Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok

2013/2014 - Sparing nr 3 Bucz
Stomil Olsztyn 1:2 Jagiellonia Białystok
1:1
41' (k) Grzegorz Lech Bramki Dani Quintana 5'
Tomasz Porębski 79'
Bramki Stomil Olsztyn: (I połowa) Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Dawid Szwarga, Rafał Remisz, Wojciech Dziemidowicz - Bartosz Papka, Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Dominik Kun - Szymon Kaźmierowski. (II połowa) Michał Leszczyński - Paweł Tomkiewicz, Dawid Szymonowicz, Arkadiusz Mroczkowski, Kamil Hempel - Piotr Darmochwał, Piotr Łysiak, Daniel Michałowski, Paweł Łukasik, Jakub Zejglic - Tomasz Bzdęga.
Jagiellonia Białystok: Tomasz Ptak - Jonatan Straus (46 Alexis Norambuena), Ugochukwu Ukah (56 Tomasz Porębski), Martin Baran (56 Zdenko Kaprálik), Jakub Tosik (68 Andrzej Niewulis, 78 Mateusz Żebrowski) - Tomasz Kupisz (56 Paweł Drażba, 78 Emil Gajko), Tomasz Bandrowski (61 Michał Pawlik), Rafał Grzyb (84 Adam Waszkiewicz), Dawid Plizga (46 Sebastian Kamiński), Dani Quintana (54 Kim Min-kyun) - Mateusz Piątkowski (65 Jan Pawłowski).
Szczegóły sędziował: Tomasz Nowicki (Poznań).
widzów: 200.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali kolejne spotkanie sparingowe. Tym razem ulegli ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 1:2 (1:1). Honorową bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 41. minucie z rzutu karnego Grzegorz Lech.

W meczu testowani byli - Dawid Szwarga (Szczakowianka Jaworzno), Bartosz Papka (Korona Kielce (ME)), Paweł Tomkiewicz (rezerwy), Piotr Darmochwał (Okocimski KS Brzesko), Jakub Zejglic (Concordia Elbląg) oraz Tomasz Bzdęga (Piast Gliwice). W Jagiellonii wystąpiło dwóch były zawodników Stomilu - Tomasz Ptak i Andrzej Niewulis.

Już w 5. minucie Stomil stracił bramkę. Tomasz Kupisz z prawej strony boiska zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, gdzie do siatki skierował ją Dani Quintana. Po stracie gola olsztynianie przejęli incjatywę na boisku, jednak nic z niej nie wynikało. W 34. minucie futbolówka po uderzeniu Kupisza odbiła się od słupka i wpadła w ręce Piotra Skiby. W 39. minucie błąd popełnił arbiter Tomasz Nowicki, który nie podyktował rzutu karnego za faul w polu karnym na zawodniku Stomilu. Minutę później tego błędu już nie zrobił i wskazał na "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Grzegorz Lech.

W drugiej połowie przewagę na boisku posiadali piłkarze Stomilu, ale nie potrafili tego wykorzystać. Białostoczanie w 79. minucie zdobyli drugiego gola. Sebastian Kamiński dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na głowę Tomasza Porębskiego, który nie miał problemów z pokonaniem Michała Leszczyńskiego. Minutę przed końcem Paweł Łukasik strzelał z rzutu wolnego w... mur.

Piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy przebywają obecnie w Jarocinie na obozie przygotowawczym w środę zagrają sparing z Jagiellonią Białystok. Mecz odbędzie się w Buczu. Początek o godzinie 12:00.

Trener Zbigniew Kaczmarek będzie przyglądał się grze trzem nowym zawodnikom. W meczu zagrają Piotr Darmochwał (Okocimski KS Brzesko), Bartosz Papka (Korona Kielce Młoda Ekstraklasa) oraz Tomasz Bzdęga (Piast Gliwice).

Z drużyną od wtorku trenuje Kamil Hempel, który ponownie został wypożyczony z Miedzi Legnica.

Na mecz wybiera się Jacek Czałpiński, prezes Stomilu Olsztyn, który osobiście ma przyglądać się grze testowanym zawodnikom i ewentualnie rozmawiać o warunkach zatrudnienia w olsztyńskim klubie.