Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Start Nidzica

Rezerwy Stomilu Olsztyn przegrały w Nidzicy

Paweł Sobotka 44'
Robert Sobotka 76'
Paweł Sobotka 88'
kartki Robert Sobotka ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 88. Michał Leszczyński - 87. Łukasz Buder, 5. Bartosz Maternik, 4. Paweł Sędrowski, 3. Wojciech Dziemidowicz (79, 16. Dariusz Gawryś) - 9. Wojciech Dubis, 10. Tomasz Laskowski (46, 21. Dawid Szymonowicz), 14. Piotr Łysiak, 7. Karol Żwir, 13. Paweł Kaszubski (46, 11. Piotr Wypniewski) - 20. Andrzej Mański (56, 22. Jakub Krajewski).
Start Nidzica: 1. Damian Dąbrowski - 17. Robert Sobotka (79, 19. Dominik Bróździński), 6. Paweł Sobotka, 5. Piotr Kołakowski, 18. Michał Zieliński, 3. Rafał Ławicki, 10. Mateusz Szczypiński, 7. Adrian Roczeń (63, 14. Andrzej Boguniecki), 27. Kamil Rutkowski, 11. Kamil Pawlak (53, 9. Grzegorz Mróz), 8. Jakub Stasiukiewicz (69, 13. Paweł Napiórkowski).
Szczegóły sędziował: Tomasz Grysz (Iława).

Piłkarze drugiej drużyny fatalnie rozpoczęli rozgrywki IV ligi. Podopieczni Michała Alancewicza przegrali w Nidzicy 0:4. W tym spotkaniu formalnie gospodarzem była olsztyńska drużyna.

Katem zespołu z Olsztyna okazali się bracia Sobotka. Robert i Paweł na zmianę pokonywali bramkarza Michała Leszczyńskiego. Do przerwy Start Nidzica prowadził 2:0, w drugiej połowie padły także dwie bramki i ostatecznie kibice Startu mogli się cieszyć ze zwycięstwa 4:0.

- Wszyscy w klubie myśleliśmy, że po sukcesach juniorów i juniorów młodszych, Ci sami chłopcy będą stanowili o sile drugiego zespołu. Niestety dzisiaj boisko i silny fizycznie rywal pokazał, że chłopcy muszą jeszcze dużo pracować, aby zaistnieć w piłce seniorskiej. Nie załamujemy rąk. Gramy dalej, bo w tej ekipie drzemie potencjał. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy jeszcze ze trzech doświadoczonych zawodników jak Paweł Sędrowski, którzy pokierują naszą młodzieżą i dopiero wtedy możemy oczekiwać wyników i progresu naszej młodzieży - powiedział po meczu Michał Alancewicz, trener Stomil II Olsztyn.

W następnej kolejce rezerwy jadą do Pasymia zagrać z miejscowymi Błękitnymi.

Mini-relacja live:

90' - koniec spotkania. "Biało-niebiescy" zaczynają sezon od porażki ze Startem 0:4.

88' - czwarty gol dla Startu. Autorem bramki Paweł Sobotka.

80' - dziesięć minut do końca spotkania. Wynik bez zmian.

79' - Gawryś za Dziemidowicza.

76' - trzeci gol w tym meczu dla drużyny z Nidzicy. Po raz drugi Michała Leszczyńskiego pokonuje Robert Sobotka.

56' - trzecia zmiana w olsztyńskim zespole. Z boiska schodzi Mański, a w jego miejsce pojawia się Krajewski.

46' - rozpoczęła się druga część spotkania. W "biało-niebieskich" boisko opuścili Laskowski i Kaszubski, w ich miejsce Szymonowicz i Wypniewski.

45' - koniec pierwszej części spotkania.

44' - druga bramka dla nidziczan. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Sobotka.

33' - olsztynianie tracą bramkę. Michała Leszczyńskiego pokonał Robert Sobotka.

1' - spotkanie rozpoczęte.

Przed meczem - Michał Alancewicz do gry desygnował następujących zawodników: 88. Michał Leszczyński - 87. Łukasz Buder, 5. Bartosz Maternik, 4. Paweł Sędrowski, 3. Wojciech Dziemidowicz - 9. Wojciech Dubis, 10. Tomasz Laskowski, 14. Piotr Łysiak, 7. Karol Żwir, 13. Paweł Kaszubski - 20. Andrzej Mański.

Przed meczem - "Biało-niebiescy" grają w Nidzicy w roli gospodarza.