Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Jaguar Gdańsk

Sparing - zima 2022/2023 (16.XII.2022 r.) Biskupiec
Al. Piłsudskiego 69a, 10-569 Olsztyn.
Stomil Olsztyn 3:3 Jaguar Gdańsk
1:0
17' Filip Wójcik
57' (k) Hubert Krawczun
67' Mateusz Sobótka
Bramki Deleu (k) 73'
? 75'
? 78'
kartki
Bramki Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk - Igor Kośmicki (46 Mateusz Jońca), Mateusz Jarzynka, Lukáš Kubáň, Michał Karlikowski (46 Mateusz Błaut), Maciej Spychała (46 Michał Żukowski), Mateusz Drabiszczak (46 Jakub Babalski), zawodnik testowany (46 Hubert Krawczun), Karol Żwir (46 Mateusz Sobotka), Filip Wójcik (46 Marek Niewiadomski), Bartosz Florek.
Jaguar Gdańsk:
Szczegóły

Relacja

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali ostatnie spotkanie w 2022 roku. W Biskupcu podopieczni Szymona Grabowskiego tylko zremisowali 3:3 z IV-ligowym Jaguarem Gdańsk. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Filip Wójcik, Hubert Krawczun oraz Mateusz Sobótka.

Planowo spotkanie miało się odbyć na olsztyńskich Dajtkach, ale w połowie tygodnia Stomil zmienił swoje plany treningowe. Jedyne i wysłużone boisko ze sztuczną nawierzchnią w stolicy regionu pozostawia wiele do życzenia, dlatego II-ligowiec postanowił skorzystać z zaproszenia Biskupca. Od środy Stomil trenował na obiekcie im. Andrzeja Biedrzyckiego i na koniec mikrocyklu rozegrał tam spotkanie sparingowe.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu w 17. minucie strzelił Filip Wójcik. Po przerwie na 2:0 podwyższył Hubert Krawczun, gola strzelił z rzutu karnego podyktowanego, a faulowany w polu karnym był Mateusz Jońca. W 67. minucie bramkę na 3:0 strzelił Mateusz Sobótka.

Następnie Stomil w pięć minut stracił trzy gole! Najpierw z rzutu karnego celnie trafił Deleu (faulował w polu karnym Jońca), a chwilę później zawodnik Jaguara strzelił kolejną bramkę, w 78. minucie mieliśmy już remis 3:3.

Szymon Grabowski w tym spotkaniu testował kilku zawodników. M.in. Michała Żukowskiego wypożyczonego do IV-ligowego GKS-u Wikielec czy Jakuba Babalskiego (rocznik 2005) z drużyny juniorów.

- Podsumuję na pewno nie najlepiej, jesli chodzi o oceny indywidualne naszych zawodników - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu Olsztyn. - Specjalnie tak porotowaliśmy składem, tak kilku zawodników dostało dłuższy czas na boisku, żeby mogli się pokazać, coś jeszcze nam udowodnić, żeby mogli coś udowodnić prezesom, który ten mecz oglądali, bo czekają nas jeszcze pewne rozmowy i to w którą stronę pójść, jeśli chodzi o pewne nazwiska.

I dodaje: - Niestety zawodnicy sobie nie pomogli i indywidualnymi, błędnymi zachowaniami pokazaliśmy, że jednak mentalnie nie jesteśmy gotowi do rywalizacji z doświadczonymi rywalami. Dużo mankamentów było, jak mówiłem, indywidualnych, także dla nas materiał podsumowujący każdego z tych zawodników, którzy dzisiaj wystąpili.

em

 

 


Zapowiedź

Stomil Olsztyn rozegra ostatnie sparingowe spotkanie w 2022 roku. Przeciwnikiem będzie IV-ligowy Jaguar Gdańsk.

Spotkanie odbędzie się w Biskupcu. Początek starcia o godzinie 12:00. Mecz będzie trwał 2 x 45 minut.

em 


Jak stawiali typerzy

1
X
  • 90.91% na zwycięstwo gospodarzy
  • 9.09% na remis
  • 0% na zwycięstwo gości

Typowanie

Nikt poprawnie nie wytypował wyniku tego spotkania.


Najczęściej typowane wyniki

  • 2:0 - 18.2%
  • 6:1 - 18.2%
  • 3:0 - 18.2%
  • 5:1 - 9.1%
  • 2:2 - 9.1%