Artykuł

Szymon Grabowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Szymon Grabowski. Fot. Łukasz Kozłowski

Szymon Grabowski: Było dużo mankamentów

17.12.22 20:32   kyn   6  

Trener Szymon Grabowski podsumował sparing z Jaguarem Gdańsk (3:3) w wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej. Prezentujemy zapis tej rozmowy.

Jak trener oceni to spotkanie?
- Podsumuję na pewno nie najlepiej, jesli chodzi o oceny indywidualne naszych zawodników. Specjalnie tak porotowaliśmy składem, tak kilku zawodników dostało dłuższy czas na boisku, żeby mogli się pokazać, coś jeszcze nam udowodnić, żeby mogli coś udowodnić prezesom, który ten mecz oglądali, bo czekają nas jeszcze pewne rozmowy i to w którą stronę pójść, jeśli chodzi o pewne nazwiska. Niestety zawodnicy sobie nie pomogli i indywidualnymi, błędnymi zachowaniami pokazaliśmy, że jednak mentalnie nie jesteśmy gotowi do rywalizacji z doświadczonymi rywalami. Dużo mankamentów było, jak mówiłem, indywidualnych, także dla nas materiał podsumowujący każdego z tych zawodników, którzy dzisiaj wystąpili.

Po pierwszej połowie trener mówił, że za mało jest gry ofensywnej. W drugiej było jej więcej, ale opłaciliśmy ją trzema bramkami.
- Myślę, że w pierwszej połowie, po 5 minutach powinno być 3-4:0 dla nas. Może nie wyglądało to później nie wiadomo jak dobrze, ale powinniśmy sobie ten mecz ustawić wcześniej. W drugiej połowie powinniśmy strzelać kolejne bramki. Niestety nasza nonszalancja, czy nawet nieumiejętność w pewnych sytuacjach podjęcia odpowiedniej decyzji, skutkowały tym, że nie strzelaliśmy bramek a przeciwnik fajnie się nakręcał, motywowany przez Deleu, doświadczonego zawodnika, który, było widać, jak liderował temu zepsołowi. Skończyło się tak, jak się skończyło.

Jak pan ocenia młodych zawodników w tym meczu?
- Myślę, że żadnego zawodnika nie możemy ocenić pozytywnie, który był dzisiaj na boisku. Tak może trochę surowo dla nich wszystkich, ale akurat z boku nie wyglądało to dobrze. Zdaję sobie sprawę, że młodszym zawodnikom też było ciężej, jeśli chodzi o wejście do drużyny, ale to był odpowiedni przeciwnik, by pokazać własne, indywidualne umiejętności i zaplusować w moich oczach, czy w oczach sztabu. Niestety czegoś takowego nie widziałem, dlatego dalej będziemy przyglądać się naszej młodzieży.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Jaguar Gdańsk, Szymon Grabowski, komentarz, wypowiedź po meczuKomentarze

 1. 18.12.22 20:29 Emilozo

  Wywiad jest spisany z filmu YT, który pojawił się w sobotę rano nagrany zaraz pod sparingu z Jaguarem. Wieczorem na ofi pojawił się inny wywiad tekstowy.

 2. 18.12.22 20:10 Zenon Jaskóła

  wywiad chyba nie do końca kompletny, gdzie indziej widziałem padające konkretne nazwiska. I tak, np Mateusz Błaut, żeby była jasność, nie jest nominalnym obrońcą. W Huraganie tak jest ustawiany, natomiast to jest zawodnik na pozycję 8-10, względnie 6. Sobotka, Drabiszczak są pod stałym okiem trenera. Wychodzi na to, że właśnie Sobotka, Drabiszczak, Borkowski, Jońca, Niewiadomski powinni zostać wypożyczeni, natomiast pytanie jest następujące - kto ma grać o pkt PJS, skoro oddajecie samych młodych? Florek i Mądrzyk na zapunktują tyle aby ugrać solidną premię. Drabiszczak, Borkowski punktowaliby razy 2, powrót Morawskiego również razy 2, do tego zero dodatkowych kosztów w postaci opłat dla menago, wynajem mieszkania, kontrakt, w przypadku ściągania nowych zawodników. Co zrobi zarząd? Dodatkowe pkt w PJS, za granie młodymi i jakieś kilkaset tys zł, ale raczej bez szans na awans, czy jednak ściągamy kogoś teoretycznie ogranego do grania w 1 składzie, walka o awans i w perspektywie dodatkowe 1,3 mln w I lidze w przyszłym sezonie?

 3. 18.12.22 14:43 Bart

  oby kogoś sensownego i perspektywicznego dostał za nich

 4. 18.12.22 12:54

  Identyfikuje się z klubem kibicami taki swój chłop oby pracował kilka sezonów bo takiego człowieka brakowalo nie opowiadającego farmazonow

 5. 18.12.22 10:35 Rob1945

  Wreszcie jest trener, który się nie tłumaczy, tylko konkretnie mówi o problemach. Brawo.

 6. 18.12.22 09:24 EXTRA

  Brawo Trenerze . Dziękujemy za nieowijanie w bawełnę i realistyczne podejście do pracy , oraz zawodników . Powodzenie i udanych wyborów .

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!