Rak
65' Łukasz Borkowski
79' Hubert Szramka
Tomasz Berent cz
Bramki Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 6. Jan Dziemidowicz, 4. Szymon Dowgiałło, 66. Łukasz Sadowski - 7. Sebastian Puszkar, 73. Hubert Szramka, 21. Hubert Świder, 19. Kacper Grzeszczyk (75, 21. Marcel Supranowicz) , 8. Maciej Serbintowicz, 71. Łukasz Borkowski - 9.Szymon Rak (65, 10. Konrad Krogól)
Olimpia Olsztynek: 12. Adrian Wółkiewicz - 18. Bartosz Dobroński, 5. Łukasz Duch, 8. Paweł Duch, 11. Kacper Golks, 10. Tomasz Jagielski (46, 89. Piotr Żórański), 15. Dawid Kowalczyk (80, 21. Tomasz Berent), 7 Sylwester Pechta, 9. Radosław Pisarkiewicz (46, 6. Marcin Wronka), 14 Paweł Szantar, 3. Kacper Szumacher (80, 13. Szymon Mierzejewski).
Szczegóły Widzów: 80.
Mecz rozgrywany jest w Olsztynku, ale formalnie gospodarzem był Stomil II.

W meczu 4. kolejki IV ligi rezerwy Stomilu zremisowały 5:5 z Olimpią Olsztynek. Mecz rozgrywany był w Olsztynku, ale formalnie gospodarzem był zespół z Olsztyna.

Pierwsza połowa dość wyrównana, ale z lekką przewagą Stomilu, czego udokumentowaniem były strzelone dwie bramki. Na prowadzenie wyszedł Stomil po bramce Szymona Dowgiałło, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego.

W 37. minucie Olimpia doprowadziła do remisu po ładnej akcji, która wykończył Łukasz Duch. Gdy wydawało się, że I część spotkania zakończy się remisem, ładnie dośrodkował Maciej Serbintowicz, Sebastian Puszkar wykorzystał nieporozumienie olsztyneckiej defensywy, wyskoczył najwyżej i trafił od słupka.

Dobrze zaczęła się II połowa, bo już w 51. minucie Szymon Rak wykorzystał dogranie Puszkara i podwyższył wynik. W 59. minucie Olimpia zmniejszyła straty. Najpierw Kanclerz wybronił strzał z dystansu i dobitkę z 5 metrów, ale skapitulował po rzucie rożnym, gdy Dawid Kowalczyk najwyżej wyskoczył do piłki i skierował piłkę do siatki. Już w 65. minucie było 4:2 gdy ładnym strzałem popisał się Łukasz Borkowski, a dwie minuty później 4:3, gdy ponownie do olsztyńskiej bramki trafił Duch.

W 73. minucie było już 4:4, gdy na listę strzelców wpisał się Bartosz Dobroński. Stomil nie odpuszczał. W 79. min Hubert Szramka minął bramkarza Olimpii i strzelił bez problemów piątą bramkę dla rezerw Dumy Warmii. Nie dawała za wygraną również Olimpia, która znów doprowadziła do remisu. W 83. minucie bramkę strzelił Piotr Żurański.

Jeszcze w ostatniej akcji meczu Borkowski powinien dać zwycięstwo Stomilowi, ale nie wykorzystał idealnego wyłożenia Szramki.

kyn

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 20:06:12

95' Koniec meczu.
95' W ostatniej akcji meczu powinno być 6:5! Szramka wystawił na 3 metr Borkowskiemu , ale ten ponad bramką!!! 1414
94' Olimpia mogła wyjść na prowadzenie, na szczęście strzał ponad poprzeczką! 171
84' I znów remis! Na 5:5 trafia Piotr Żórański! 171
81' Kanclerz znów na wysokości zadania, wybija groźny strzał na rzut rożny! 171
79' Hubert Szramka znów daj nam prowadzenie. Minął bramkarza i trafił do pustaka! 1414
75' Boisko opuszcza Kacper Grzeszczyk , w jego miejsce Marcel Supranowicz 1414
74' 4:4! Bartosz Dobroński daje remis Olimpii! 171
71' Krogól trafia w słupek , ale tez był na spalonym! 1414
71' Borkowski trafia z bliska , ale był na spalony! 1414
68' Łukasz Duch trafia na 4:3 po indywidualnej akcji. Strzał z 10 metrów. 171
65' 65 ! 4:2 dla Stomilu Łukasz Borkowski wykorzystuje Sam na sam! 1414
64' Boisko opuszcza Szymon Rak , w jego miejsce Konrad Krogól. 1414
61' Rak nie trafia głową z 5 metrów! był jednak i tak na spalonym! 1414
59' Bramka na 3:2. Po rzucie rożnym z główki strzela Dawid Kowalczyk! 171
58' Olimpia powinna strzelić bramkę. Kanclerz obronił strzał z dystansu, dobitkę posłał na rzut rożny! 171
52' Szymon Rak! Puszkar dośrodkował i a Rak posłał piłkę do bramki! 1414
48' Koniec pierwszej połowy.
48' Puszkar daje prowadzenie Stomilowi! W ostatniej akcji I połowy dorzucił Serbintowicz i nasz zawodnik wyskoczył najwyżej i strzelił od słupka! 1414
39' Bardzo ładna akcja Olimpii, ale piękną paradą popisuje się Kanclerz! 171
38' Ładna akcja Olimpii i Łukasz Duch daje remis ekipie z Olsztynka! 171
26' Rzut rożny , najwyżej wyskakuje Dowgiałło i Stomil prowadzi! 1414
25' Szymon Rak trafia w słupek! 1414
19' Hubert Szramka z rzutu wolnego z 30 merów wprost w bramkarza.
18' Olimpia powinna prowadzić. Zawodnik z Olsztynka minął Kanclerza, ale oddał za lekki strzał i Łukasz Sadowski wybił z linii bramkowej! 171
11' Kontra Olimpii, Kanclerz broni sam na sam, ale zawodnik z Olsztynka na spalonym.
7' Stomil miał rzut wolny, przekombinował. Olimpia wyszła z kontrą, ale na szczęście bez straty bramki.
1' Gramy!

Piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają w niedzielę (16 sierpnia) spotkanie 4. kolejki IV ligi. Podopieczni Pawła Głowackiego zagrają w Olsztynku z miejscową Olimpią.

Olsztyńska drużyna po trzech rozegranych kolejkach ma na swoim koncie 6. punktów. Sezon zaczął się od wysokiego zwycięstwa 6:0 z Warmią Olsztyn, potem Stomil wygrał 3:1 z Błękitnymi Pasym, a w zeszłym tygodniu przegrali 1:3 z Jeziorakiem Iława.

Z drużyną ponownie trenuje Szymon Rak, który nie pojechał z pierwszą drużyną na obóz do Suwałk, ale nie wiadomo, czy będzie do dyspozycji, bo w każdej chwili może zostać wypożyczony do innego klubu.

Paweł Głowacki nie będzie miał do dyspozycji piłkarzy z drużyny juniorów młodszych, bo ci będą grali w swoim spotkaniu ligowym.

Olimpia Olsztynek to tegoroczny beniaminek IV ligi. Awans wywalczyli w barażowym meczu pokonująć w Mrągowie Romintę Gołdap. W tegorocznym sezonie zgromadzili raptem 1. punkt.

Mecz odbędzie się w niedzielę (16 sierpnia) o godz. 11 w Olsztynku. Formalnie to drużyna Stomilu będzie gospodarzem tego spotkania.