Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Polonia Lidzbark Warmiński

Bramki padały po przerwie

IV liga 2019/2020 (2. kolejka, 14.08.2019 r.) Lidzbark Warmiński
Stomil II Olsztyn 2:0 Polonia Lidzbark Warmiński
0:0
47' Karol Landowski
68' Aleksander Kowalski
Bramki
kartki
Bramki Stomil II Olsztyn: Michał Leszczyński - Kamil Niewiadomski, Aleksander Kowalski, Patryk Baran (90 Sebastian Puszkar), Wojciech Dziemidowicz - Karol Landowski (77 Maciej Serbintowicz), Jakub Jurczak, Hubert Szramka, Koki Hinokio, Dawid Rudnik (90 Marcel Supranowicz) - Szymon Rak (81 Mateusz Jońca)
Polonia Lidzbark Warmiński:
Szczegóły

Relacja

Druga drużyna Stomilu w II kolejce IV ligi pokonała w Lidzbarku Warmińskim miejscową Polonię 2:0. Biało-Niebiescy wystąpili w tym meczu w roli gospodarzy. Bramki dla Stomilu strzelali Karol Landowski i Aleksander Kowalski.

W meczu wystąpił nowy zawodnik Stomilu Kamil Niewiadomski, który w środę podpisał kontrakt z Duma Warmii. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a bohaterem pierwszej części gry okazał się Michał Leszczyński, który w ostatniej akcji tej części gry obronił rzut karny.

Po przerwie pretendenci do gry w I składzie Stomilu wzięli się do roboty i w ciągu 22 minut strzelili dwie bramki. Już minutę po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Karol Landowski, a dziesięć minut później wynik, fantastycznie strzelając podcinką, podwyższył Aleksander Kowalski.

- Powiedziałem, że ja i mój sztab będziemy odpowiadali za rezerwy, żeby był porządek - powiedział po meczu trener Piotr Zajączkowski. - Pracowałem już w różnych klubach, gdzie za drugą drużynę odpowiadali inni szkoleniowcy i zawsze była fuszerka. My jesteśmy na meczach, prowadzimy zespół, do pomocy mamy jeszcze Pawła Głowackiego. Zawodnicy wiedzą o co walczą i są zmotywowani i tylko się cieszyć, że w tym meczu zagrała praktycznie cała nasza młodzież i nie ulękła się bardziej doświadczonych piłkarzy, bo trzeba zauważyć, że wielu piłkarzy Polonii ma ogranie nawet na poziomie pierwszoligowym czy drugoligowy. Na pewno też byli zmotywowani, by nas pokonać. Zagraliśmy bardzo mądrze. Ważnym momentem był obroniony rzut karny w 45. minucie przez Leszczyńskiego, Przetrwaliśmy początek pierwszej połowy, gdy bardzo groźnie strzelał Paweł Łukasik, wyprowadziliśmy atak szybki, jeden, drugi i mamy zwycięstwo, z czego się bardzo cieszymy. Jesteśmy liderem, co jest bardzo motywujące i budujące młodych piłkarzy.

em


Zapowiedź

W II kolejce IV ligi piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają w Lidzbarku Warmińskim z Polonią. Formalnie gospodarzem tego spotkania będzie olsztyńska drużyna. Początek spotkania o godz. 18.

Całą organizacją spotkania zajmie się klub z Lidzbarka Warmińskiego. Wstęp na to spotkanie będzie płatny: 10 złotych (normalny), 5 złotych (kobiety oraz młodzież w wieku 16-20 lat), 3 złote (młodzież w wieku 10-16 lat), darmowy dla dzieci do lat 10.

Obydwa zespoły bardzo dobrze rozpoczęły tegoroczne rozgrywki IV ligi. Stomil II jest liderem po tym jak rozgromił 6:0 Błękitnych Orneta. Polonia Lidzbark Warmiński przed własną publicznością pokonała 3:1 Jezioraka Iława.

Drużynę beniaminka prowadzi były piłkarz Stomilu Olsztyn z czasów Ekstraklasy - Czesław Żukowski. Przed sezonem przyszedł do klubu z Lidzbarka Warmińskiego z Huraganu Morąg. W kadrze ma do dyspozycji byłych zawodników olsztyńskiego klubu: Pawła Łukasika oraz Mateusza Jurczaka.

Niestety między tym spotkaniem, a piątkowym meczem w Opolu nie będzie różnicy 48 godzin i dlatego szkoleniowcy nie będą mogli skorzystać ze wszystkich zawodników z szerokiego składu Stomilu. W Lidzbarku Warmińskim w akcji zobaczyły głównie młodzież naszego klubu.

emJak stawiali typerzy

1
X
2
 • 75% na zwycięstwo gospodarzy
 • 4.17% na remis
 • 20.83% na zwycięstwo gości

Typowanie

Wynik poprawnie wytypowali:

 • alus0603
 • Jabedaya
 • justynka

Gratulujemy!Najczęściej typowane wyniki

 • 2:1 - 16.7%
 • 3:1 - 16.7%
 • 4:1 - 12.5%
 • 2:0 - 12.5%
 • 1:3 - 4.2%